50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Kocham Cię – właśnie to słowo powtarza miliony osób na całym świecie każdego dnia. Używamy tego wyrażenia bardzo często, nie zwracając uwagi na jego ogromną moc. Nie wiemy także co to słowo tak naprawdę oznacza. Miłość to nie puste słowo – po potężna obietnica. Czy prawdziwa miłość istnieje? Na to pytanie postaram odpowiedzieć w poniższym artykule!

Czym jest miłość?

Lubię obserwować związki w sieci i w prawdziwym życiu. W internecie, a w szczególności na Facebooku wiele młodych par zbyt dużo nadużywa tego potężnego słowa.

W dzisiejszym świecie kocha się drugiego człowieka już po kilku dniach. Kocha się szybko i równie szybko odkochuje.

Serce - symbol miłości.

Prawda jest taka, że większość osób nie ma pojęcia co mówi i rzuca słowa na wiatr.

Prawdziwa definicja miłości

Gdy byłem na pierwszym roku studiów, podczas obiadu na uczelnianej stołówce dołączyły do mnie i moich znajomych dziewczyny, które robiły jakieś badania na temat związków i relacji. Zadały nam jedno krótkie pytanie:

Czym jest miłość?

Jako że wszyscy moi znajomi nie kwapili się do odpowiedzi, przełamałem ciszę i pewnym głosem powiedziałem:

Miłość jest świadomą decyzją. Miłość to chęć zapewnienia drugiej osobie dobra. To dbanie o drugą osobę tak jak o samego siebie, a nawet i jeszcze bardziej.

Po wygłoszeniu swojej definicji wszyscy spojrzeli się na mnie jak na wariata. Bez wątpliwości, to nie było to co chcieli usłyszeć. Zupełnie nie rozumieli tego podejścia. Według nich miłość to stan zakochania, motylki w brzuchu.

To nie jest miłość – to uczucie zakochania.

Uczucie zakochania kiedyś zniknie. Prawdziwa miłość nigdy nie ustaje!

Jedna z dziewczyn prowadzących badanie, nie mogąc pogodzić się z otrzymaną odpowiedzią, chcąc wziąć mnie pod włos, zapytała:

Jaki gest jest największą oznaką miłości? Kupienie nowego samochodu kobiecie? To jest to dobro?

Prawdziwa miłość nigdy nie ustaje.

Całe towarzystwo zauważyło bystre spojrzenie tej dziewczyny i uznało, że zostałem perfekcyjnie zgaszony. Ja jednak nic sobie z tego nie zrobiłem i na pytanie odpowiedziałem:

Co wyraża miłość w największym stopniu? Śmierć za człowieka, którego kochasz. Nie ma większej miłości niż ta, kiedy ktoś poświęca swoje życie dla drugiej osoby.

To jest prawdziwa miłość! Twoje największe dobro jakie posiadasz – Twoje życie. Jeżeli poświęcasz je dla drugiej osoby, wtedy kochasz prawdziwie i chcesz dobra drugiej osoby.

Nie mylmy pojęć

Po mojej wyczerpującej odpowiedzi, padł czas na kolejną osobę. Okazała się nią być moja koleżanka z roku. Dziewczyna, lekko wzruszona i z załamanym głosem powiedziała, że miłość to raczej takie uczucie przyzwyczajenia do drugiej osoby. Po prostu się z nią jest i to takie zwyczajne.

To mi wystarczyło! Nie powiedziała mi nic na temat swojego związku, jednak ja dokładnie wiedziałem w jakim związku jest i dlaczego tak się wzruszyła.

Ludzie bardzo często mylą pojęcia. Posługujemy się na pozór łatwymi frazami, jednak każdy inaczej je rozumie. Miłość przez wielu rozumiana jest jako przyjemne uczucie, które kiedyś wygasa. To nie jest miłość!

Za dużo, za często…

Ludzie za często używają tego słowa. Im więcej go używają, tym mniejszy ładunek emocjonalny ono ma. Wszyscy się kochają, mówią sobie to 50 razy dziennie i nikogo to nie rusza.

Możesz się ze mną nie zgodzić, ale ja nie zalecam używania słowa Kocham Cię za często. Jako mężczyzna, powinieneś powiedzieć to swojej kobiecie kilka razy w życiu.

Będzie to tylko kilka razy, ale zapewniam Cię, że w momencie tej inwokacji popłyną łzy szczęścia z waszych oczu.

Zostaw to na moment waszego ślubu lub oświadczyny. Używaj tego słowa tylko w ważnych sytuacjach waszego życia.

Prawdziwa miłość nigdy nie ustaje

Wróćmy jednak do pytania postawionego w tytule artykułu.

Czy prawdziwa miłość istnieje?

Trzymające się ręce.

Wiele osób stwierdzi, że prawdziwa miłość nie istnieje i nie ma sensu się wiązać z drugą osobą. Najczęściej są to osoby, które w swoim życiu doświadczyły wiele nieprzyjemnych sytuacji i już po prostu nie wierzą w szczerzą i prawdziwą miłość.

Prawdziwa miłość istnieje i nigdy nie ustaje!

W zdrowiu i chorobie

Czy wiesz co mówisz swojej kobiecie, gdy wypowiadasz słowo Kocham Cię?

Mówisz jej, że będziesz przy niej cały czas, przez całe życie. Będziesz dbał o jej dobro tak samo jak i o swoje. Nie opuścisz jej nawet podczas ciężkiej choroby.

To duże wyzwanie.

Ale czy Ty też nie chciałbyś tego samego? Co byś poczuł, gdyby twoja dziewczyna Cię rzuciła po niefortunnym wypadku samochodowym.

Chciałbyś pewnie by Twoja kobieta Ci towarzyszyła mimo wszystko. By była z Tobą przez dziesiątki lat – nawet w sytuacji, w której byłbyś całkowicie sparaliżowany.

Znam historię pewnej pary, która była ze sobą już przez pewien długi okres czasu. Planowali już nawet ślub, jednak dziewczynie zdarzył się okropny wypadek. Dziewczyna towarzyszyła swemu ojcowi w wieczornym powrocie z pracy. Zmęczony ojciec zasnął za kierownicą oraz wpadł do rowu. Dziewczyna po tym wypadku została całkowicie sparaliżowana. Przyszły narzeczony nie mógł przyjąć tej wiadomości do siebie. Stchórzył i opuścił tą biedną dziewczynę. Cholernie tego żałował, miał ogromne wyrzuty sumienia. Nie mógł sobie wybaczyć, że zachował się tak egoistycznie. Myślał tylko o swoim dobru. 

Czy to była prawdziwa miłość? Odpowiedź na to pytanie zostawiam dla Ciebie…

Potrafimy kochać

Nie smuć się jednak – ludzie są skłonni do prawdziwej miłości. Jest też mnóstwo historii opisujących pozytywne zachowania partnerów podczas olbrzymich tragedii.

Historie te należą do zdecydowanej większości.

Ludzie bez zastanowienia poświęcają się dla drugiej osoby, często oddając swoje własne życie. Pewnie kojarzysz heroiczne historie z wojny, gdzie ludzie dobrowolnie decydowali się na śmierć w obozach koncentracyjnych w imię miłości do bliźniego. To jest prawdziwa próba miłości – słowa są tu zbędne.

Zastanów się jednak, czy Ty potrafiłbyś pokochać swoją kobietę prawdziwą miłością?

  • Jesteś w stanie oddać za nią swoje życie?
  • Chcesz dbać o jej dobro tak jak i o swoje?
  • Czy będziesz z nią do końca swojego życia – na dobre i na złe?

Warto zadawać sobie takie pytania zanim bezmyślnie znów powtórzymy jak papuga kocham cię.

Pamiętaj, że miłości nie udowadnia się słowami. Prawdziwym testem jest nasze życie. Jako człowiek czynu, zamiast mówić i papugować słodkie słówka, wyrażaj swoje zaangażowanie i odpowiedzialność w związku czynami.

To wszystko

Dziękuję Ci za dotrwanie do końca oraz zachęcam do lektury pozostałych artykułów.

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pobierz PDF

Zostaw mi swoje imię oraz adres e-mail, a ja w ramach newslettera wyślę Ci raport PDF z 13 najczętszymi błędami mężczyzn w relacjach damsko-męskich:

RAPORT PDF: 13 najczęstszych błędów mężczyzn w relacjach damsko-męskich.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.