Czy małżeństwo się opłaca? Czy warto żenić się w obecnych czasach?

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Podejmując z mężczyznami temat małżeństwa, nie mogę oprzeć się wrażeniu, iż wielu z nich traktuje związek małżeński jako coś niedobrego i przytłaczającego. Według ich relacji, żona to „mniejsze zło” które przędzej czy później, niestety trzeba wybrać. Czy tak faktycznie sprawy się mają? Czy małżeństwo się opłaca? Czyżby związek małżeński w obecnych czasach to tylko utrapienie dla mężczyzny? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej i sprawdźmy czy faktycznie małżeństwo to prawdziwe piekło dla faceta i ultymatywny koniec jego złotej wolności. Zapraszam do lektury!

Małżeństwo, a co to w ogóle?

Nim zaczniemy oceniać opłacalność małżeństwa w ogóle, określmy czym w ogóle jest to małżeństwo.

Według Słownika Języka Polskiego, małżeństwo to…

regulowany przez prawo trwały związek kobiety i mężczyzny zawarty w celu wspólnego pożycia, wzajemnej pomocy i współdziałania dla dobra założonej rodziny, a zwłaszcza wychowania dzieci.
Związek małżeński to przedłużenie Waszej dotychczasowej relacji romantycznej!
To nic innego jak potwierdzenie dotychczasowej znajomości na gruncie prawnym. Żeniąc się, właściwie tylko potwierdzasz ciągłość swojego związku z kobietą oraz zaciągasz na siebie pewne zobowiązania związane z ww. umową.
Poza tym, otrzymujesz od Państwa dodatkowe przywileje takie jak:
 • możliwość dziedziczenia;
 • wspólność majątkowa;
 • wspólne nazwisko;
 • i tak dalej…

Mimo tego wszystkiego, małżeństwo to kontynuacja Waszego związku. To kolejny kamień milowy relacji z Twoją kobietą. Zmienia się co prawda dosyć dużo rzeczy, ale w gruncie rzeczy – wszystko zostaje po staremu.

Ślub nie zmieni Waszego związku

Oprócz prawnych aspektów, Wasz związek nie ulega większym zmianom. Nie łudź się, że małżeństwo będzie miało jakiś znaczny wpływ na…

 • zainteresowanie Twojej kobiety;
 • zachowanie żony;
 • zwiększenie szacunku małżonki wobec Ciebie;

Jeżeli kobieta była Tobą zainteresowana przed ślubem, tak też będzie i po nim. Jeżeli przed małżeństwem było byle jak, to i po tym też tak pewnie będzie.

Nie oczekuj cudów. Po ślubie będziecie nadal tymi samymi ludźmi. Małżeństwo nic nie zmienia! Ono tylko konserwuje i ujawnia wszystko to, co było już wcześniej w Waszym związku.

Czy małżeństwo się opłaca? Hmmm…

Aby być bardzo dokładnym, na powyższe pytanie należałoby odpowiedzieć – to zależy! Istnieje wiele przypadków, w których faktycznie małżeństwo kompletnie się nie opłaca. Jest też równie wiele przypadków w których małżeństwo jest jak najbardziej wskazane.

Od czego to wszystko zależy?

To zależy od dwóch czynników

To czy małżeństwo się opłaca czy też nie, zależy od tych dwóch czynników:

 • Osoba mężczyzny
 • Osoba kobiety

Na tym kończy się cała kalkulacja. Na temat mężczyzny za dużo rozpisywać się nie będę. Jako, że czytasz ten wpis i interesujesz się relacjami damsko-męskimi, załóżmy że do małżeństwa się nadajesz i wiesz jak takie małżeństwo poprowadzić w odpowiednią stronę.

Pozostaje jednak kwestia małżonki…

Twoja kobieta jest odpowiedzią na to pytanie!

Mówiąc o małżeństwie i związkach w ogóle, warto podkreślić jedną bardzo ważną rzecz, której nie dostrzegają mężczyźni którzy non stop narzekają na swoje kobiety:

Dobieranie się w romantyczne pary w XXI wieku jest w pełni dobrowolne i polega na zgodzie obydwóch partnerów.

Gdy wchodzisz w związek małżeński z kobietą, powinieneś przynajmniej mieć jakiekolwiek pojęcie na temat jej…

 • romantycznego zainteresowania;
 • charakteru;
 • temperamentu;
 • przeszłości i romantycznej historii;
 • i tak dalej…

„Widziały gały co brały” – a przynajmniej powinny wiedzieć!

Nikt nie zmusza Cię przecież do pojęcia danej kobiety jako żony. Gdy jeszcze ze sobą randkujecie, masz średnio kilka ładnych lat na sprawdzenie jej prawdziwej twarzy. To naprawdę bardzo dużo czasu! Przez taki okres, jesteś w stanie sprawdzić z jakiej gliny dana dziewczyna została ulepiona.

Gdy wiesz, że jest dobrą kobietą, to naturalnym procesem jest dalsze pogłębienie relacji w postaci małżeństwa. Jeżeli natomiast nie… No właśnie, to co wtedy?

Oczy dupą zachodzą!

Wielu mężczyzn, na własne życzenie, sami podstawiają swoją głowę do pieńka i czekają aż ktoś sięgnie po siekierę. Sam pewnie znasz niejedną historię tego typu:

No wiesz stary… Poznałem Julkę na imprezie… Jakoś tak po kilku głębszych mi się spodobała. Pojechaliśmy do domu, zrobiliśmy to co trzeba i jakoś tak to trwało. Może i nie była jakaś dobra z charakteru, ale jakoś nadrabiała w łóżku! To mi wystarczało… A po kilku latach, nie chciało mi się szukać już innej. Za bardzo przyzwyczaiłem się do tej Julki. No i co? Wziąłem z nią ślub i to była najgorsza decyzja w moim życiu!

Czy małżeństwo się opłaca w takiej sytuacji? Oczywiście, że nie!

Ale nie jest to nawet problem tej dziewczyny czy samej insytytucji małżeństwa. To wina tego faceta! Czy ktoś go do tego zmuszał? Co on sobie myślał? Dlaczego on się jej oświadczał i doprowadził do małżeństwa?

„Małżeństwo jest takie złe, a kobiety to najgorsze stworzenia na świecie!”

Potem czytam wypociny takich mężczyzn, którzy mędrkują i ostrzegają innych mężczyzn:

 • „Instytucja małżeństwa to element zniewolenia męskiej wolności i siły!”
 • „Kobieta w małżeństwie staje się Twoim największym wrogiem!”
 • „Nie warto się żenić! Trzeba wiecznie się bawić i wykorzystywać głupie małolaty!”
 • „Jak małżeństwo, to tylko intercyza i wieczny kredyt niezaufania do płci przeciwnej!”
 • „Tylko idioci się żenią!”

Przy tym całym narzekaniu, nie spostrzegają oni największego problemu. Nie dostrzegają siebie i własnej głupoty. Skoro masz żonę idiotkę, to czemu się z nią ożeniłeś? Czy nie potrafisz myśleć czymś innym niż penisem? Dlaczego wybrałeś sobie za żonę najgorszą możliwą osobę? Dlaczego ignorowałeś jej negatywne cechy charakteru?

Narzekając na małżeństwo i małżonkę – obrażasz samego siebie

Zanim zaczniesz narzekać na kobietę i związek małżeński, zastanów się kto do niego dobrowolnie wszedł. To też Twoja wina. Gdybyś wybrał mądrze, nie miałbyś potem takich problemów. Na jakość małżeństwa składa się wkład męża i żony. Jeżeli coś jest nie tak, to nie jest to problem samej insytucji małżeństwa, ale problem z Wami.

Wasz związek może być nieudany, ponieważ…

 • Twoja kobieta nie nadaje się do małżeństwa z Tobą;
 • Ty nie nadajesz się do romantycznej relacji z kobietą;

Nikt Ci nie jest niczego winien. Jeżeli masz do dupy relację z żoną i małżeństwo w ogóle, to na 90% to Twoja zasługa! Nawet jeżeli Ty jesteś aniołem, a ona diabłem – to żadne usprawiedliwienie. Mając świadomość jej zepsutego charakteru, Ty i tak wszedłeś z nią dobrowolnie w związek małżeński!

Czy małżeństwo się opłaca? Z odpowiednią kobietą, TAK!

Jeżeli natomiast dobrze wybrałeś i poznałeś swoją partnerkę, to jesteś bezpieczny. Dalszy rozwój związku może wyjść Ci tylko na korzyść. Taka zainteresowana kobieta nadal będzie Cię kochać i szanować. Ona będzie nadal wywoływała szeroki uśmiech na Twojej twarzy oraz sprawiała, że powrót do domu będzie dla Ciebie kolejną małą przyjemnością.

Pytanie tylko – czy Twoja dziewczyna to ta odpowiednia kobieta? Znasz ją na tyle dobrze, żeby się z nią ożenić? Czy jesteś w stanie potwierdzić jej pozytywne i wysokie zainteresowanie? Jesteś w stanie poprowadzić małżeństwo w taki sposób, aby w nim razem ustawicznie wzrastać?

Jeżeli tak, to droga otwarta. Takie małżeństwo jak najbardziej się opłaca i stanowi o wiele większą wartość niż sam nieformalny związek.

Pozostaje tylko jedno pytanie – czy to ta jedyna?

Opłacalność małżeństwa w dużej mierze zależy od Ciebie

Pamiętaj, że samo małżeństwo w relacji nie zmienia za wiele. To naturalne rozszerzenie Waszego związku, a nie całkowita rewolucja relacji. Małżeństwo uwypukli wszelkie wady i zalety Waszego związku. Dlatego też, jeżeli wybrałeś nieodpowiednią kobietę, to ślub z nią jeszcze bardziej uzmysłowi Ci skalę popełnionego błędu. Jeżeli jednak wybrałeś wartościową kobietę, małżeństwo z nią będzie kolejną przyjemną rzeczą w Twoim życiu.

Opłacalność małżeństwa w dużej mierze zależy od Ciebie i Twoich wyborów. Jeżeli wybrałeś dobrze – możesz być spokojny. Jeżeli nie i stoisz przed perspektywą nieuchronnego małżeństwa – będziesz miał poważne kłopoty.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

2 thoughts on “Czy małżeństwo się opłaca? Czy warto żenić się w obecnych czasach?

  1. Hej, na te tematy piszę więcej w swoich książkach, szególnie w Algorytmie Podrywu. Postaram się poświęcić wpis również na ten temat w przyszłości 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.