Jak zrozumieć kobietę? 5 wskazówek, które Ci w tym pomogą!

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Każdy z nas słyszał zapewne nieraz żarty o tym jak trudno w pełni zrozumieć i poznać kobietę. Płeć piękna to dla wielu mężczyzn wielka tajemnica. Sam brak zrozumienia kobiet oraz ich zachowania prowadzi bardzo często do wielu nieporozumień oraz błędów facetów na polu relacji damsko-męskich. Aby zapobiec choć trochę potencjalnym porażkom, postanowiłem podzielić się swoją wiedzą oraz przedstawić swój pogląd na sprawę. Jak zrozumieć kobietę? Wbrew pozorom, nie jest to aż tak trudne, co postaram się pokazać w niniejszym wpisie. Zapraszam do lektury!

Masz kontakt z płcią piękną? Lepiej ją poznaj!

Nie ważne czy szukasz dziewczyny do stałego związku czy może już w nim jesteś od kilku lat. W obydwu przypadkach, dobrze by było znać swojego „towarzysza niedoli”. Nie chodzi mi tutaj o konkretne przypadki, czyli znajomość danego charakteru czy temperamentu osoby.

Jak zrozumieć kobietę

To też jest ważne, ale ten wpis dotyczyć będzie przede wszystkim znajomości kobiety w ogóle.

Znajomość kobiety na poziomie ogólnym to przede wszystkim:

 • znajomość schematów zachowań oraz wzorców postępowania;
 • zrozumienie postrzegania świata przez płeć piękną;
 • zaznajomienie się z kobiecą psychiką;
 • znajomość kobiecych preferencji i upodobań;

Jeżeli chcesz znaleźć kobietę swoich marzeń lub utrzymać udany związek z obecną, dobrze by było ją poznać od środka.

Wiele problemów mężczyzn wynika z niezrozumienia

Rozumiejąc dziewczynę, możesz znacząco dopasować swoje zachowanie oraz plan związku/podrywu do sukcesu. Niezrozumienie natomiast, prowadzi bardzo często do wielu problemów oraz porażek na polu relacji damsko-męskich.

Mężczyźnie się coś wydaje, robi wszystko po omacku, a potem dziwi się dlaczego dziewczyna go olała lub coś mu po prostu nie wyszło. Brak w tym kompletnie spojrzenia na drugą osobę i zrozumienia, że ta druga osoba może myśleć i zachowywać się w inny sposób niż my sami!

5 wskazówek jak zrozumieć kobietę

Kobiety nie są takie same jak Ty! One nie myślą, nie działają oraz nie traktują związków tak samo jak Ty. Jeżeli Ty uważasz, że coś jest OK, to niekoniecznie taką samą opinię musi mieć kobieta.

Jeżeli chcesz podnieść swoją sprawność w kontaktach z płcią piękną, musisz ją przede wszystkim poznać. Bez tego, będziesz kroczył we mgle!

Jak zrozumieć kobietę? Oto 5 wskazówek:

Zrozumienie damskiej części społeczeństwa nie jest aż tak trudne jak może się wydawać. Problemem nie jest raczej skomplikowany charakter damskiej natury. Problemem jest nasza ignorancja, brak chęci poznania drugiej płci bądź też pobieżne podejście do tematu.

Jak zrozumieć kobietę

Mężczyźni nie rozumieją kobiet, ponieważ nie chcą ich zrozumieć.

Ty natomiast, jako że czytasz ten wpis, pragniesz nieco bardziej przyjrzeć się kobiecym zachowaniom i naturze płci pięknej. Oto 5 wskazówek, które pozwolą Ci odnaleźć się w tym damsko-męskim tyglu:

1. Kobieta to nie mężczyzna!

Może wydawać Ci się to absurdalnie proste, ale warto o tym wspomnieć. Kobiety nie są mężczyznami! Jak głupio i trywialnie by to nie brzmiało, cały czas mam wrażenie, że wielu mężczyzn właśnie tak traktuje kobiety – jak mężczyznę.

Otóż kobiety są kompletnie odmienne od nas. Zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i psychicznej. Kobieta nie jest drugą kopią Ciebie, nie zachowuje się tak jak Ty, nie czuje tego co Ty i nie myśli takimi samymi kategoriami co Ty!

Warto o tym pamiętać, ponieważ mężczyźni non stop o tym zapominają.

 • Jeżeli Ty jako facet zakochujesz się w kobiecie na trzecim spotkaniu, nie oznacza to tego, że kobiety będą równie szybko ulegać zauroczeniu.
 • Jeśli Ty jesteś gotowy na współżycie, Twoja dziewczyna nie musi być na to gotowa.
 • Dla Ciebie bezpośrednia i szczera komunikacja na samym początku to coś normalnego. Kobieta natomiast, może nie być na tyle odważna by powiedzieć Ci wprost co czuje.
 • Jeżeli narzucane przez Ciebie tematy w rozmowie Tobie się podobają, wcale nie musi oznaczać to tego, że podobają się one również kobiecie.

Pamiętaj o tym, że kobieta to jednak zupełnie inna osoba, która z całą pewnością różni się od Ciebie pod wieloma względami.

2. Kobiety nie są bezpośrednie

Jeżeli oczekujesz od kobiety tego, że padnie Ci na kolana, wyzna swoją miłość i wykaże w sposób bezpośredni zainteresowanie związkiem, to możesz się nieco rozczarować.

My mężczyźni, z natury lubimy być bezpośrednimi i nie mamy na ogół problemów z komunikacją „prosto z mostu”. Kobiety natomiast nie są bezpośrednie i nie będą Ci mówić w oczy całej prawdy, nawet jak je o to ładnie poprosisz.

Problem polega na tym, że mężczyźni oczekują od kobiet gadki „prosto z mostu” i zachowują się tak jakby kobiety naturalnie posiadały umiejętność bezpośredniego komunikowania. Spójrz na to na konkretnych przykładach…

 • Facet po kilku randkach wyznaje dziewczynie swoje uczucia i tego samego oczekuje od niej. Po kilku spotkaniach, on tylko czeka na to aż dziewczyna mu powie, że się zakochała.
 • Gdy dziewczyna nie chce przyjść na spotkanie i podaje wymówki, mężczyzna ignoruje jej pośrednie oznaki braku zainteresowania i dalej namawia kobietę na randkę. Aby uzmysłowić sobie brak zainteresowania kobiety, on musi otrzymać bezpośrednią odmowę od niej, która pewnie w ogóle nie nastanie.
 • Mężczyzna na początku relacji zastanawia się czy wszystko jest OK z dziewczyną, która nie zaprasza go sama na spotkania. Ona co prawda zawsze zgadza się na randkę i przychodzi na nią punktualnie. Niestety jednak, brak bezpośredniego zaproszenia, według tego mężczyzny, może pokazywać brak zainteresowania.
 • Facet w związku nie obserwuje zachowania kobiety wobec niego. Zamiast tego, czeka on na to aż kobieta sama mu powie gdy zacznie coś dziać się nie tak. Prawda jest taka, że kobieta nie jest bezpośrednia i o takich rzeczach raczej mu nie powie wprost!

Nie licz na bezpośredniość kobiety. Kobieta nie powie Ci wszystkiego wprost oraz nie ujawni w sposób jawny swoich zamiarów bądź też intencji. Musisz być uważny, wnikliwie obserwując jej zachowanie, które powie Ci więcej niż tysiąc słów!

3. Dziewczyna nie musi mieć dobrych zamiarów

Świat nie jest pełen prawych i sprawiedliwych ludzi chcących zmieniać planetę w lepsze miejsce. Mam nadzieję, że doskonale zdajesz sobie sprawę z istnienia zła na ziemi. Skoro jest coś takiego jak obiektywne zło, to są i również ludzie to zło czyniący. Tak jak w innych sferach życia napotkasz kilku cwaniaków którzy będą chcieli Cię wykorzystać, tak samo możesz zostać wykorzystany w relacjach damsko-męskich.

Tak jak…

 • handlarz może chcieć Cię oszukać, sprzedając Ci trefny samochód;
 • polityk może Cię oszukać tylko po to, abyś go wybrał i poparł w wyborach;
 • oszust w Internecie sprzeda Ci atrapę telefonu by się nieuczciwie wzbogacić;

… tak samo kobieta może Cię wykorzystać w relacji romantycznej do własnych egoistycznych celów!

Wielu mężczyzn kompletnie zapomina o tym ogromnym niebezpieczeństwie, kompletnie ufając nowo poznanym kobietom! Nie każda kobieta może mieć wobec Ciebie dobre intencje. Mogą się przecież pojawić w Twoim życiu kobiety, które po prostu będą Cię wykorzystywać dla własnych celów. One mogą wykorzystywać Twoją naiwność, zauroczenie i łatwowierność w swoich niecnych celach!

Gdy będziesz próbował zrozumieć kobietę, miej to szczególnie na uwodze: kobieta nie musi być wobec Ciebie fair i może przecież chcieć Cię jakoś wykorzystać!

4. Patrz na czyny, nie na słowa!

Bezpośrednie odniesienie do punktu drugiego i trzeciego. Jeżeli chcesz zrozumieć kobietę, przestań zwracać uwagę na jej słowa, a obserwuj jej czyny. Kobieta może pisać/mówić Ci wiele rzeczy. Ona może…

 • pisać Ci, że jest niezwykle napalona na Ciebie i nie może doczekać się już spotkania;
 • mówić Ci, że jesteś najlepszym chłopakiem pod słońcem i nigdy Cię nie zdradzi;
 • obiecywać Ci, że jest bardzo zainteresowana i strasznie się jej podobasz;

Jednak jeżeli jej zachowania będą sprzeczne z tym co Ci deklaruje, to wiesz co? Możesz wsadzić sobie te deklarację w tyłek! Tyle są one warte!

Jeżeli dziewczyna będzie chciała Cię wykorzystać w jakiś sposób, to ona będzie ściemniać Ci co tylko chcesz – tylko po to, aby uśpić Twoją cierpliwość. Natomiast jej stałe zachowanie będzie zdradzać jej prawdziwą twarz.

Dlatego tak ważne jest abyś nie zwracał uwagi na frazesy i kobiecy bełkot. Ona może pisać elaboraty na Twój temat. Jeżeli jednak, nie będzie chciała przychodzić na spotkania z Tobą, nie będzie akceptować Twoich pocałunków, to wszystkie jej słowa to ściema. To po prostu ściema!

Zachowanie kobiety pokaże Ci jej prawdziwe zainteresowanie. Słowa i puste deklaracje niczego Ci nie dowiodą!

5. Kobieta może powiedzieć „nie”

Ostatni i jednocześnie bardzo ważny punkt. Kobieta, tak samo jak każdy inny człowiek, ma wolną wolę i może swobodnie z niej skorzystać. Co z tego wynika? Ona może po prostu Ci odmówić, nie zgodzić się na spotkanie, podanie numeru bądź też na kontynuowanie związku.

Może to być spowodowane Twoimi błędami lub po prostu – jej wyborem. Może się przecież tak zdarzyć, że nie będziesz w typie danej dziewczyny i nic na to nie poradzisz. Możesz zachowywać się perfekcyjnie i mieć podryw w małym paluszku. Jednak jeżeli „nie jesteś w jej typie”, nic z tego nie będzie.

Warto czasami schować własne ego i zderzyć się z rzeczywistością. Zdarzają się nierzadko faceci, którzy piszą:

Artur, zrobiłem wszystko według Twoich porad: dbałem o swoją prezencję, przejawiałem męskie cechy, zapraszałem na ekscytujące randki, no dosłownie wszystko! I wiesz co? Wiesz co? Nic z tego nie wyszło! Dziewczyna po kilku randkach przepadła i przestała się do mnie odzywać. Musiałem gdzieś popełnić błąd! Musiałem!

Nie, nie musiałeś. Możesz robić wszystko idealnie, a do Twojego niepowodzenia wystarczy jedna rzecz – nie jesteś w jej typie. Jeżeli nie ma wzajemnego dopasowania, nic na to nie poradzisz. Tak samo jak Tobie nie podobają się absolutnie wszystkie kobiety na ziemi, tak samo Ty nie będziesz podobał się każdej dziewczynie.

Bardzo prosta rzecz, jednak równie często zapominana przez mężczyzn.

Jeżeli zastanawiasz się jak zrozumieć kobietę, pamiętaj o tym, że możecie do siebie nie pasować. Jeżeli zignorujesz ten fakt, zaczniesz na siłę szukać powodów swojego niepowodzenia, dochodząc do błędnych i nieprawdziwych wniosków.

Oto jak zrozumieć kobietę i relacje damsko-męskie!

Mam nadzieję, że powyższe 5 wskazówek pomogło Ci chociaż w minimalnym stopniu poznać zawiłe meandry relacji damsko-męskich. Kobiety i relacje romantyczne nie są takie trudne. Aby dobrze orientować się w tym środowisku, musisz po prostu wiedzieć na co patrzeć i jakie szczegóły wyłapywać z całej nawałnicy damsko-męskich interakcji.

Jak zrozumieć kobietę?

Jeżeli jesteś zainteresowany głębszym poznaniem świata kobiet i relacji damsko-męskich w ogóle, polecam Ci lekturę mojej książki, Kodeksu Miłości, który zawiera aż 50 zasad relacji romantycznych z kobietami. Warto po ww. książkę sięgnąć, albowiem jest to naprawdę duża dawka wiedzy na temat kobiet, randek i miłości romantycznej w ogóle!

Zrozumienie kobiet nie jest umiejętnością samą w sobie. Większa znajomość tych tematów pozwoli Ci na lepsze interakcje z płcią przeciwną oraz przede wszystkim na zbudowanie udanego i satysfakcjonującego związku.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

6 thoughts on “Jak zrozumieć kobietę? 5 wskazówek, które Ci w tym pomogą!

 1. Co sądzisz o związku z kobietą z dzieckiem? Ja często słyszałem opinie że nie warto się z taką kobietą wiązać ponieważ nigdy tak naprawde nie będzie cię kochała i numerem jeden zawsze będzie jej dziecko. A ty co o tym myślisz?

  1. Piotrze, ile masz aktualnie lat? To bardzo istotne, ponieważ jeżeli masz np. 30 to istnieje jeszcze bardzo duża szansa spotkania dużej ilości bezdzietnych kobiet w wieku 20-30 lat. Jeżeli jesteś np. po 50. to kobiet bez dzieci w wieku 35-50 lat będzie już znacznie mniej. Mówi się, że czas działa na korzyść faceta. W tym przypadku to chyba jest dokładnie odwrotnie.

 2. Bardzo dobre pytanie. Ja z kolei słyszałem opinie, żeby olać taką kobietę bo związek z nią to niestety zawsze będzie trójkąt: ty + ona + ojciec tego dziecka. Będzie przychodził odwiedzać syna / córkę, przeszkadzał. Jak będziecie chcieli gdzieś wyjść / pojechać to zawsze będzie pytanie kto się zaopiekuje dzieckiem w tym czasie. Nie wiadomo jak będzie Cię traktował. Czy nie będzie robił problemów, a może będzie groził? (Wyjątek: kobieta jest wdową, ale wtedy pozostaje pytanie o dalsze relacje tej kobiety i dziecka z rodzicami tego zmarłego faceta).

  1. Tak, generalnie kobieta z dzieckiem to nie jest najlepsza partia. Co prawda istnieją zacne wyjątki, ale w większości przypadków, kobieta z dzieckiem oznacza kłopoty 😉

 3. Są to genialne porady, sam się łapie na tym, że bardzo często zapominam o tym, że kobieta się różni ode mnie jako osoba. Przez co często wynikają różne nieporozumienia.

 4. Warto przede wszystkim opierać się na szczerości. Jasne, jako ludzie mamy czasem skłonności do koloryzowania – czy to kobiety czy mężczyźni, ale budowanie związku bez tego jest niemożliwe. Niby oczywiste, ale nie da wszystkich…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.