Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę? Czy kosz zawsze musi być bolesny?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Zastanawiasz się jak poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę i nie wiesz co zrobić? Na samym początku musisz wiedzieć, że samo odrzucenie nie jest czymś wyjątkowym i przydarzającym się tylko i wyłącznie Tobie. To naturalne zjawisko, które przydarza się każdemu z nas. Jednak mimo wszystko, to nadal boli, nieprawdaż? Zwłaszcza, gdy odrzuca nas dziewczyna, która nam się po prostu podoba. Jak z tym walczyć? W niniejszym artykule przedstawię Ci w jaki sposób walczyć z bólem odrzucenia, jak minimalizować skutki kosza dziewczyny oraz co najważniejsze – jak takich sytuacji w ogóle unikać. Zapraszam do lektury!

Odrzucenie – domena relacji damsko-męskich?

Zanim przejdziemy do głównego tematu – zatrzymajmy się na chwilę obok samego odrzucenia i zadajmy sobie bardzo proste pytanie:

Czy odrzucenie występuje tylko w relacjach damsko-męskich i tylko wobec mężczyzn?

Już na pierwszy rzut oka widać, że samo zjawisko odrzucenia występuje w znacznie szerszym ujęciu i dotyczy wszystkich ludzi żyjących na tym świecie. Z odrzuceniem możemy mieć do czynienia w szkole, biznesie czy nawet w najzwyklejszych kontaktach z najbliższymi:

 • Gdy składamy CV do pracodawców, jesteśmy przygotowani na odrzucenie naszej kandydatury.
 • Zgłaszając się do udziału w konkursie, zdajemy sobie sprawę z tego, że nasz udział może zostać odrzucony, a główną nagrodę wygra ktoś inny.
 • Jeżeli z kimś negocjujemy, to mamy świadomość tego, że druga strona może odrzucić nasze warunki.

Tak samo jest w drugą stronę. My też odrzucamy niejednokrotnie nachalnych gości pukających do naszych drzwi, zaczepiających ludzi na ulicy oraz ludzi którzy chcą nam sprzedać coś, czego po prostu nie chcemy.

Czy odrzucenie przez dziewczynę jest czymś złym?

Jak właściwie to wygląda w relacjach damsko-męskich? Jak wygląda samo odrzucenie? Aby było łatwiej to zrozumieć, załóżmy że jesteś po 2 randkach z dziewczyną. Na Twoje nieszczęście, dziewczyna Cię odrzuca i nie chce się już z Tobą spotykać, wymyślając przy tym coraz bardziej absurdalne wymówki. W tym przypadku, oczywiście mamy do czynienia z odrzuceniem.

Jak to wygląda z punktu widzenia mężczyzny?

Gdy kobieta daje mu kosza, nie chce się spotykać lub odmawia podania numeru telefonu, mężczyzna uznaje, że odmowa równa się…

 • jego olbrzymiej nieatrakcyjności;
 • temu, że ten mężczyzna jest beznadziejny i już nigdy nie znajdzie kobiety do związku;
 • jego niezdolności do budowania romantycznych relacji;
 • absolutnej beznadziejności tego mężczyzny.

Czy jest tak faktycznie? Absolutnie nie!

Sam fakt odrzucenia nie jest wystarczający do tego, aby uznać Cię za beznadziejnego i nic nie wartego mężczyznę!

Jeżeli dziewczyna z jakiegoś powodu rezygnuje z rozwijania relacji z Tobą, ma ku temu jakiś powód. Nie musi to być koniecznie Twoja niezdolność i nieudolność na polu relacji damsko-męskich.

Kobieta może wybierać i… wybiera!

Każdy z nas ma swoje gusta i guściki. Niektórzy faceci lubią wysokie brunetki, niektórzy rude wariatki, a inni zaś, blondynki. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Jestem przekonany, że Ty też ma swoje preferencje dotyczące kobiecej urody, charakteru czy też ubioru płci przeciwnej. Dla przykładu, mi mogą strasznie podobać się jasne blondynki. Dla Ciebie jednak, mogą być one kompletnie nieatrakcyjne.

Skoro tak, to nawet jakby taka blondynka stała na głowie, to i tak by Ciebie do siebie nie przekonała. Dlaczego? Dlatego, że Ty po prostu nie lubisz blondynek – ot tak! Nie dlatego, że ona jest jakaś nienormalna lub straszliwie obrzydliwa. Po prostu, nie chcesz blondynek i tyle. Nic personalnego.

Tak samo jest w drugą stronę!

Kobieta może zrezygnować z Ciebie, ponieważ nie będzie podobało się jej w Tobie coś konkretnego. Po prostu, nie będziesz miał tego czegoś i tyle. Dziewczyna nie będzie czuła wobec Ciebie chemii i najpewniej – po prostu grzecznie i dyskretnie Ci odmówi.

Czyż nie tak powinna się zachowywać?

Odrzucenie przez dziewczynę jest dobre!

Może wydawać Ci się to absurdalne, ale tak faktycznie jest. Odrzucenie przez dziewczynę jest dobre! Dlaczego?

Po pierwsze, do tanga trzeba dwojga. Aby zbudować udaną relację romantyczną, potrzeba do tego chęci dwóch osób – zarówno Twojej jak i kobiety. Skoro tak, to odrzucenie jest dla Ciebie czymś pozytywnym, ponieważ kobieta pokazuje Ci, że nie jest chętna. Dzięki temu możesz grzecznie się z nią pożegnać i poświęcić zaoszczędzony czas na szukanie kolejnej dziewczyny.

Po drugie, Ty po prostu wiesz na czym stoisz! Dziewczyna jasno Ci pokazuje swoje intencje i pozwala Ci zapoznać się z swoimi zamiarami. Ona w takiej sytuacji nic nie ukrywa i nie próbuje wykorzystać Twojego zainteresowania do własnych korzyści.

No i po trzecie… Skoro ona nie jest zainteresowana, to co ona miałaby Ci zrobić zamiast odrzucenia? Miałaby brnąć w związek z Tobą by Ciebie chwilowo zadowolić i po kilku latach odejść, zostawiając Cię z jeszcze gorszą raną? Miałaby może męczyć się z Tobą całe życie tylko dlatego, że tak trzeba? Że należy być z osobą której się nie chce? A może powinna wykorzystać Ciebie, Twoją naiwność, zainteresowanie i poświęcenie tylko po to, aby zrobić sobie dobrze? Czyż odrzucenie nie jest najlepszym rozwiązaniem?

Jeżeli kobieta nie jest zainteresowana, to odrzucenie jest dla Ciebie najlepszym zrządzeniem losu!

Zobacz… Załóżmy, że dziewczyna nie jest Tobą kompletnie zainteresowana w sensie romantycznym. Mniejsza już o to dlaczego. Po prostu, nie jesteś w jej typie. Ona nie jest zainteresowana. Mimo wszystko jednak, dziewczyna widzi Twoje zainteresowanie. Ona Ciebie nie chce w sensie romantycznym, ale widzi Twoje starania i zaangażowanie.

Teraz krótka zabawa dla Ciebie. Który wariant powinna wybrać z puli dostępnych zachowań?

 1. Dziewczyna powinna wejść z Tobą w związek z litości, pobyć z Tobą kilka miesięcy i zerwać z Tobą gdy już będzie miała tego dość.
 2. Kobieta powinna wykorzystywać Cię ile się da. Powinna czerpać z Twojego portfela kasę, wykorzystywać Twoją pozycję społeczną i ciągnąc ile się da, aby tylko zrekompensować sobie swój brak zainteresowania.
 3. Ona powinna zacisnąć zęby, wejść z Tobą w związek i już do końca życia być z Tobą w byle jakiej i bardzo złej relacji.
 4. Dziewczyna powinna po prostu grzecznie i taktownie Cię odrzucić, oszczędzając Ci tym samym wielu cierpień, niedopowiedzeń, czasu i pieniędzy.

Wybieraj co chcesz. Jeżeli ja miałbym wybierać, wybrałbym numer 4!

Musisz mi wierzyć – odrzucenie w relacjach damsko-męskich ma wiele pozytywnych aspektów. Jeżeli mi nie chcesz uwierzyć, po prostu pogadaj z mężczyznami, którzy weszli w relację z kobietami, które ich nie odrzuciły pomimo braku romantycznego zainteresowania. Zdradzę Ci sekret… Nic przyjemnego!

Mężczyźni też odrzucają!

Możesz się żachnąć na to co piszę i stwierdzić, że kobiety są złe i okrutne tylko dlatego, że muszą nas odrzucać. Ale czyż my, mężczyźni, nie robimy tego samego?

My również odrzucamy kobiety, choć rzecz jasna, wygląda to znacznie odmiennie.

Kobiety, będąc stroną niebezpośrednią i czekającą na nasz ruch, wysyłają nam przecież oznaki zainteresowania. Gdy Ty nie jesteś nią romantycznie zainteresowany, ona będzie…

 • stroić i malować się dla Ciebie godzinami;
 • zaczepiać Cię przy każdej możliwej sytuacji i szukać pretekstu do rozmowy;
 • przebywać w Twoim otoczeniu;
 • starała się do Ciebie jakoś przybliżyć;

… i to wszystko – niekiedy tygodniami i miesiącami! I co jej z tego, gdy Ty w ogóle nie odwzajemnisz jej zainteresowania? Frustracja i godziny starań na marne!

Nie będę na ten temat się zbytnio rozpisywał, ale jak sam widzisz – kobiety też mają przerąbane. I w niektórych kwestiach, mają nawet gorzej od nas…

Wróćmy jednak do sedna, czyli odpowiedzi na pytanie: Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę?

Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę? Oto sposób!

Mimo wszystko jednak, samo odrzucenie – czy tego chcemy, czy nie – niesie za sobą pewien ładunek zranienia. Ładunek ten jest tym większy, im bardziej się w relację zaangażujemy i im więcej będziemy sobie po niej obiecywać.

Jak zatem możemy poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę, zmniejszając poziom bólu? Zmniejszmy skutki tego działania poprzez odpowiednie podejście do relacji!

Im bardziej angażujemy się w relację i im bardziej jesteśmy zauroczeni, tym mocniej potem boli odrzucenie.

Aby potem mniej bolało, musisz sobie sam pomóc.

Chcesz uniknąć bólu odrzucenia? Wyluzuj?

Aby uniknąć negatywnych skutków odrzucenia lub jak najbardziej je zredukować, musisz zacząć zmiany od samego siebie. Odpowiednie zachowanie oraz nastawienie do relacji damsko-męskich pozwoli Ci wyluzować i w pełni przyjmować na klatę odrzucenie.

Zakreślony przeze mnie powyżej temat znacząco przekracza objętościowo formę artykułu. Niemniej jednak, przedstawię Ci skrótowo listę rzeczy, które z dużą skutecznością pomogą Ci walczyć z przyszłymi skutkami odrzuceń w relacjach damsko-męskich.

Działaj spokojnie, według planu, weryfikując jej zainteresowanie!

Oto lista rzeczy, które pomogą Ci walczyć z bolesnymi odrzuceniami:

 1. Na samym początku, wyluzuj: Początek relacji to jedna wielka niewiadoma. Dziewczyna przez pierwsze kilka tygodni może zachowywać się rewelacyjnie, a później, ot tak – po prostu przestanie się z Tobą spotykać. Na samym początku znajomości, możesz spodziewać się wszystkiego! Dlatego też, przynajmniej do momentu wejścia z dziewczyną w związek, bądź bardzo ostrożny i spokojny. Nie wariuj, nie pozwalaj sobie ulec zauroczeniu. Przy tak krótkim stażu, naprawdę wszystko może się jeszcze wydarzyć! Dlatego też, trzymaj swoje uczucia i emocje na wodzy. Nie pozwól się zauroczyć i stracić kontroli nad sytuacją.
 2. Trzymaj się planu: Wiedząc jak postępować z kobietami i jak należy przeprowadzić cały proces podrywu, jesteś gotowy na wszystko. Gdy już wiesz co powinieneś robić, nie stracisz kilku tygodni swojego życia na bezsensowne pisanie z dziewczyną oraz odwołane spotkania. Znając kobiecą naturę, będziesz już wcześniej wiedział o kobiecym niezainteresowaniu i dziewczyna nie będzie musiała Ciebie odrzucać. Ty po prostu się domyślisz! 
 3. Weryfikuj jej zainteresowanie: Zamiast pisać z dziewczyną i domyślać się co do Ciebie czuje, po prostu zacznij to weryfikować. Zaproś ją na spotkanie, sprawdź jej zachowanie i obserwuj kolejne oznaki zainteresowania. Obserwując jej poczynania, będziesz po prostu wiedział czy ona jest zainteresowana, czy też nie. Przy takim podejściu, będziesz na kilometr czuł potencjalne odrzucenie lub po prostu brak zainteresowania kobiety.

Powyższe punkty są bardzo skrótowe i w żaden sposób nie wyczerpują tematu. Niemniej jednak, opanowanie tych 3 rzeczy powinno w pełni uchronić Cię przed bolesnym odrzuceniem oraz co najważniejsze – pomoże Ci w sukcesie na polu relacji damsko-męskich.

Zajrzyj do moich publikacji i innych artykułów

Aby w pełni rozwinąć treść tych podpunktów, będziesz musiał odnieść się do innych dzieł mojej działalności. Poczytaj więcej moich artykułów i zapoznaj się koniecznie z moimi książkami, które w sposób kompleksowy i bardzo prosty wyjaśniają zawiły świat relacji damsko-męskich.

Jeżeli jesteś zainteresowany moimi książkami, szczególnie polecam Ci mój Algorytm Podrywu i Kodeks Miłości.

Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę?

Jak widzisz, nawet odrzucenie przez dziewczynę, mimo niewątpliwych aspektów negatywnych, posiada również kilka pozytywnych cech. Przede wszystkim, będąc odrzuconym, masz informację zwrotną dotyczącą jej zainteresowania i pewne zabezpieczenie przed ewentualnym wykorzystaniem przez dziewczynę. Dodatkowo, gdy dziewczyna Cię odrzuci, masz już pewność, że wszystko już skończone i można działać dalej. Czyż nie jest to oszczędność czasu i pieniędzy?

I nawet… Jeżeli obawiasz się ponownego zranienia z powodu odrzucenia, możesz się przed tym skutecznie zabezpieczyć.

Jak poradzić sobie z odrzuceniem przez dziewczynę? Przyjmij to do siebie i żyj dalej! Każdy ma swoje gusta i guściki. Nie będziesz podobał się każdej kobiecie tak jak i Tobie nie podoba się każda kobieta. Przyjmij ten fakt na klatę i idź dalej by poznawać kolejne przedstawicielki płci pięknej. Odrzucenie w znacznej mierze zależy od kobiety i jej gustów i guścików. To, że dziewczyna nie jest zainteresowana relacją, niekoniecznie musi oznaczać, że jesteś brzydki i beznadziejny. Nie jesteś w jej typie i musisz to zaakceptować.

Ewentualne negatywne skutki rozstania objawiające się zranieniem i bólem, możesz zredukować lub nawet zlikwidować. Musisz po prostu wyluzować, podejść do tej nowej relacji z odpowiednim dystansem i mindsetem. Na początku każdej relacji wydarzyć się może wszystko – bez względu na jej zapewnienie czy tymczasowe zachowanie. Dziewczyna może przez 2 randki wydawać się zainteresowana. Na trzecią randkę już nie przyjdzie. Musisz o tym wiedzieć, aby potem boleśnie się nie rozczarować jej odrzuceniem. Kontroluj swoje emocje oraz plan podrywu. Nie wystawiaj się na zranienie. Wyprzedź kobietę i na podstawie jej zainteresowania – oceń czy warto jeszcze inwestować w tę znajomość.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.