Jak pokonać nieśmiałość do dziewczyn – przyczyny oraz sposoby zwalczania nieśmiałości

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Nieśmiałość do dziewczyn potrafi bardzo skutecznie zepsuć każdy idealny plan podrywu. Brak pewności siebie w kontaktach z kobietami nie jest niczym przyjemnym i fajnym – sam niegdyś tego doświadczyłem i doskonale wiem jak denerwujący jest to stan. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie „Jak pokonać nieśmiałość do dziewczyn”, to jesteś w odpowiednim miejscu. W poniższym wpisie powiem Ci co jest przyczyną paraliżującej nieśmiałości oraz jak się jej pozbyć raz na zawsze. Zapraszam do lektury!

Nieśmiałość do dziewczyn – przyczyny

Zanim w ogóle zaczniemy rozmawiać o braku pewności siebie i sposobach jak pokonać nieśmiałość do dziewczyn, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie skąd bierze się nieśmiałość. Być może nurtował Cie kiedyś fakt, iż Twoi znajomi nie mają żadnych problemów z kobietami i nawiązują z nimi szybko dobry kontakt, a Ty ciągle masz problemy z chociażby zagadaniem.

Czy to znaczy że jesteś gorszy/słabszy od swoich rówieśników? Abosolutnie nie!

Jakie są zatem przyczyny nieśmiałości do dziewczyn?

Prawda na ten temat jest bardzo prosta:

Pewność siebie w kontaktach z kobietami to taka sama umiejętność jak jazda na rowerze czy też prowadzenia samochodu!

Dlatego też, jeżeli masz problemy z kobietami i jesteś nieśmiały, to po prostu oznacza, że nie jesteś jeszcze w tych tematach „otrzaskany” i musisz się tego nauczyć. Nikt z nas nie urodził się z perfekcyjnymi umiejętnościami interpersonalnymi – wszystkiego musieliśmy się nauczyć w procesie socjalizacji. Jezeli Twoi znajomi nie mają problemu z nieśmiałością, to znaczy że oni wcześniej odrobili już pracę domową z tego przedmiotu i mają doświadczenie w kontaktach z kobietami.

Nieśmiałość do kobiet nie jest żadną chorobą, tylko po prostu brakiem umiejętności w tej sferze. Nie obwiniaj się, że jesteś beznadziejny lub niezdolny do romantycznej relacji. Ty po prostu nie miałeś wystarczającego kontaktu z dziewczynami i musisz po prostu to nadrobić. Nieśmiałość nie jest niczym permamentnym i można się jej oczywiście pozbyć.

Jak pokonać nieśmiałość do dziewczyn?

Pokonanie nieśmiałości do dziewczyn jest możliwe, jednak nie jest to rzecz łatwa. Jeżeli myślisz, że po:

  • przeczytaniu tego artykułu
  • obejrzeniu jakiegokolwiek filmu
  • zakupieniu ksiązki lub kursu na temat nieśmiałości…

… Twoja nieśmiałość do dziewczyn zniknie w mgnieniu oka, to muszę Cię rozczarować.

Pozbywanie się nieśmiałości to bardzo często długi proces, który wymagał będzie od Ciebie trochę poświęcenia i czasu.

Niemniej jednak, Twoja praca i wkład nie pójdzie na marne, ponieważ na samym końcu procesu otrzymasz swoją nagrodę. Pozbędziesz się nieśmiałości i nabierzesz pewności siebie w kontaktach z płcią przeciwną.

Innego wyjścia nie ma. Albo będziesz pracował nad soba i pozbędziesz się nieśmiałości, albo będziesz narzekał na swoje życie i nic tym nie zmienisz. Wybór należy do Ciebie. Ciężka praca nad sobą albo pogodzenie się ze swoją słabością!

Nie próbuj także chodzenia na skróty, bo to bezsensowne. Zapewniam Cię, że nie wynaleziono jeszcze żadnej tabletki na nieśmiałość czy też genialnego poradnika, który likwiduje problem w mgnieniu oka. Jedyne co działa, to ciężka praca i praktyka. Jeżeli chcesz pozbyć się nieśmiałości, to musisz po prostu ćwiczyć!

Gdy będziesz:

  • coraz częściej rozmawiał z innymi dziewczynami
  • przebywał w damskim towarzystwie
  • podejmował interakcję z kobietami

… to zobaczysz, że Twoja nieśmiałość zacznie tracić swoją moc i poczujesz się wreszcie pewny siebie. O to właśnie chodzi!

Tak samo jak ćwiczenia na siłowni budują nasze mięśnie, tak samo interakcje z kobietami budują naszą pewność siebie.

Jeżeli jesteś zdecydowany i chcesz pokonać nieśmiałość do dziewczyn, to zapraszam Cię do dalszej lektury. W kolejnych akapitach przedstawię Ci niezawodne sposoby, które pomogą Ci zniszczyć Twoją nieśmiałość.

Coś łatwego na początek…

Na sam początek, aby trochę oswoić Cię z kobiecym towarzystwem – polecam Ci wykonywać proste ćwiczenie.

Wyjdź na miasto i mów „Cześć” przypadkowo napotkanym dziewczynom.

Nie musisz robić niczego więcej. Wystarczy, że powiesz „cześć”, uśmiechniesz się do dziewczyny i pójdziesz sobie dalej. Ćwiczenie może wydawać Ci się absurdalnie głupie, ale uwierz mi – takie nie jest. Poprzez mówienie zwykłego i głupiego „cześć” Ty łamiesz w sobie barierę, która blokuję Cię przed interakcjami z kobietami. Aby zlikwidować te bariery, musisz im po prostu stawić czoła.

Wychodź regularnie z domu i ćwicz swój „mięsień pewności siebie”.

Gdy zauważysz, że ćwiczenie zaczyna sprawiać Ci coraz mniej trudności i już tak się nie stresujesz – przejdź do kolejnego ćwiczenia.

Zacznij rozmawiać z dziewczynami

W kolejnym ćwiczeniu naturalnie musimy podnieśc poprzeczkę i zrobić coś trudniejszego. Jeżeli samo mówienie dziewczynom „cześć” już Cię nie stresuje, to pora na coś odważniejszego i bardziej angażującego.

Oprócz mówienia „cześć”, zatrzymaj się na chwilę i zapytaj dziewczynę o godzinę lub o drogę do najbliższego banku lub apteki.

W tym przypadku, oprócz zwykłego przywitania i kontaktu wzrokowego, musisz także porozmawiać z dziewczyną. Nie jest to nic zobowiązującego, jednak mimo wszystko – rozmowa z dziewczyną. Podczas tej rozmowy nie musisz prosić ją o numer. Wystarczy że zapytasz się dziewczyny o drogę do pobliskiej poczty i to wystarczy.

Na samym początku może być to dla Ciebie trudne i nienaturalne, ale z czasem zaczniesz się do tego przyzwyczajać i nie będzie sprawiać Ci to większej trudności.

Tak samo jak w poprzednim przypadku – jeżeli przestanie Cię to stresować, podnieś poprzeczkę jeszcze wyżej!

Zamiast pytania o drogę, zwyczajnie przywitaj się z dziewczyną i zacznij z nią dłużej rozmawiać. 

Ćwicz rozmowę z dziewczyną do momentu stępienia lęku i znów…

Podnieś poprzeczkę jeszcze wyżej – dodaj do tego pytanie o numer telefonu!

Trening czyni mistrza!

Ćwicz swoją pewność siebie poprzez tępienie swoich lęków i pokonywanie coraz większych wyzwań. Jeżeli będziesz cały czas walczył ze swoją nieśmiałością, to nie ma możliwości abyś nie zwyciężył!

Ustawiczna i regularna praca zawsze popłaca. Nieśmiałość jest możliwa do przezwyciężenia. By jednak to zrobić, potrzebna będzie ciężka praca, cierpliwość i zaparcie! Pokonanie nieśmiałości nie jest z pewnością pracą na kilka godzin. To wyzwanie, które może Ci zająć niekiedy kilka tygodni, a nawet miesięcy!

Mimo wszystko jednak, jeżeli będziesz pracował nad sobą – pozbędziesz się nieśmiałości i przezwyciężysz swój strach.

Czy takie poświęcenie jest tego warte? Odpowiedz sobie na to pytanie sam!

Pamiętaj jednak, że innej drogi nie ma…

Albo weźmiesz się za siebie i będziesz walczył z nieśmiałością, albo po prostu się poddasz i odpuścisz.

W niektórych sytuacjach życiowych nie ma łatwych i prostych rozwiązań.

Walka z nieśmiałością to Twój problem, z którym musisz sobie sam poradzić. Przeczytanie artykułu czy obejrzenie filmu nic Ci nie pomoże jeżeli nie zaczniesz sam działać.

Nikt nie pokona nieśmiałości za Ciebie. Jesteś jedyną osobą, która może zmienić Twoje życie. Nabieranie pewności siebie nie jest rzeczą prostą, ale nie jest też rzeczą niemożliwą!

Pamiętaj, że nagroda zawsze czeka na Ciebie na mecie – niezależnie od tego jak długo do niej musiałeś dotrzeć.

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad tym jak pokonać nieśmiałość do dziewczyn, to musisz podjąć ważną decyzję.

Zaczynasz walczyć czy się poddajesz i akceptujesz swoją nieśmiałość?

Wybór należy do Ciebie!

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.