Kiedy złapać dziewczynę za rękę? Oto idealny moment na początku znajomości!

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Początek znajomości oraz związane z tym gesty czułości to bardzo często ogromna przestrzeń do ewentualnych błędów ze strony mężczyzn. Na tak początkowym poziomie zaawansowania relacji, bardzo łatwo można popełnić jakiś błąd, jednocześnie zniechęcając do siebie kobietę. Kiedy złapać dziewczynę za rękę? Czy mężczyzna powinien pierwszy to inicjować? Kiedy jest na to idealny moment podczas relacji? Tematem dzisiejszego artykułu będzie kwestia łapania dziewczyny za rękę. Kiedy powinniśmy to robić i czy faktycznie robić to powinniśmy my? Zapraszam do lektury!

Złapanie za rękę jako gest czułości

Zanim zaczniemy zastanawiać się kiedy złapać dziewczynę za rękę, ustalmy czym jest ten gest. Otóż złapanie dziewczyny za rękę jest z całą pewnością gestem romantycznym. Takim samym gestem romantycznym jak:

  • pocałunek w usta;
  • przytulenie się;
  • i tak dalej…

Powyższe gesty czułości są intymnymi zachowaniami i nie są praktykowane na codzień wobec kompletnie obcych nam osób. Jeżeli zatem chcemy kogoś złapać za rękę lub przytulić, to naturalnie ta druga osoba musi nam ufać i być na to gotowa. W przeciwnym razie, możemy zrazić do siebie drugą osobę lub ją też kompletnie wystraszyć. Mężczyźni bardzo często rujnują dobrze zapowiadające się relacje przez swój pośpiech i zbyt szybkie tempo!

Dziewczyna musi być na to gotowa

Jeżeli nie chcesz spalić się ze wstydu z powodu zbyt wczesnej inicjacji dotyku, musisz wiedzieć kiedy dziewczyna będzie na to gotowa. No właśnie – kiedy?

Od razu podkreślam – moment w którym Ty na to jesteś gotowy, nie jest odpowiedzią na to pytanie. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że kobieta będzie dłużej się w Tobie rozkochiwać i Twoje szybkie tempo ją wystraszy!

To poważne ostrzeżenie w kierunku mężczyzn, którzy bardzo szybko inicjują dotyk i czułość w nowej relacji. Jeszcze raz powtarzam: Twoja gotować na gesty czułości nie musi automatycznie oznaczać gotowości kobiety!

Jeżeli oczekujesz takich śmiałych romantycznych działań, musisz być pewien że jesteście gotowi obydwoje.

Kiedy złapać dziewczynę za rękę? Kiedy ona będzie gotowa?

W którym momencie dziewczyna będzie gotowa na złapanie za rękę? Odpowiedź na to pytanie może okazać się bardzo trudna, zważywszy na to, że każda kobieta jest inna.

Dodatkowo, same pytania z Twojej strony będą czymś niepożądanym i po prostu nieskutecznym. Jeżeli zamierzasz bezpośrednio zapytać kobietę o to czy jest na to gotowa, to lepiej sobie to odpuść!

Zamiast bezpośrednich pytań i szukania wzorca w jej zachowaniu, proponuję Ci zupełnie inne podejście:

Ona sama Ci to pokaże!

Gdy dziewczyna będzie gotowa na złapanie Cię za rękę, to po prostu Ci to pokaże. Jak? Złapię Cię za rękę jako pierwsza! To bardzo proste. Ty nie robisz nic i nie inicjujesz żadnego dotyku oprócz pocałunku w usta. Trzymasz ręce przy sobie. Natomiast jeżeli dziewczyna będzie gotowa na przytulenie czy złapanie za rękę, to to zrobi.

To najlepsze i najprostsze wyjście

Ze wszystkich możliwych rozwiązań, to najlepsze i najprostsze rozwiązanie problemu. Bo zobacz… Jeżeli ona Ciebie dotknie i złapie Cię za dłoń jako pierwsza, to znaczy że jest gotowa. Gdyby tak nie było, ona nie wykonałaby tego gestu.

Gdy ona łapie Cię za rękę po raz pierwszy, wtedy wiesz że jest gotowa!

Nie wyprzedzaj jej w tej materii. Dziewczyna będzie wolniej zakochiwać się od Ciebie. Daj jej czas. Daj wykazać się jej inicjatywą. Nie musisz być przecież pierwszy we wszystkim… 😉

Czy takie zachowanie jest męskie?

Zapewne zaraz możesz zapytać – ej, ale czy takie zachowanie nie jest przypadkiem niemęskie? Czy to właśnie mężczyzna nie powinien wykonywać pierwszy krok?

Jasne, zgadza się. To Ty jako mężczyzna powinieneś prowadzić relację w kierunku związku. Nie oznacza to jednak tego, że powinieneś robić absolutnie wszystko.

Jeżeli…

  • zapraszasz dziewczynę na spotkania i masz plan na każdą randkę;
  • całujesz ją w usta po kilku spotkaniach;

… to robisz wystarczająco dużo! Prowadzenie ciekawych randek i całowanie dziewczyny w usta w całości wyczerpuje materię Twoich romantycznych intencji.

Łapanie dziewczyny za rękę, przytulanie się czy też wyznawanie uczuć to stanowczo za dużo! A co za dużo, to nie zdrowo!

Rób tylko to, co konieczne

Twoja męska rola podczas randkowania sprowadza się właściwie do dwóch materii:

  • zapraszania i planowania każdej randki;
  • całowania dziewczyny w usta po kilku spotkaniach w celu zakomunikowania swoich romantycznych intencji;

Więcej dodatkowych rzeczy takich jak kwiaty, przytulania, wyznawanie miłości czy też łapanie za rękę nie powinieneś w ogóle robić.

Pozwól dziewczynie się wykazać

Zostawienie takich gestów jak łapanie za rękę dziewczynie to same plusy…

Dzięki takiemu zachowaniu:

  • stwarzasz w kobiecie pozytywne oczekiwanie, które zwiększa jej zainteresowanie wobec Ciebie;
  • masz kontrolę nad sytuacją i widzisz, że ona poprzez takie gesty czułości pokazuje zainteresowanie wobec Ciebie!

Warto zwrócić uwagę na drugi podpunkt. Jeżeli Ty będziesz przejawiał wobec jej każdy gest czułości, to naturalnie, ona nie będzie musiała robić niczego.

W takiej sytuacji, Ty nadstawiasz się na 100%, a ona nie musi pokazywać swojego zainteresowania w żaden sposób. Dlaczego? Ponieważ Ty wszystko już to robisz!

Dlatego też, jeżeli chcesz poznać też jej intencje, pozwól się jej wykazać. Niech dziewczyna pokaże Ci także swoje zaangażowanie. Wtedy będziesz wiedział czy jest Tobą zainteresowana, czy może tylko się Tobą bawi.

To bardzo ważne, jeżeli chcesz z dziewczyną stworzyć związek, a nie jednorazową znajomość.

Kiedy ona złapie mnie za rękę?

Skoro już wiesz, że to ona raczej będzie inicjować ten gest, zapewne zapytasz: Kiedy ona to zrobi? Kiedy mogę się tego spodziewać?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od kobiety, z którą randkujesz. Dziewczyna może zacząć pierwszy dotyk po 3-4 spotkaniu, tuż po pierwszym pocałunku. Może zdarzyć się również tak, że ona jest nieco wstydliwa i poczeka z tym gestem do 5-8 spotkania.

To w dużej mierze zależy od niej i tego jakim zaufaniem Ciebie obdarza.

W każdym bądź razie, ona prędzej czy później zacznie jakoś szukać kontaktu fizycznego z Tobą. Dziewczyna będzie lekko zahaczać o Ciebie i nieśmiałe dotykać Ciebie. Do takich gestów powinno dojść do 10 spotkania. Ona do tego czasu powinna szukać z Tobą jakiegoś kontaktu fizycznego, w tym również łapania za rękę.

Kiedy złapać dziewczynę za rękę? Kobiety przodem!

Jak zapewne dowiedziałeś się z lektury mojego wpisu, za rękę łapać na samym początku w ogóle nie powinieneś. To gest, który wykonać wobec Ciebie powinna kobieta, pokazując tym samym swoje zainteresowanie.

W twojej gestii pozostają pocałunki oraz prowadzenie randek. Reszta gestów czułości pozostaje w kwestii kobiety. Jeżeli ona będzie gotowa na coś więcej, po prostu to zrobi.

Ty natomiast, skup się na dobrej zabawie, ciekawych randkach i pilnowania jej romantycznego zainteresowania. Pytanie „Kiedy złapać dziewczynę za rękę?” nie powinno być Twoim zmartwieniem. W pierwszej kolejności, powinieneś zastanawiać się nad tym jak ciekawie spędzić z nią czas oraz jak interpretować jej oznaki zainteresowania!

Pozdrawiam
Artur Witoś

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

1 thought on “Kiedy złapać dziewczynę za rękę? Oto idealny moment na początku znajomości!

  1. Dotyk po 8 spotkaniu, to chyba jak się ma 12 lat, albo gdy w tym czasie ma sie inną, albo poznaje naraz 8 innych

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.