Jak odzyskać byłą dziewczynę? Czy powrót po rozstaniu jest w ogóle możliwy?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Jesteś po rozstaniu i szukasz poradników, które pomogą Ci pozyskać ponownie kobietę? Zastanawiasz się jak odzyskać byłą dziewczynę? Na samym początku, musisz wiedzieć że rozstania w relacjach romantycznych to bardzo skomplikowany proces i rzecz ultymatywna dla miłości. Nie każda historia ma dobre zakończenie i nie każda relacja kończy się wielką miłością. W niniejszym wpisie postaram się Ciebie przekonać, że powrót do byłej dziewczyny to strata czasu. Nawet jeżeli już na samym początku się ze mną nie zgadzasz, zachęcam Cię mimo to do przeczytania artykułu do końca. Być może wyciągniesz z niego jakąś lekcję. Tak czy siak, zapraszam do lektury!

Myślisz jak odzyskać byłą dziewczynę? Czy to w ogóle możliwe?

Dziewczyna Cię rzuciła. Jak ją odzyskać?

Zapewne intencją Twojego wyszukiwania było znalezienie sposobu na odzyskanie dziewczyny po rozstaniu. Rozumiem Twoją potrzebę. Zerwanie relacji romantycznej to nic przyjemnego. Ciężko jest żyć bez osoby, którą się kocha. Zwłaszcza, gdy osobą zrywającą jest właśnie nasza ukochana.

Ja chciałbym pokazać Ci inne spojrzenie na Twój problem.

Nie dostarczę Ci żadnego sposobu na odzyskanie dziewczyny, ponieważ według mnie, powrót do dziewczyny po rozstaniu jest niemożliwy! 

Nawet jeżeli się ze mną nie zgadzasz i nadal będziesz chciał ją odzyskać, przeczytaj mój wpis do samego końca. Nie zajmie Ci to zbyt dużo czasu, a być może moja retoryka przekona Cię do moich racji.

Zwłaszcza, że liczy się tutaj Twoje całe życie romantyczne!

Powroty do byłych to straszne niebezpieczeństwo!

Chciałbym abyś przeczytał ten wpis do końca, ponieważ uważam, że powroty do byłych dziewczyn to ogromne niebezpieczeństwo! To olbrzymia strata Twojego czasu, pieniędzy i nerwów przy niemal zerowych szansach na powodzenie.

To kompletnie bez znaczenia, że w Internecie znaleźć możesz dziesiątki poradników dot. tej materii.

Większość z nich możesz wyrzucić do kosza. Nie dają one żadnych rezultatów, a jeżeli jakiekolwiek dają, to tylko na bardzo krótki okres. Potem wszystko wraca do punktu wyjścia.

Dlatego też, ja chciałbym oszczędzić Twoje zasoby i pokazać Ci inne spojrzenie na sytuację. Od razu również informuję – nie zamierzam Ci niczego sprzedać!

O rozstaniu i romantycznym zainteresowaniu słów kilka…

Jak odzyskać byłą dziewczynę?

Zanim przejdziemy do samego odzyskiwania dziewczyny, warto zastanowić się nad samym momentem jej utracenia. Tak jak w przypadku medycyny, warto zbadać przyczynę zamiast leczenia objawowego.

Skoro dziewczyna Ciebie rzuciła, to musiał być ku temu jakiś powód, nieprawdaż? W przypadku tak śmiałego i poważnego gestu, musiał być to równie poważny powód.

Domyślasz się co mogło spowodować jej zachowanie?

Ujemne zainteresowanie romantyczne!

Tak w szybkim skrócie – relacje damsko-męskie opierają się na fundamencie romantycznego zainteresowania. To właśnie romantyczne zainteresowanie decyduje o tym czy dziewczyna jest w ogóle zaciekawiona rozwijaniem relacji. Wcześniej wspomniane zainteresowanie można podzielić na „trzy stany skupienia”:

  • Zainteresowanie neutralne: spotykane na samym początku relacji. Razem z dziewczyną, macie wobec siebie czystą kartę. Nie macie jeszcze przekonania co do tego czy jesteście sobą zainteresowani. Przy zainteresowaniu neutralnym, wartości zainteresowania mogą przyjąć wartość dodatnią jak i ujemną.
  • Zainteresowanie dodatnie: kobieta jest Tobą zainteresowana, i im większa wartość na plus, tym bardziej ona stara się w tej relacji. Jeżeli dziewczyna ma zainteresowanie dodatnie, jesteś cały czas w grze, zarówno w związku jak i podczas podrywu.
  • Zainteresowanie ujemne: gdy zainteresowanie kobiety spadnie poniżej zera, ona nie jest Tobą zainteresowana i już nigdy nie będzie. Mówiąc prościej, zmarnowałeś swoją szansę na związek. Dziewczyna traci do Ciebie permanentnie romantyczną chęć.

O ile spadające zainteresowanie można jeszcze jakoś zatrzymać, o tyle ujemne zainteresowanie jest już końcem Waszej relacji. Jeżeli doprowadziłeś do zabicia zainteresowania, to koniec!

Zainteresowanie wzrasta i spada w powolnym procesie

Na samym początku relacji, gdy się poznawaliście, Wasze zainteresowanie wzrastało w ewolucyjnym procesie. Dziewczyna ze spotkania na spotkanie nabierała do Ciebie zaufania oraz coraz bardziej się w Tobie rozkochiwała.

Aby dotrzeć do związku, musieliście spotykać się kilka lub kilkanaście razy.

W samej relacji, budowaliście przywiązanie i uczucia przez kolejne miesiące. Bardzo wysokie zainteresowanie nie pojawia się z dnia na dzień. To rezultat ciężkiej pracy, jaką właściwie obydwoje musieliście wykonać.

Tak samo jest ze spadkiem zainteresowania. Kobieta nigdy nie traci zainteresowania romantycznego z dnia na dzień!

Rozstanie jest rezultatem wielomiesięcznych zaniedbań!

Była dziewczyna

Dlatego też, nie powinieneś być zaskoczony tym, że dziewczyna z Tobą zerwała i odeszła od Ciebie. Ona przed swoim odejściem, zapewne podjęła decyzję kilka miesięcy wcześniej.

Co ciekawe, jej śmiały gest nie był wynikem decyzji ad hoc. Jej zainteresowanie spadało przez bardzo długi czas, co Ty pewnie zignorowałeś.

Jeżeli dziewczyna od Ciebie odchodzi, to jest to jej przemyślana i przekalkulowana decyzja. Nie ma od niej żadnego odwołania!

Po co ja Ci to wszystko piszę?

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że rozwój i regres zainteresowania to powolne procesy, na które oczywiście masz wpływ. Gdy jest na to czas, możesz zwiększać zainteresowanie. Możesz je także zmniejszać. Równie dobrze możesz zatrzymywać proces spadku zainteresowania, podejmując odpowiednie działania.

Jeżeli natomiast, sprawy zachodzą za daleko i kobieta TRACI ZAINTERESOWANIE, nie możesz zrobić już nic.

To tak jak z kwestią dbania o roślinkę. Możesz ją podlewać, pielęgnować i dbać o jej ustawiczny rozwój. Jeżeli jednak, wskutek Twego zaniedbania, roślina obumrze, nie będziesz w stanie ją przywrócić do poprzedniego stanu.

Po rozstaniu, jesteś na samym końcu listy!

Jak odzyksać byłą dziewczynę?

Skoro już wiesz mniej więcej jak to wygląda pod względem romantycznego zainteresowania, przejdźmy do kolejnego tematu. Przejdźmy bardziej konkretniej do Twoich myśli krążących wokół pytania „jak odzyskać byłą dziewczynę?”.

Gdy dziewczyna z Tobą zerwała, to z logicznego punktu widzenia, Ty jesteś ostatnim facetem na jej liście potencjalnych partnerów życiowych. Każdy inny facet z ulicy jest w znacznie lepszej sytuacji, ponieważ on ma z nią czystą kartę. Ty natomiast, masz już łatkę nieatrakcyjnego partnera.

Nie jesteś już dla niej potencjalnym partnerem do związku.

Ona może teraz wybierać w innych facetach, co zresztą już pewnie robi. Dlaczego Ty chcesz o nią walczyć i starać się, w sytuacji gdy ona ma Ciebie gdzieś, szuka innych facetów i nie traktuje Cię jako partnera romantycznego?

Do tanga trzeba dwojga. Jeżeli dziewczyna się z Tobą rozstała, to ona nie chce być już z Tobą w związku!

Uszanuj jej decyzję. Jeżeli ona nie chce (a rozstanie to przecież pokazało), to czemu Ty chcesz zmuszać ją do rzeczy, których ona chciałaby uniknąć?

Odzyskanie ex to syzofowa praca!

Gdy zastanawiałeś się jak odzyskać byłą dziewczynę, napotkałeś pewnie na mnóstwo poradników w Internecie dotyczących tej materii.

Mogłeś nawet pomyśleć:

„Skoro w Internecie jest tyle kursów na ten temat, to na pewno jest z tego jakieś wyjście. Z matematycznego punktu widzenia, chociaż jeden musi być skuteczny!”

Niestety, ale tak to nie działa. W Internecie napotkasz również mnóstwo poradników i narzędzi, które ponoć zagwarantują Ci 50 000 $ godzinowo, bez żadnego wysiłku i wychodzenia z domu.

Jak myślisz – czy któryś z tym poradników jest prawdziwy? Czy to może zwykły scam i oszustwo?

Poradniki odzyskiwania ex dziewczyn są nieskuteczne

Myślisz jak odzysąć byłą?

Kursy odzyskiwania byłych dziewczyn oparte są na różnych założeniach. Wymagają one od Ciebie ogromnego zaangażowania…

  • Twojego czasu;
  • Twoich pieniędzy;
  • Twojej uwagi;

… oraz nie dają Ci żadnych gwarantowanych wyników!

Najczęściej, otrzymujesz tylko krótkotrwałe i bardzo naciągane rezultaty. Na przykład, przygotowujesz się do powrotu do dziewczyny niemal pół roku, a jedyne co uzyskujesz, to godzinne spotkanie z dziewczyną raz na jakiś czas, bez żadnej gwarancji odbudowania relacji.

Nikt na Ciebie nie będzie czekał!

Największym problemem w tych kursach jest to, że one bardzo często zakładają, że Ty masz nieograniczoną ilość czasu na zmianę:

„Przygotuj się na ponowne spotkania. Masz teraz 3 miesiące na zmianę. Zmień się i wróć do tej kobiety, pokazując jakim chadem jesteś!”

Wszystko ładnie i pięknie. Tylko dlaczego zakładasz, że kobieta będzie na Ciebie czekać? Ona w nosie ma Twoją metamorfozę! Ona chce poznawać innych facetów!

Gdyby faktycznie zależałoby jej na Twojej przemianie, to poczekałaby na nią w związku. W momencie gdy kobieta Cię rzuca, ona automatycznie zaczyna układać sobie życie romantyczne na nowo.

Bez czekania na Ciebie. Bez taryfy ulgowej.

Gdy Ty będziesz chciał wrócić do niej z wątpliwej jakości przemianą o 180 stopni po 3 miesiącach, ona może już być w ramionach innego mężczyzny. I wierz mi… Ona nie musi mieć ogromnej ochoty na powrót do Ciebie. Zwłaszcza gdy z obecnym partnerem jest jej znacznie lepiej niż było z Tobą!

Chcesz odzyskać byłą dziewczynę? Oto prawdopodobny scenariusz!

Była dziewczyna chce wrócić

Załóżmy jednak, że jesteś zawzięty. Nie odpuścisz i dalej będzie chciał wiedzieć jak odzyskać byłą dziewczynę. Kupisz sobie kursy odzyskiwania dziewczyny, wydając przy tym kilkaset złotych. Potem zaczniesz je wdrażać w życie, tracać swój cenny czas liczony w miesiącach, a nawet i w kwartałach.

Gdy już przejdziesz do działania, dziewczyna w najlepszym przypadku umówi się z Tobą na jedno spotkanie i zaproponuje Ci na nim relację przyjacielską.

Ty oczywiście nie otrzymasz tego czego byś faktycznie pragnął. Ona może będzie utrzymywać z Tobą kontakt, ale o bliskim i długotrwałym związku możesz sobie na pewno zapomnieć!

Ale co to najgorsze może być jeszcze przed Tobą…

Twój sukces może być Twoją największą porażką!

Załóżmy ponownie, że te poradniki odzyskiwania dziewczyny jakimś cudem zadziałały. Udało Ci się odzyskać dziewczynę, która kilka miesięcy temu Cię rzuciła.

Dlaczego To Twoja największa porażka?

Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale właśnie udało Ci się odzyskać kobietę, która nie jest Tobą zainteresowana. Jesteś ponownie z dziewczyną w związku, tylko że ona już Cię nie kocha.

Już na samym początku określiliśmy, że jeżeli dziewczyna odchodzi od Ciebie ze związku, to nie jest już Tobą romantycznie zainteresowana.

Skoro tak, to jak myślisz – z jakiego powodu ona do Ciebie wróciła?

Powrót dziewczyny może być gwoździem do Twojej trumny

Związek z byłą dziewczyną

Jeżeli dziewzcyna do Ciebie wraca, to musi mieć ku temu jakiś powód. Skoro romantyczne zainteresowanie zostało już wykluczone podczas rozstania, to co do diabła może ona od Ciebie chcieć?

Cóż… Powodów jest przynajmniej kilka:

  • Dziewczyna wraca do Ciebie, ponieważ ma jakiś egoistyczny interes. Chce Cię wydoić, wykorzystać lub używać jako darmowej pomocy na żądanie.
  • Ona może czuje się już starą panną i z braku laku wejdzie z Tobą w nieudaną relację w myśl zasady: lepiej być z kimkolwiek, niż być samą!
  • Kobieta z poczucia winy i na wskutek Twoich nacisków, przełamuje się i wraca do Ciebie, choć i tak nadal Ciebie nie kocha.
  • Dziewczyna chce wzbudzić zazdrość w innym facecie lub po prostu chce przeczekać „randkową suszę” z Tobą i potem znów Cię rzucić.

Powodów może być naprawdę cała masa.

Najważniejszą czerwoną flagą powinna być dla Ciebie jej reakcja. Dlaczego do diaska niezainteresowana kobieta wraca do relacji z Tobą? Czy nie jest to choć trochę podejrzane?

Związek z niezainteresowaną kobietą to nic miłego

Nawet jak ona wróciła do Ciebie z braku laku lub strachu przed samotnością – nadal według mnie jesteś w dupie. Dlaczego? Ponieważ jesteś u boku osoby, która Ciebie prawdziwie nie kocha.

Czy będziesz dobrze się czuł z przeświadczeniem, że jest z Tobą kobieta z przymusu?

Jeżeli niezainteresowana kobieta do Ciebie wraca, to nie zwiastuje to niczego przyjemnego. To już nie będzie to samo! Doskonale będziesz to czuł. To nie będzie ten sam związek jak kiedyś. Bo nie ma prawa taki być!

Może i Wy będziecie razem, ale to już nie będzie ta sama jakość. Nie będzie tej iskry. Nie będzie oddania. Wszystko bez szczerego zainteresowania!

Czego pragniesz? Udanego związku, który będzie Cię uskrzydlał? Czy byle jakiej relacji, w której będziesz tylko wegetował? Wybór należy do Ciebie.

Jak odzyskać byłą dziewczynę? Najlepiej w ogóle nie próbować!

Podsumowując całą treść artykułu:

Dziewczyna rzuca Cię, ponieważ nie jest Tobą zainteresowana w sensie romantycznym i musisz to przyjąć po prostu na klatę.

Jeżeli ona Ciebie rzuca, to już nie widzi w Tobie potencjalnego partnera na związek. Próbując odzyskać byłą dziewczynę, poświęcasz mnóstwo swojego czasu, pieniędzy i nerwów przy niemal zerowym prawdobopodobieństwie wygranej. Nawet jeżeli Ci się uda, to jest to pyrrusowe zwycięstwo. Jesteś w związku z niezainteresowaną kobietą.

Czyż nie lepiej poświęcić swoje wszystkie zasoby na poszukiwania nowej kobiety do związku? W tym przypadku akurat, szanse na sukces są bardzo duże!

Możesz posłuchać się moich rad. Możesz też zrobić wszystko po swojemu, szukając sposobu na odzyskanie byłej dziewczyny. Wybór należy do Ciebie…

Pozdrawiam
Artur Witoś

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.