Dziewczyna jest niemiła – jak poradzić sobie z dokuczającą kobietą w związku?

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Jesteś w związku z dziewczyną od kilku lat. Od pewnego momentu jednak, dziewczyna jest niemiła dla Ciebie i coraz częściej Ci dokucza. Czym spowodowane jest jej zachowanie? Czy to jej cecha charakteru czy może oznaka spadającego zainteresowania? Jeżeli miewasz problemy z wredną i dokuczającą kobietą, ten wpis jest dla Ciebie! Postaram się w nim wyjaśnić przyczynę zachowania Twojej lubej oraz wskazać ewentualne środki zaradcze. Zapraszam do lektury!

Dziewczyna jest niemiła – co to oznacza?

Dziewczyna jest niemiła

Zanim przejdziemy do omawiania szczegółów, nakreślmy ramy sytuacji i zdefiniujmy pojęcia. Dziewczyna jest niemiła, czyli właściwie co?

Mówimy tutaj o sytuacji, w której Ty jesteś już z dziewczyną w związku od kilku miesięcy/lat i ona zaczyna się gorzej zachowywać od pewnego momentu. Początek relacji i związku były dla Was sielanką. Dziewczyna zachowywała się perfekcyjnie. Nie dokuczała Ci, była dla Ciebie miła i kochana. Od pewnego momentu jednak, dziewczyna stała się dla Ciebie niemiła i wredna.

Dziewczyna jest niemiła dla Ciebie (przykłady):

  • Ona Ciebie obraża w żartach i cały czas Cię zaczepia;
  • Dziewczyna wytyka Ci cały czas Twoje drobne błędy i jest czepialska;
  • Kobieta bywa chamska w swoich wypowiedziach do Ciebie;
  • Dziewczyna robi dziwne miny i cały czas Cię przedrzeźnia.

Jednym słowem – ona staje się dla Ciebie małym utrapieniem. Niby wszystko jest osadzone w ramach jej humoru, ale Ty czujesz że coś jest nie tak.

Czy jest się czym martwić?

Czy takie zachowanie jest normalne? Tak powinno być? Odpowiedź jest bardzo prosta – NIE! Tak nie powinno być i regularne zachowania tego typu z pewnością coś oznaczają.

Jeżeli zauważasz takie zachowania, to najwyższy czas na Twoją reakcję! Do samej odpowiedzi na takie zachowanie przejdziemy później. Teraz zajmijmy się przyczynami takiego stanu rzeczy.

Powody jej nieodpowiedniego zachowania

Tak jak wskazałem powyżej, jej zachowanie nie jest przypadkowe. Zanim zaczniesz przecwidziałać jej poczynaniom, poznaj przyczyny. Dzięki temu, na przyszłość będziesz wiedział na co zwracać uwagę i jakich błędów nie powinieneś popełniać.

Poniżej przedstawiam Ci 3 najczęstsze powody negatywnego zachowania dziewczyny:

1. Przesadzasz z czułością i miłością, obniżając jej zainteresowanie

Z miłością i czułością można przesadzić, szkodząc tym samym swojemu związkowi! Może wydawać Ci się to niedorzeczne, ale tak faktycznie jest.

W życiu mamy do czynienia z wieloma przyjemnymi rzeczami, ale przesadzenie z nimi zawsze kończy się tragicznie! Mowa tutaj zarówno o miłości, seksie czy jedzeniu. Jeżeli będziesz obżerał się bez opamiętania swoimi ulubionymi potrawami, to w końcu się porzygasz! Tak samo jest z miłością…

Czasami warto jest dać sobie trochę przestrzeni czy miejsca na tęsknotę. Nie możesz być na każde zawołanie swojej kobiety, niezależnie od tego jak bardzo ją kochasz. Dawkuj swoje uczucia i obecność. Stawiaj na jakość, nie na ilość.

  • Zamiast spotykać się z dziewczyną codziennie po 8/9 godzin, postaw na 2/3 spotkania w tygodniu po 3/4 godziny pełne dobrej zabawy i radości.
  • Gdy w związku tylko Ty inicjujesz czułość i cały czas zabiegasz o kobietę, zatrzymaj się na chwilę i pozwól swojej kobiecie zawalczyć o Ciebie. Zmniejsz częstotliwość pocałunków i innych gestów czułości. Pozwól kobiecie na inicjatywę.
  • Jeżeli w Waszej relacji kultywujecie tradycję pisania między spotkaniami, powinniście to czym prędzej skończyć lub ograniczyć skalę tego działania. Pisząc z dziewczyną non stop, jesteś dla niej cały czas dostępny, zabijasz tęsknotę no i oczywiście – obniżasz romantyczne zainteresowanie!

Gdy będziesz przesadzał z miłością i czułościami, staniesz się dla dziewczyny „chlebem powszednim”. Dziewczyna przestanie Cię szanować w myśl zasady „to co darmowe nie szanujemy” i straci do Ciebie romantyczne zainteresowanie.

Niemiłe zachowania oraz spadający szacunek to rezultat Twoich działań, a konkretnie Twojej obsesji na punkcie miłości i czułości.

2. Ona już taka jest i raczej nic tego nie zmieni

Jej niemiłe zachowanie nie musi być koniecznie spowodowane Twoimi zaniedbaniami. Ona może po prostu taka być. Dziewczyna może być po prostu toksyczna, co będzie tłumaczyć jej aroganckie i wredne poczynania.

Skoro ona taka jest, to powinieneś zadać sobie pytanie – dlaczego jestem z nią w związku?

Jej toksyczny charakter powinien objawić się znacznie wcześniej, niekoniecznie nawet w stosunku do Twojej osoby. Bardzo często, taką nieodpowiednią kobietę można rozpoznać już po kilku spotkaniach. Jeżeli Ty to zauważyłeś, dlaczego z nią nadal jesteś?

Czy nie zdajesz sobie sprawy, że jej toksyczne zachowania będą się tylko pogłębiać razem ze stażem związku? Po kilku miesiącach związku masz niemiłe zachowanie i głupie dokuczanie. Po kilku latach, otrzymasz przemoc psychiczną, fochy i inne nieszczęścia.

Jeżeli ona jest toksyczna, czemu nadal z nią jesteś? Akceptujesz to? Skoro tak, nie miej do nikogo pretensji i po prostu sobie z nią żyj.

Jeżeli jednak Ci to przeszkadza, dobrze Ci radzę – zerwij z nią. Zmienianie tego typu ludzi jest niemal niemożlwie, więc Twoje szczere próby będą tylko stratą czasu.

3. Nie szanujesz samego siebie i dajesz sobie wejść na głowę

Jej nieodpowiednie zachowanie może być spowodowane również deficytami szacunku do Ciebie. Problemy na tym tle najczęściej występują w sytuacji, gdy Ty o szacunek do siebie nie dbasz i pozwalasz dziewczynie na wiele. Więcej na ten temat piszę w tym artykule.

Zastanów się nad wzajemnym szacunkiem w Waszej relacji. Czy szanujesz samego siebie i tego szacunku wymagasz od kobiety? Być może pozwalasz swojej dziewczynie na zbyt wiele, przez co dziewczyna pozwala sobie na corazj więcej.

Nie jest to nawet jej wina. Jeżeli nie wyznaczysz w związku pewnych granic, dziewczyna będzie brnąć dalej i dalej. Musisz czasami stawić opór i powiedzieć kobiecie NIE. W waszym związku nie ma prawa być sytuacji, w której Ty w 100% przypadków zawsze podporządkowywujesz się kobiecie.

„Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą”. Jeżeli pozwolisz kobiecie na bycie niemiłą, kobieta skorzysta z tej okazji.

Dziewczyna jest niemiła – jak to naprawić?

Co zrobić z niemiłą dziewczyną?

Skoro znasz już przyczyny jej zachowania, możemy przejść do remedium i działań, które pozwolą Ci odwrócić sytuację w pozytywnym kierunku. Co powinieneś zrobić jeżeli dziewczyna jest dla Ciebie niemiła i chamska?

Uniwersalny sposób

Możesz rzecz jasna próbować jej wyperswadować słownie, że jej zachowanie Ci się nie podoba i chciałbyś aby zachowywała się lepiej. Ale skoro czytasz ten artykuł, to pewnie takie działanie okazało się nieskuteczne i szukasz czegoś innego. I tak nawiasem mówiąc… Niekiedy samo gadanie i zwracanie uwagi na wiele się nie zdaje. Mimo ostrzeżenia, dziewczyna i tak praktykuje swoje niepożądane działania.

Co wtedy?

Pokaż jej swoje niezadowolenie w pośredni sposób. Pokaż jej swoim zachowaniem, że coś jest nie tak.

Najlepszą praktyką w tym wypadku jest „lekkie odsunięcie” się od niej. Spraw by dziewczyna zaczynała się o Ciebie starać i Ciebie gonić. Przestań ją naciskać i obdarowywać czułościami. Stań się nieco chłodniejszy i czekaj na jej inicjatywę w tych tematach.

Co do zasady, w relacjach damsko-męskich kontrolę ma ten, komu zależy mniej i jest bardziej zdystansowany. Jeżeli będziesz wobec dziewczyny bardziej zachowawczy i stonowany, ona będzie za Tobą gonić. Jeżeli Ty będziesz naciskał na dziewczynę uczuciami i miłością, ona będzie się od Ciebie odsuwać. Natomiast gdy Ty zrobisz krok w tył, kobieta się dostosuje i zrobi krok naprzód.

Dlatego też, warto trzymać swoje uczucia na wodzy i pozwalać kobiecie na zabieganie o Ciebie.

Gdy Ty się odsuniesz, ona powinna się do Ciebie przybliżać, przymilając się do Ciebie, inicjując więcej czułości i ograniczając swoje głupie zachowania.

Jeżeli Ty będziesz reagował w ten sposób na jej zachowania, on w końcu domyśli się, że jej niemiłe zachowanie jest przyczyną takiego stanu.

Jeżeli dziewczyna jest toksyczna, rozstanie wydaje się być najlepszym rozwiązaniem

Dziewczyna jest niemiła

Co jednak gdy dziewczyna jest po prostu toksyczna? Czy powinniśmy stosować się do wyżej wspomnianej porady? Nie powinniśmy! Toksyczna dziewczyna raczej nic sobie nie zrobi z Twojego zachowania. To pewnie ją jeszcze sprowokuje do większych pretensji i ataków w Twoją stronę.

Z toksyczną dziewczyną kończy się związek, albo skazuje się na jeszcze większe męki w późniejszej fazie relacji.

To bardzo dosadne, ale tak się generalnie sprawy mają. Zmienianie na siłę drugiej osoby to ślepa uliczka i rzadko komu się to udaje.

Jeżeli masz do czynienia z toksyczną kobietą, to zaakceptuj to albo uciekaj gdzie pieprz rośnie!

Co jeżeli zignoruję jej niemiłe zachowanie?

Możesz powiedzieć sobie:

Do diabła z tym wszystkim! Będę ignorował jej zachowanie i jakoś będzie. W sumie nie jest to jakieś męczące… Da się z tym żyć!

Czy taka postawa jest prawidłowa? Oczywiście, że nie! 

Wyżej wspomniane zachowanie można porównać do zachowania osoby, która boryka się z poważnymi objawami choroby, ale mimo to, nie udaje się z nimi do lekarza. Jaki jest potem rezultat? Oczywiście śmierć.

Tak samo może być i z Twoim związkiem!

Nie pozwól urosnąć zagrożeniom do krytycznego poziomu!

Ignorowanie takich rzeczy w związku może prowadzić ostatecznie do kompletnego zabicia zainteresowania, a nawet rozstania! Niemile zachowania, lekkie sprzeczki czy przytyki w Twoją stronę to pierwsze objawy spadającego zainteresowania! 

Jeżeli to zignorujesz i pozwolisz zainteresowaniu nadal spadać, dziewczyna będzie nadal się tak zachowywać i pozwalać sobie na więcej.

Zareaguj! Nie siedź z założonymi rękoma i nie czekaj na magiczne rozwiązanie się problemu. (webinar w tej tematyce)

Coraz częstsze kłótnie, sprzeczki czy niemiłe zachowania to syndromy rozwijającej się choroby w Waszej relacji. Jeżeli nie będziesz reagował, ryzykujesz ewentualnym rozstaniem.

Pytanie zatem – czy warto ryzykować?

Dziewczyna jest niemiła – co z tym zrobić?

Dziewczyna jest niemiła

Jeżeli Twoja kobieta stała się dla Ciebie ostatnio niemiła, sprawdź na samym początku co jest przyczyną jej niestosownego zachowania. Czy to wina Twoich zaniedbań, czy może to tylko jej charakter?

Niezależnie jednak od przyczyny, powinieneś zareagować na jej zmianę zachowania. Tak jak przed chwilą to podkreśliłem, gorsze zachowanie kobiety może oznaczać jej obniżające się zainteresowanie. Obniżające się zainteresowanie natomiast, bardzo często prowadzi w dalszej perspektywie do rozstania. O wzroście, spadku i kształtowaniu się romantycznego zainteresowania możesz przeczytać więcej tutaj.

Zmierzając już do samego końca…

Nic nie dzieje się bez przyczyny. Nie ma przypadków – są tylko znaki!

Jej niestandardowe zachowanie jest dla Ciebie sygnałem do działania. Spróbujesz jakoś to naprawić, czy po prostu to zignorujesz i pozwolisz negatywnym rzeczom na dalszy rozwój? Wybór należy do Ciebie.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

2 thoughts on “Dziewczyna jest niemiła – jak poradzić sobie z dokuczającą kobietą w związku?

  1. Myślę że czasem po prostu szczera rozmowa może rozwiązać problem. Może to problem w pracy, może zły humor. Nikt nie jest w stanie być miły przez cały czas :0

  2. jak baba włazi na łeb i truje życie to huy z nią .jak tak robię ile się da i następna….po co sobie zycie psuć…na początku się staraja a potem to on zawadzasz we wszystkim….jeżeli nie masz kredytu domu czy dziecka…uciekaj sam sobie lepiej poradzisz.uwuerz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.