Kiedy wyznać miłość dziewczynie? Oto odpowiedni czas na wyznanie uczuć!

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

W życiu każdego mężczyzny, prędzej czy później, powstanie naturalna potrzeba okazania swoich uczuć partnerce. Wcześniej wspomniane uczucia, można wyrażać na wiele sposobów, na różnych etapach romantycznej znajomości. Jednym z takich sposobów wyrażania uczuć jest wyznanie miłości. Słowo „kocham Cię” niesie za sobą jednak ogromny ciężar gatunkowy i nie powinno ono wybrzmieć w relacji zbyt szybko. Dlaczego? Dowiesz się tego w poniższym artykule, poznając również idealny moment na pierwsze wyznanie miłości. Zapraszam do lektury!

Kiedy wyznać miłość dziewczynie? A czymże jest miłość?

Miłość

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad tym kiedy wyznać miłość dziewczynie, uporządkujmy sobie kwestie tejże miłości. Wyjaśniając czym jest miłość, zacznę od tego czym z całą pewnością ona nie jest:

Miłość nie jest uczuciem zauroczenia i czymś, co czujesz na początku relacji, będąć zafascynowanym swoją nową dziewczyną. To nie jest jeszcze miłość!

Na początku niemal każdej relacji zawsze jest fajnie i mega przyjemnie. Dopiero się poznajecie, a więc wszystko wydaje się być takie świeże i niezwykle ekscytujące. Po kilku/kilkunastu spotkaniach, możesz wpaść w pułapkę zauroczenia i zaczniesz zbytnio idealizować dziewczynę. Czy jest to miłość? Nie, to zauroczenie!

To czym jest miłość?

Miłość to przede wszystkim świadoma decyzja oparta na naszym doświadczeniu i stażu z daną kobietą. Miłość to również odpowiedzialność za drugą osobę. Mówiąc „Kocham Cię”, innymi słowami deklarujesz kobiecie, że…

 • będziesz dbał o nią tak samo jak o siebie a nawet bardziej;
 • nie opuścisz jej nawet w najgorszym momencie jej życia;
 • będziesz dla niej cały czas wsparciem i oparciem;
 • towarzyszyć będziesz jej przez jej całe życie;

Czy myślałeś kiedyś o takich kategoriach, rozważając kiedy wyznać miłość dziewczynie?

Wyznawanie tak górnolotnych uczuć to nie zabawa, a wielka odpowiedzialność. Co prawda, wzajemne obdarowanie się miłością jest piękną i wartą przeżycia sprawą. Niemniej jednak, do tego potrzeba czasu i cierpliwości.

Kiedy wyznać miłość dziewczynie?

Kiedy wyznać dziewczynie miłość?

Skoro wiesz już czym jest miłość, możemy przejść do wyznaczania orientacyjnego terminu „ujawnienia” swoich uczuć. Według mnie, aby wyznać miłość kobiecie, Twoja relacja z kobietą powinna spełniać następujące warunki:

 1. Macie za sobą przynajmniej rok stażu w związku.
 2. Ufasz swojej kobiecie na tyle, że z dużą dozą prawdopodobieństwa możesz założyć, iż nie wykręci Ci ona już żadnego numeru i jest Ci wierna.
 3. Jesteś pewien, że ta kobieta będzie Twoją żoną i chcesz spędzić z nią resztę swojego życia.

Gdy dopiero spełnisz te 3 warunki, możesz poważnie zastanawiać się nad wyznaniem uczuć swojej wybrance. Z reguły czas ten wypada w momencie, gdy zaczynacie mieć już wspólne plany i planujesz się jej oświadczyć. Według mnie, wtedy właśnie, to idealny moment na pierwsze „kocham Cię”, które na długo pozostanie w pamięci Twojej wybranki.

Czy istnieją jakieś wyjątki od reguły?

Czy musisz zawsze czekać do tych zaręczyn? Nie zawsze…

W życiu mogą wydarzyć się przecież pewne niespodziewane sytuacje, które będą uzasadniać „wcześniejsze” wyznanie miłości.

O jakich sytuacjach mowa? Dla przykładu:

 • Twoja dziewczyna może ulec poważnemu wypadkowi;
 • W Waszej relacji może wydarzyć się coś poważnego i niespodziewanego.

Wtedy, gdy sytuacja tego wymaga i widzisz, że wyznanie miłości jest zasadne – zrób to.

Konsekwencje zbyt wczesnych deklaracji miłości

Uważaj jednak by nie przesadzić i nie wylecieć z uczuciami zbyt wcześnie. Jeżeli zrobisz to w nieodpowiednim momencie, możesz liczyć się z negatywnymi konsekwencjami swoich czynów. Poniżej przedstawię Ci najczęściej popełniane błędy „przedwczesnych” deklaracji miłości wraz z ich konsekwencjami. Jeżeli chcesz uniknąć poniższych błędów, zastosuj się do moich wskazówek z poprzedniego rozdziału:

Początek relacji i deklaracja miłości

Załóżmy, że jesteś z dziewczyną po 7 spotkaniach i wszystko idzie w dobrym kierunku. Niestety jednak, przychodzi Ci do głowy niesamowicie głupi pomysł aby na 8 spotkaniu, pokazać dziewczynie swoje wszystkie karty i wyznać jej swoją miłość. Czy to dobry pomysł? Nie! Taka bardzo szybko deklaracja przyniesie Ci więcej złego niż dobrego. Bardzo możliwe, że podczas tego 8 spotkania, po deklaracji uczuć, dziewczyna…

 • uzna Cię za desperata, który musi znaleźć sobie jakąś dziewczynę;
 • przestraszy się zbyt szybkiego tempa, wycofa się z relacji i nie przyjdzie już na 9 spotkanie.

W najlepszym wypadku, dziewczyna zwróci Ci uwagę i poprosi abyś zwolnił. Niemniej jednak, abstrahując już od jej reakcji, takie szybkie deklaracje nie są wskazane i cuchną na odległość desperacją. Nie podążaj tą ścieżką! Trzymaj swoje uczucia na wodzy.

Deklaracja miłości po rozpoczęciu związku

Podobna sytuacja do poprzedniej, z tym że deklaracja następuje nieco później – po rozpoczęciu związku. Podobnie jak w poprzednim przypadku, takie zachowanie niesie za sobą ryzyko odrzucenia lub spadku zainteresowania. Abstrahując jednak już od tego zagrożenia, rozpoczęcie „miśkowania i kochasiowania” w związku niesie za sobą jescze jedno zagrożenie:

Gdy będziecie od początku bezsensownie wyznawać sobie miłość i cały czas zasypywać się pięknymi słówkami, to bardzo szybko ZABIJECIE potęge i znaczenie tych słów.

Jeżeli będziesz nadużywał wszelkich czułości i górnolotnych słów, to one bardzo szybko spowszednieją i potem nie będa robić żadnego wrażenia na Twojej kobiecie. Inflacja Twoich komplementów i czułości spowoduje, że dziewczyna zacznie być na nie odporna, przestanie na nie zwracać uwagę i w pewnym momencie zaczną one ją już irytować. Czy rzeczywiście chcesz doprowadzić do takiej sytuacji? Czy chcesz aby kobieta wytworzyła barierę obronną wobec Ciebie?

Kiedy wyznać miłość dziewczynie? Zrób to z głową!

Miłość to poważna sprawa i wielka odpowiedzialność za drugiego człowieka. Zanim wyznasz ją kobiecie, dokładnie zastanów się co obiecujesz jej swoją deklaracją i jaką siłę mają Twoje słowa. Pamiętaj także, że zbyt wczesne wyznawanie miłości może zaszkodzić Twojej relacji lub nawet doprowadzić do zabicia dobrze zapowiadającego się związku. „Kocham Cię” to poważne słowo i powinieneś dobrze zastanowić się zanim je wypowiesz.

Gdy Twoja deklaracja miłości pojawi się po kilku latach związku, w momencie gdy zaczniecie planować swoją przyszłość, to takie wyznanie będzie miało olbrzymią moc i zostanie zapamiętane przez Ciebie i kobietę na długi czas.

Zastanów się nad tym i zdecyduj kiedy i jak wyznasz swojej wybrance swoje uczucia. Jakąkolwiek decyzje podejmiesz, pamiętaj o tym co Ci napisałęm i co najważniejsze – zrób to wszystko z głową!

Bądźmy prawdziwymi mężczyznami i bierzmy odpowiedzialność za nasze czyny i słowa. Jeżeli deklarujesz kobiecie miłość, miej świadomość tego, co właśnie do niej powiedziałeś i co jej obiecałeś.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.