Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy? Idealny moment na pierwszy pocałunek!

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Randkujesz z nowo poznaną kobietą i zastanawiasz się kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy? Kiedy jest na to odpowiedni moment? Pierwszy pocałunek to bardzo ważny moment zwrotny w Waszej rozpoczynającej się relacji. Warto zatem wiedzieć kiedy jest na to odpowiedni czas i miejsce. Albowiem zbyt wczesne lub zbyt późne wykonanie tego gestu może okazać się dla Ciebie zgubne. Nie wiesz kiedy pocałować dziewczynę? W niniejszym artykule rozwieje Twoje wątpliwości dotyczące tej kwestii. Zapraszam do artykułu!

Pierwszy pocałunek – po co i na co?

Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy?

Zanim przejdziemy do analizy idealnego momentu na pierwszy pocałunek, odpowiedzmy sobie na następujące pytanie:

Czymże jest pierwszy pocałunek (i każdy kolejny) na początku Waszej znajomości?

Powyższy gest nie jest celem w samym sobie. Pierwszy pocałunek w usta potwierdza Twoje romantyczne zainteresowanie oraz pokazuje kobiecie, że spotykasz się z nią w romantycznym celu.

Pierwszy oraz każdy kolejny pocałunek pokazuje Twoją gotowość do romantycznej relacji oraz Twoje zainteresowanie wobec kobiety!

Całując dziewczynę w usta, w sposób niebezpośredni pokazujesz jej, że jesteś facetem który jest zainteresowany romantyczną relacją i widzi w niej jakiś potencjał na kobietę do związku. Całując ją w usta, nie musisz się tłumaczyć, że…

 • ona Ci się podoba…
 • jesteś nią zainteresowany…
 • nie chcesz być jej przyjacielem, lecz chłopakiem…
 • widzisz ją jako potencjalną kobietę do romantycznej relacji;

Żadnego tłumaczenia! Po prostu ją całujesz i sprawa załatwiona. Dziewczyna domyśli się do czego to wszystko może zmierzać i co Ty do niej czujesz. Nie musisz się tłumaczyć i ujawniać swoich zamiarów. Ot, wystarczy ją pocałować.

Co jeżeli jej nie pocałujesz?

Jeżeli natomiast, Ty jej nie pocałujesz, to narażasz się na dwa zagrożenia:

 • Po pierwsze, dziewczyna może pomyśleć, że nie jesteś zainteresowany romantyczną relacją z nią i spotykasz się z nią raczej jako koleżanką.
 • Po drugie, kobieta może wyczuć Twoje intencje i zauważyć, że Ty jesteś nią zainteresowany, ale mimo to, jesteś tchórzliwy i boisz się wykonać jakiegokolwiek śmielszego ruchu.

Jak zapewne się domyślasz, obydwie sytuacje wypadają dla Ciebie bardzo niekorzystnie. Dlatego też, powinieneś ją jako pierwszy pocałować.

Pytanie tylko – kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy?

Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy? Uważaj na skrajności!

Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy?

Odpowiadając na powyższe pytanie, powinieneś przede wszystkim zachować równowagę między zbyt szybkim i zbyt późnym pocałunkiem. W obydwu przypadkach, pójście w jakąkolwiek skrajność jest niewskazane. Dlaczego?

Szybki pierwszy pocałunek

W sieci zapewne natrafiłeś na artykuły/filmy, które zachęcają do wczesnych pocałunków, nawet takich na pierwszej randce. Według autorów optujących za takim rozwiązaniem, powinieneś już od samego początku pokazać się „samcem Alfa” i atakować kobietę. Według nich, nie warto czekać. Trzeba szybko działać i najlepiej już na pierwszej randce całować się z dziewczyną.

Czy taka strategia ma sens?

Nie! Gdy tak będziesz próbował, dziewczyna najpewniej się Ciebie wystraszy, odrzuci Twoje zaloty i na kolejne spotkanie już nie przyjdzie. Dlaczego? Na pierwszej randce lub podczas pierwszego spotkania, jesteście dla siebie zupełnie obcymi osobami. Kompletnie się nie znacie i nie wiecie jakie macie wobec siebie zamiary. Skoro tak, to dlaczego dziewczyna miałaby ryzykować i na samym początku, całować Cię w usta? Czy nie uważasz, że pierwsze spotkanie to dobry pomysł na tak szybką eskalację dotyku? Na pierwszej randce dziewczyna może się jeszcze Ciebie bać, więc daj jej czas na obdarowanie Ciebie zaufaniem!

Opóźniony pocałunek lub jego brak

Co jednak gdy przesadzisz w drugą stronę i zaplanujesz sobie, że pierwszy pocałunek będzie miał miejsce na 8-10 spotkaniu? Po tak dużej ilości spotkań, kobieta zacznie mieć poważne wątpliwości co do Twoich romantycznych intencji. Skoro Ty będziesz bał się ją pocałować, to ona może słusznie pomyśleć, że Ty…

 • jesteś niemęskim nieśmiałym chłopcem, który boi się ją pocałować;
 • nie jesteś zainteresowany nią w sensie romantycznym i uzna Cię za przyjaciela;

Gdy będziesz zwlekał z pocałunkiem i zaplanujesz go na 8 spotkanie, to bardzo możliwe, że się go po prostu nie doczekasz. Dlaczego? Dziewczyna może po prostu Ciebie sobie odpuścić lub zacznie spotykać się z Tobą jak z koleżanką. Jeżeli Wasze spotkania będą miały charakter wyłącznie koleżeński, o pocałunku możesz zapomnieć. No chyba, że mamy na myśli pocałunek w policzek…

Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy? Kiedy to zrobić?

Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy?

Jeżeli nadal zastanawiasz się kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy, to już spieszę z odpowiedzią:

Pierwszy pocałunek z dziewczyną powinien mieć miejsce na 3-5 randce!

Wyżej nakreślony termin idealnie mieści się między dwoma skrajnościami, które wcześniej Ci nakreśliłem. Na 3-5 randce, dziewczyna już lekko Cię poznała i nabrała do Ciebie zaufania. Z drugiej strony, nie jest to aż tak odległy termin pocałunku, który wywołałby u niej jakieś wątpliwości co do Twoich intencji.

Polecam Ci zatem abyś pocałować dziewczynę po raz pierwszy podczas 3-5 spotkania sam na sam dziewczyną. Pamiętaj! To ma być pocałunek w usta, a nie policzek lub jakiekolwiek inne miejsce.

Czy ona pokaże swoją gotowość na pocałunek?

Na Twoim miejscu, nie oczekiwałbym bezpośredniej deklaracji od kobiety, która wprost powie Ci, że chce być pocałowana. To nie należy do natury kobiet. Ona Ci tego nie powie. Niemniej jednak, jeżeli potrafisz czytać między wierszami, będziesz mógł dostrzec w jej zachowaniu pewne prawidłowości, które będą wskazywać na jej gotowość do pocałunku.

Dziewczyna, która chce Ciebie pocałować, będzie pokazywać Ci swoją gotowość w sposób pośredni:

 • Dziewczyna będzie patrzeć Ci się na Twoje usta;
 • Ona będzie zahaczać o Ciebie i będzie szukać kontaktu fizycznego;
 • Dziewczyna będzie wchodzić w Twoją „intymną strefę” i pozwoli Ci również być bliżej siebie;

Jeżeli nawet ona nie będzie pokazywać Ci swojej gotowości, to tak czy siak – będziesz musiał ją pocałować. Chociażby po to, aby podkreślić swoje romantyczne zainteresowanie i sprawdzić czy ona również jest Tobą zainteresowana.

Pamiętaj, że ta dziewczyna też może spotykać się z Tobą z egoistycznych powodów i faktycznie, ona nie będzie chciała z Tobą związku, lecz zupełnie czegoś innego. Gdy Ty spróbujesz ją pocałować, dowiesz się również co nieco o jej intencjach.

PS: Jeżeli chciałbyś poznać więcej wartościowych porad dot. relacji damsko-męskich i podrywu, koniecznie zapoznaj się z tym e-bookiem. Dowiesz się w nim jak idealnie przygotować się do pierwszego pocałunku oraz w jaki sposób idealnie rozpocząć związek z poznaną przez Ciebie kobietą.

Kiedy pocałować dziewczynę? Zachowaj w tym zdrowy rozsądek!

Kiedy pocałować dziewczynę po raz pierwszy?

Jeżeli nie wiedziałeś kiedy pocałować dziewczyny po raz pierwszy, teraz masz już odpowiedź. Nie popadaj w żadne skrajności i wykonaj ten gest po kilku Waszych spotkaniach sam na sam.

Pamiętaj także, że pierwszy pocałunek to nie tylko romantyczny gest. To również sprawdzian dla Ciebie i kobiety dotyczący Waszego zaangażowania w relację. To między innymi pierwszy i każdy kolejny pocałunek sprawdzi czy jesteście faktycznie zainteresowani związkiem.

Nie tłumacz się dziewczynie ze swoich uczuć i nie zasypuj ją tonami czułości. Zamiast tego, postaw na czyny i zdecydowanie działanie. Pierwszy i każdy kolejny pocałunek, rozpoczęty w odpowiednim miejscu i czasie, będzie znaczył dla kobiety znacznie więcej niż Twoje deklaracje i słowa.

Jeżeli chodzi o pierwszy pocałunek, myślę że już doskonale wiesz kiedy to zrobić.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.