Była dziewczyna chce utrzymywać kontakt – co to oznacza?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Jesteś po rozstaniu i próbujesz zapomnieć o swojej byłej. Nie wiadomo jednak czemu, była dziewczyna chce utrzymywać kontakt z Tobą. Co to może w ogóle oznaczać? Czy ta dziewczyna jest jeszcze Tobą zainteresowana i liczy na powrót po rozstaniu? Jak masz interpretować jej zachowanie? Czy masz jeszcze jakiekolwiek szanse na odnowienie relacji? Jeżeli dręczą Cię ww. kwestie, zapraszam Cię serdecznie do dalszej lektury tego wpisu!

Była dziewczyna chce utrzymywać kontakt – zarys sytuacji

Zanim przejdziemy do dokładniejszej analizy jej zachowania, starym zwyczajem, zarysujmy sobie szkic „typowej” sytuacji, w której była dziewczyna chce utrzymywać z nami kontakt:

Załóżmy zatem na potrzeby artykułu, że jesteś już po rozstaniu ze swoją dziewczyną. Dziewczyna postanowiła, że już nie chce z Tobą być i Wasz związek w zasadzie nie ma jakiegokolwiek sensu. Mimo wszystko jednak, ona chce utrzymywać z Tobą kontakt i nie chce kompletnie zrywać Waszej znajomości.

Co możemy rozumieć poprzez „chęć utrzymywania kontaktu po rozstaniu”?

 • Dziewczyna może wyrażać chęć pisania z Tobą co jakiś czas;
 • Ona może sugerować Ci niekiedy jakieś spotkania, z góry podkreślając iż będą one miały charakter czysto koleżeński;
 • Kobieta będzie niekiedy nawiązywać z Tobą przyjacielskie rozmowy i pogawędki

Krótko podsumowując zatem: dziewczyna nie chce z Tobą być, jednak chce utrzymywać z Tobą kontakt

Takie zachowanie może wydawać Ci się kompletnie nieracjonalne. Gdybyś zapewne był na jej miejscu i nie był zainteresowany drugą osobą, to po prostu urwałbyś z nią kontakt i nie robił nadzei na coś więcej. To dlaczego ona tak się zachowuje?

Jaki jest rzeczywisty stan rzeczy?

 

Zacznijmy od samego początku. Skoro dziewczyna od Ciebie odchodzi i nie chce być z Tobą w związku, to możemy stwierdzić, że ta dziewczyna nie jest zainteresowana. To bardzo śmiały wniosek. Nie jest on jednak bezpodstawny. Gdyby dziewczyna była Tobą zainteresowana i chciałaby z Tobą być, to z całą pewnościa by przy Tobie została. Nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Jednak jak sam widzisz – ona od Ciebie odeszła. Ona nie chce z Tobą być. Idealnie o tym świadczy jej zachowanie!

Nie daj sobie wmówić, że jej decyzja podyktowana jest jakąś górnolotną i ważną przyczyną. Dziewczyna może mówić Ci, że…

 • nie możecie być razem, ponieważ nie jest pewna miłości do Ciebie…
 • ona musi sprawdzić czy faktycznie Cie kocha i sprawdzi to z innymi facetami…
 • nie pasujecie do siebie…
 • bardzo Cię kocha, ale nie może jednak z Tobą być…

Gdy coś takiego Ci powie, to po prostu nie wierz temu! Jej czce gadaniny stoją w kompletnej przeciwności do jej czynów, które są znacznie ważniejsze niż słowa.

Jeżeli słowa dziewczyny są w jasnej sprzeczności z jej czynami, to pod żadnym pozorem nie wierz w jej deklaracje! To jej czyny i skutki tych czynów pokazują jej PRAWDZIWE intencje!

Jeżeli dziewczyna od Ciebie odchodzi, to jest to oznaka jej braku zainteresowania. Nie wierz w jej wymówki i wyjaśnienia. To tylko zasłona dymna, która ma sprawić byś nie odkrył prawdziwego powodu rozstania. Kobiety używają takich „kwiatków do kożucha” by nas nie denerwować lub też po to byśmy uwierzyli w te piękne i ckliwe brednie.

Dziewczyna zastanawia się czy chce ze mną być – ona mówi, że mnie kocha ale ma wątpliwości.

Zainteresowana dziewczyna nie opuszcza swojej ukochanej osoby. Gdyby ona faktycznie była z Tobą na serio, to nawet przez myśl by jej nie przeszedł jakikolwiek wariant rozstania! Opuszczenie Ciebie w sytuacji gdy ona jest zainteresowana jest po prostu nielogiczny i niezgodny z jej żywotnym interesem! Skoro ona jednak odeszła, to chyba jest coś nie tak z jej zainteresowaniem, nieprawdaż?

Ona nie jest zainteresowana… To dlaczego chce się ze mną kontaktować?

Skoro ona nie jest mną zainteresowana, to po jakiego grzyba ona chce się ze mną kontaktować?! Gdyby ona faktycznie była niezainteresowana, to w ogóle by sobie mnie odpuściła!” – możesz odpowiedzieć.

Patrząc na to z męskiego punktu widzenia, faktycznie można dojść do następującego wniosku: Skoro dziewczyna nie jest zainteresowana, to nie powinna wyrażać żadnych chęci do kontaktu z nami.

Powyższe myślenie, w pełni swej naiwności, nie zakłada jednej bardzo ważnej ewentualnośći: dziewczyna nie musi grać z nami do końca fair i jej zachowanie może być podyktowane egoistycznym interesem.

Dziewczyna może mieć w tym własny interes!

Niezainteresowana dziewczyna może utrzymywać z Tobą kontakt po to by zrealizować swój egoistyczny interes! Ona przecież nie musi robić tego wszystkiego z dobroci serca i chęci udobruchania Ciebie i Twoich uczuć.

Ona może utrzymywać kontakt z Tobą tylko po to, by zrobić sobie dobrze!

Jaki ona może mieć interes w tym, aby się z Tobą kontaktować, mimo iż nie jest Tobą zainteresowana?

 • Dziewczyna może utrzymywać z Tobą kontakt tylko po to by się dowartościować i czuć się cały czas pożądana;
 • Kobieta chce mieć pewność, że Ty cały czas będziesz się za nią uganiał i zrobisz dla niej wszystko;
 • Ona kontaktując się z Tobą, zostawia sobie wyjście awaryjne w przypadku gdyby miała zostać starą panną lub na przypadek sytuacji w której poczuje się nieatrakcyjna;
 • Dziewczyna może z Tobą pisać tylko dlatego, że się nudzi i chce jakoś zabić z Tobą czas;

Jak zapewne zauważyłeś, w powyższym katalogu nie ma pozycji romantycznego zainteresowania. Mimo wszystko jednak, kobiety niekiedy kierują się takimi pobudkami, raniąc przy tym wielu facetów.

Relacje damsko-męskie bywają brutalne

Być może podświadomie wierzysz w to, że relacje damsko-męskie to miejsce wzajemnych uprzejmości i gra, w której wszyscy uczestnicy grają fair play. Również chciałbym w to wierzyć, jednak wiem, że prawda jest zupełnie inna!

Relacje damsko-męskie to bezlitosne pole walki, gdzie niekiedy, ludzie nie grają fair i realizują tylko i wyłącznie WŁASNY, egoistyczny interes.

Musisz o tym koniecznie wiedzieć: płeć piękną, zupełnie tak samo jak nas, stać niekiedy na nieczyste i niemoralne zagrania w tej sferze. Dlatego też, jeżeli zastanawiasz się dlaczego była dziewczyna chce utrzymywać z Tobą kontakt, to nie możesz wykluczyć możliwości, że ona chce Cie po prostu wykorzystać!

Skoro już wykluczyliśmy jej romantyczne zainteresowanie, to cóż mogłoby skłonić ją do takich działań jak nie egoistyczny interes?

Czy ona na 100% chce mnie wykorzystać?

Jeżeli ona nie chce być z Tobą w związku, ale chce mieć z Tobą jakiś kontakt, to bardzo wiele na to wskazuje, że tak.

Istnieje pewien bardzo wąski margines do którego możemy zaliczyć kobiety, które będą wodzić nas za nos zupełnie nieświadomie, bez żadnego egoistycznego interesu. Ja bym jednak w taki scenariusz nie wierzył i nie sądze by takie sytuacje sie w ogóle zdarzały.

Dlaczego?

Dziewczyna, decydując się na rozstanie z Tobą, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Tobie zależy i ewentualna rozłąka sprawi Ci przykrość. Ona wie również, że powinna zakończyć relację i nie robić Ci żadnych nadziei. Dziewczyna domyśla się, że ewentualny kontakt z Tobą wzbudzi w Tobie tylko złudne nadzieje na powrót i ponowny związek. Dlatego też, roztropna kobieta po prostu zakończy z Tobą relację i nie będzie do niej wracać! Ona będzie ewentualnie grzecznie odpowiadać  na Twoje wiadomości, tak aby nie sprawić Ci zbyt wielkiej przykrości. Natomiast z całą pewnością ona nie będzie wymagać od Ciebie ciągłego kontaktu i przyjaźni po rozstaniu.

Dlaczego była dziewczyna do mnie pisze i chce wrócić? 5 prawdziwych powodów jej “powrotu”

Niezainteresowana kobieta skończy z Tobą związek i będzie chciała zerwać z Tobą kontakt, by nie dręczyć siebie i Ciebie ewentualnymi rozmyśleniami o powrocie. No chyba, że ta dziewczyna będzie Cię chciała wykorzystać. Wtedy właśnie, jej egoistyczny interes podyktuje jej utrzymywanie kontaktu z Tobą!

Była dziewczyna chce utrzymywać kontakt – co z tym zrobić?

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad zachowaniem swojej byłej, to weź pod uwagę poniższe kwestie:

 • Jeżeli dziewczyna decyduje się z Tobą rozstać, to jest to objawa jej zabitego zainteresowania. Romantycznie zainteresowana kobieta od Ciebie po prostu nie odejdzie, ponieważ takie zachowanie jest po prostu nielogiczne!
 • Jeśli ona po rozstaniu chce utrzymywać z Tobą kontakt, to musi być coś na rzeczy! Jeżeli ona nie jest już Tobą zainteresowana, to jej zachowanie jest najpewniej podyktowane jej egoistycznym interesem!

Weź sobie pod rozwagę powyższe kwestie i zastanów się, zadając sobie następujące pytania:

Czy ja naprawdę chcę ciągnąć tę relację bez przyszłości i utrzymywać kontakt ze swoją eks? Co mi to da? Czy ona faktycznie jest mną zainteresowana? Skoro tak, to dlaczego mnie opuściła? Czy ona chce mnie teraz wykorzystać?

Pamiętaj! Nic na tym świecie nie dzieje się bez przyczyny. Jeżeli była dziewczyna chce utrzymywać z Tobą kontakt po rozstaniu, to z całą pewnością coś to znaczy.

Według mnie, to jasny sygnał, że ona chce Cię wykorzystać do swoich egoistycznych celów!

Pozdrawiam

Artur Witoś

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

8 thoughts on “Była dziewczyna chce utrzymywać kontakt – co to oznacza?

 1. Niektóre stwierdzenia to nie prawda. Musiałam zostawić swojego faceta mimo że nie chciałam, bo spiskował za moimi plecami żeby mi zaszkodzić, więc nie zawsze jest tak jak Pan pisze. Pozdrawiam

  1. Myśle, że chyba to oczywiste, że jeżeli facet spiskuje za Twoimi plecami i ma wobec Ciebie złe zamiary, to rozstanie jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Nie za bardzo widzę związku między ww. historią a tym artykułem…

   1. Zaproponował mi przyjaźń po odejściu lub otwarty związek. W dodatku jakieś baby pisały żebym mu pozwoliła z nimi spać 🙁

 2. A co jeśli chce się utrzymywać kontakt, ponieważ po prostu lubimy tę osobę i rozmowy z nią, mimo że nie czujemy do niej nic więcej i/lub nie podoba nam się np. fizycznie, nie chcemy być z nią w związku, ale mimo tego cenimy ją i dobrze się dogadujemy?

  1. W takiej sytuacji trzeba wziąć pod uwagę uczucia i oczekiwania drugiej osoby, która została rzucona. To nie jest tak, że jeżeli rzucimy chłopaka, to on w tym momencie traci jakiekolwiek romantyczne zainteresowanie nami. Mimo tego, że rzuciłaś chłopaka, on nadal przejawia wobec Ciebie romantyczne zainteresowanie. Gdy go rzucasz, jest jeden problem. TY NIE JESTEŚ ZAINTERESOWANA, a więc mamy do czynienia z asymetrią w tejże relacji. I nawet jak będziesz chciała się z nim tylko kolegować i rozmawiać jak ze znajomym, to on pewnie będzie ze wszystkich sił próbował Cię znów jakoś zdobyć w sensie romantycznym. I taka sytuacja będzie go męczyć, ponieważ on będzie chciał czegoś wiecej, a Ty będziesz go hamować, bo Ty chcesz tylko przyjaźni…

 3. Najlepszy artykuł jaki przeczytałem o olewaniu itd. , jest też parę innych artykułów, .ale tez dużo tych samych w 100proc kopiuj wklej. Ale to jeden z najlepszych i najciekawszych

 4. Świetny wpis
  Jak dla mnie post tyczy się kobiet i mężczyzn. Mogę powiedzieć, że też poczułam to na własnej skórze.
  Pozdrawiam

 5. Niestety artykuł nie wyczerpał tematu. Nigdy nie możemy uogólniać i generalizować, czyli wrzucać do jednego worka. Każda sytuacja jest indywidualna i dlatego uważam, że jest to bardzo krzywdzący artykuł. Bardzo wygodne podejście do tematu, sugerujące nieciekawe i toksyczne doświadczenia piszącego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.