Jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem – tęsknota i świeżość w małżeństwie.

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Gdy jeszcze nie mieszkamy razem ze swoją kobietą w jednym domu, bardzo łatwo jest pielęgnować tęsknotę i pozytywne emocje w związku. Spotykamy się ze swoją dziewczyną tylko kilka dni w tygodniu i możemy za sobą zatęsknić gdy się nie widzimy. Jednak gdy dochodzi do poważnego związku i wspólnego mieszkania, zadanie utrzymywania pozytywnego zainteresowania w związku staje się znacznie trudniejsze. Jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem? W poniższym wpisie udzielę Ci kilka cennych wskazówek i rad dotyczących tęsknoty w zażyłej relacji.

Dlaczego tęsknota jest taka ważna?

Świat, na którym przyszło nam żyć, rządzi się pewnymi stałymi i niezmiennymi prawami.

Związki, tak samo jak wszystkie inne rzeczy, podlegają określonym zasadom.

Jeżeli chcesz by Twoja kobieta była Tobą cały czas tak mocno zainteresowana jak było to na początku waszej znajomości, to musisz zadbać o tęsknotę i przestrzeń w związku.

Tak po prostu już jest.

Jeżeli jest nas za dużo i jesteśmy ogólnodostępni, to tracimy na wartości.

To dlatego diamenty są tak cenne. Jeżeli leżałyby na ulicy, to ich wartość drastycznie by spadła!

Podobnie jest w relacjach damsko-męskich. Jeżeli będziesz cały czas na zawołanie kobiety i będziecie się cały czas widzieć w pracy lub w domu, to wasza ekscytacja opadnie.

Zanim zaczniesz mnie oskarżać o jakieś herezje lub niedorzeczności, zastanów się nad tym:

Dlaczego na samym początku relacji zawsze wszystko jest takie piękne i ekscytujące? Dlaczego dziewczyna cały czas na Twój widok jest uradowana i nie może doczekać się kolejnego spotkania?

Dlaczego później, nieraz już po kilku latach związku wszystkie emocje opadają i nic już nas nie ekscytuje? Wiele osób mówi, iż związek dopada rutyna i zaczyna się normalne życie.

Otóż dzieje się tak, ponieważ w większości przypadków mężczyźni nie dbają o tęsknotę i świeżość w relacji.

Zbyt częsta dostępność i powszechność rodzi nudę i pogardę.

Jednak czarny scenariusz w postaci nudnej relacji nie musi Ciebie absolutnie dotyczyć!

Wystarczy, że odpowiednio zadbasz o związek, dzięki czemu będziesz mógł cały czas się cieszyć z ekscytującego i świeżego związku. Musisz tylko nauczyć się jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem ze swoją kobietą.

Jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem?

Unikaj swojej kobiety oraz buduj tęsknotę, którą wykorzystasz podczas randek lub wspólnego przebywania z mieszkaniu.

Jeżeli będziesz cały czas zajęty, to kobieta w pewnym stopniu od Ciebie odpocznie i nabierze do Ciebie pozytywnej tęsknoty. Gdy w końcu wrócisz do domu, ona z tęsknotą rzuci Ci się w ramiona i będzie chciała spędzić z Tobą czas.
Jeżeli byłbyś z nią 24/7 to ona tak by się nie zachowywała. Traktowałaby Cię jak domownika i osobę, którą mija się codziennie w domu.

Jeżeli będziecie dawkować się małymi kęsami, to będziecie dla siebie atrakcyjni przez cały czas!

Jak to zrobić?

Zajmij się czymś! Pielęgnuj swoją pasję oraz spotykaj się z innymi

Spotykaj się ze swoimi znajomymi na mieście. Zachęć również do tego swoją kobietą.

Pamiętaj! Związek to nie więzienie. Będąc w stałej relacji możemy otwierać się na inne, nieromantyczne znajomości. Twoje spotkanie się ze znajomym nie jest przejawem braku lojalności i braku szacunku do kobiety. 

Spotykaj się ze znajomymi i spędzaj z nimi czas.

 • Skocz z nimi na piwo/pizze
 • Zagrajcie w bilarda
 • Uprawiajcie jakiś sport
 • Pogadaj ze swoim przyjacielem jak leci oraz wymieńcie się informacjami

Dodatkowo, praktykuj swoje zainteresowania i pasje.

 • Uczęszczaj na siłownie i uprawiaj jakiś sport
 • Ucz się dodatkowo jakiś pożytecznych umiejętności
 • Zajmij się czymś, z pewnością masz jakieś hobby jak wędkarstwomotoryzacja czy najnowsze technologie

Nie musisz wychodzić z domu by zatęsknić za kobietą. Wystarczy że znajdziesz sobie pokój w którym możesz się ukryć i samotnie popracować lub garaż w którym będziesz majsterkował.

Związek to nie koniec życia. Zapamiętaj, że nasza egzystencja nie kończy się na funkcjonowaniu w związku.
Relacja z naszą stałą kobietą jest bardzo ważna, ale nie powinniśmy jednocześnie zaniedbywać innych równie ważnych sfer życia.

Same plusy!

Jeżeli będziesz pielęgnował swoje zainteresowania i spotykał innych ludzi, to potem będziesz miał mnóstwo ciekawych tematów do rozmowy ze swoją kobietą.

Możesz ponadto zainteresować swoimi pasjami Twoją kobietę. Wyjdź z nią np. na siłownię i pokaż jej ciekawe ćwiczenia.

Jeżeli będziecie mieć bogate życie poza związkiem, to automatycznie wasz związek stanie się jeszcze lepszy poprzez doświadczenia, którymi będziecie mogli się ze sobą podzielić.

Jeżeli nie wiesz jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem, to odrobina tęsknoty i przestrzeni zrobi naprawdę bardzo dobrą robotę.

Jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem? Randki!

Kolejną, bardzo ważną rzeczą są randki!

My mężczyźni, musimy randkować cały czas ze swoimi kobietami. Nie ważne czy jesteśmy z nią w związku od 3 czy 5 lat czy też może jesteśmy już starym małżeństwem.

Randkujemy z kobietą całe życie – nie ma od tego żadnej wymówki!

Gdy mieszkamy już razem i jesteśmy małżeństwem, zwiększa się automatycznie liczba obowiązków i zadań do wykonania, przez co możemy mieć nieco mniej czasu na randki.

Jednak według mnie, niezależnie od naszego grafiku, powinniśmy PRZYNAJMNIEJ zorganizować jedną randkę tygodniowo.

Nie zawsze musi to być randka na mieście. Czas ze swoją drugą połówką można świetnie spędzić nawet w domu, jeżeli odpowiednio się do tego przygotujemy.

Ważne jest to aby w ogóle randkować i podtrzymywać przez to świezość i pozytywne emocje w relacji.

Randki bardzo dobrze wpływają na kondycję związku oraz pozwalają skutecznie unikać nudy i rutyny.

Jeżeli nie masz pomysłu na randkę ze swoją drugą połówką, zapraszam Cię do lektury poniższych wpisów:

Baw się dobrze – 10 pomysłów na randki z dziewczyną.

Randka w domu – 7 pomysłów na udane spotkanie.

Związek bez rutyny? To jest możliwe!

Jeżeli chcesz by Twój związek cały czas był świeży a Twoja kobieta przejawiała wobec Ciebie zainteresowanie, musisz w odpowiedni sposób związek prowadzić. Pamiętaj, że rutyna i nuda to najczęstsze bolączki współczesnych związków.

Jeżeli będziecie się sobie odpowiednio dawkować, to wytworzona przez to tęsknota będzie utrzymywać w waszym związku pozytywne emocje.

Napisz mi jak sytuacja wygląda w Twoim związku. Czy Twoją relację dopadła już ta nieszczęsna rutyna? Jak reagowała kobieta na Twój powrót z kilkudniowej delegacji? Czy była wtedy czuła i bardziej Cię doceniała?

Daj mi znać w komentarzu!

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

2 thoughts on “Jak uniknąć nudy i rutyny podczas mieszkania razem – tęsknota i świeżość w małżeństwie.

 1. Po części zgadzam się z Tobą..ale……no właśnie….żeby nie przytłaczać kobiety swoją obecnością zająłem się majsterkowaniem w warsztacie…wszystko co tam zrobiłem znalazło się później w domu ( stolarka)….były dni ze siedziałem dłużej ale były i takie ze wchodziłem tylko na 3-4 godziny…dziś już nie jesteśmy w związku gdyż moja kobieta stwierdziła ze za bardzo oddałem się pasji – hobby i przez to ona czuła się zaniedbana…tu nadmieniam ze nigdy oficjalnie nie powiedziała mi ze przeszkadza jej to co robię, była wręcz zachwycona ze dom robi się ładniejszy przez moja prace…do dziś nie znam prawdziwego powodu rozstania choć mam swoją teorie która pozostanie niewyjaśniona..

  1. Dobrze na samym końcu stwierdziłeś, że nie znasz do końca prawdziwego powodu rozstania. Kobiety nie są bezpośrednie i nie powiedzą Ci wprost w twarz całej prawdy. Zamiast tego, puszczą jakąś ściemę dla zamydlenia oczu, np.: kobiety mówią przy rozstaniu że facet na nie nie zasługuje i inne podobne głupotki. Dlatego też, jej „powód odejścia” może nie pokrywać się z rzeczywistością.
   Tak naprawdę, kobiety w większości przypadków odchodzą od nas z 2 powodów:
   1) Ona kompletnie traci Tobą zainteresowanie i nie chcę już z Tobą być
   2) Ona nigdy Ciebie nie pragnęła i wszystko udawała, a związek z Tobą już sie jej znudził lub przestała z niego czerpać wymierne korzyści
   Gdy ona odchodzi, to na 95% Ci tego nie powie i wymyśli bardziej grzeczną wymówkę. Tak czy siak, jeżeli ona odchodzi, to jej zainteresowanie romantyczne JUŻ NIE ISTNIEJE i decyzja o odejściu została podjęta znacznie wcześniej. Także pewnie przed rozstaniem, kilka miesiący wcześniej, oznaki psucia się relacji były zauważalne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pobierz PDF

Zostaw mi swoje imię oraz adres e-mail, a ja w ramach newslettera wyślę Ci raport PDF z 13 najczętszymi błędami mężczyzn w relacjach damsko-męskich:

RAPORT PDF: 13 najczęstszych błędów mężczyzn w relacjach damsko-męskich.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.