Dziewczyna ma pretensje o wszystko i cały czas się czepia – jakie są tego powody?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Twoja dziewczyna ma pretensje o wszystko i cały czas się Ciebie czepia? Czy ona musi zawsze zrobić Ci awanturę, nawet o najmniejszą drobnostkę? Jeżeli jesteś w związku z kobietą, która cały czas ma pretensje o wszystko i szuka cały czas pretekstu do kłótni, to ten wpis jest dla Ciebie! W niniejszym wpisie przedstawię Ci 3 główne powody jej nagannego zachowania oraz zmuszę Cię do refleksji nad relacją. Zapraszam do lektury!

Dziewczyna ma pretensje o wszystko – czyli co?

Dziewczyna ma pretensje o wszystko

Jesteś w romantycznym związku ze swoją dziewczyną i zauważasz w zachowaniu swojej kobiety niepokojące sygnały:

 • Ona cały czas ma do Ciebie pretensje o wszystko;
 • Dziewczyna zwala na Ciebie winę i wywołuje Ci kłótnie z byle powodu;
 • Kobieta non stop się Ciebie czepia i nie daje Ci nawet chwili spokoju.

Dodatkowo, jej zachowania nie są czymś sporadycznym i rzadkim. Ona wobec Ciebie cały czas się tak zachowuje, psując Ci jednocześnie nerwy. Gdy ona cały czas się wobec Ciebie tak zachowuje, słusznie masz obawy co do jej poczynań i stosunku do Ciebie.

Dziewczyna chce żebym był zazdrosny – jak na to zareagować oraz wyeliminować zazdrość ze związku?

Jak zapewne się domyślasz, jej poczynanie z całą pewnością nie jest przypadkowe i musi być czymś spowodowane. W dalszej części mojego artykułu przedstawię Ci 3 główne powody tego stanu rzeczy.

1. Dziewczyna jest toksyczna

Na sam początek, bodaj najczęstsza przyczyna takiego zachowania.

Jeżeli dziewczyna ma pretensje o wszystko i cały czas się Ciebie czepia, to bardzo prawdopodobne że ona taka jest i już nic tego nie zmieni!

Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ta dziewczyna jest po prostu toksyczna i nie nadaje się do romantycznego związku z KIMKOLWIEK!

Musisz zdać sobie sprawę z tego, że istnieją toksyczne kobiety, które organicznie nie nadają się do udanej, romantycznej relacji. Do kategorii takich kobiet z całą pewnością można dorzucić takie dziewczyny. Osoby z takim charakterem są wyjątkowo ciężkie we wzajemnym współżyciu. Toksyczna kobieta będzie…

 • robić Ci kłótnie z byle powodu,
 • mieć pretensje o wszystko,
 • traktować Cię jak ofiarę, na której będzie się psychicznie wyżywać..

Nic już tego nie zmieni! Jeżeli dziewczyna jest toksyczna, to Twoje prośby i starania spełzną na niczym. Nie masz możliwości zmiany jej zdegenerowanego charakteru. To jest jej natura! Ona będzie się cały czas Ciebie czepiać i będzie miała pretensje o wszystko. Możesz to zaakceptować i się z nią cały czas męczyć lub po prostu wybrać opcję rozstania i poszukać bardziej zgodnej i łagodnej kobiety.

Niestety, ale nie każda kobieta musi mieć „gołębie serce” i niektóre przedstawicielki płci przeciwnej mają we krwi takie zachowania. Dlatego też, jeżeli widzisz, że dziewczyna ma pretensje o wszystko, to najprawdopodobniej jest ona toksyczna i po prostu uwielbia się kłócić!

2. Zabiłeś jej zainteresowanie!

Może jednak okazać się też tak, że dziewczyna przez pewien dłuższy okres czasu zachowywała się normalnie, jednak dopiero od niedawna, jej zachowanie się pogarsza. Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, w której dziewczyna od niedawna zaczyna mieć do Ciebie pretensje i ciągle się Ciebie czepia, to jest to prawdopodobnie wynik jej zabitego zainteresowania.

Jej coraz gorsze zachowanie może świadczyć o spadającym lub też o zabitym romantycznym zainteresowaniu!

Niestety, ale jeżeli nie będziemy dbać o romantyczne zainteresowanie kobiety, to ww. zainteresowanie będzie ulegało degradacji. Jeżeli nie będziemy dbać o nasz związek:

 • nie będziemy dawać dziewczynie przestrzeni;
 • nie będziemy dbać o tęsknotę, ekscytację i nowość.

… to zainteresowanie kobiety będzie spadać wskutek nudy, rutyny i braku romantyczności. Gdy zainteresowanie kobiety spadnie poniżej krytycznego poziomu, to dziewczyna skreśli nas ze swojego serca i przestanie kompletnie przejmować się relacją.

Bardzo często, w takich sytuacjach kobieta jest już gotowa na rozstanie z facetem. Jeżeli ona nie jest Tobą zainteresowana, to już nic ją przy Tobie nie trzyma i ona może rozważać potencjalne odejście. Co ciekawe jednak, kobiety czekają z tak odważną decyzją do odpowiedniego momentu i męczą się z obecnym facetem. Taka niezainteresowana dziewczyna właśnie będzie robić Ci cały czas kłótnie i afery z byle powodu. Dlaczego? Jej już nie zależy!

Bardzo często zdarza się więc tak, że w momencie gdy kobieta znajduje sobie zastępstwo w postaci randek/związku z innym facetem, to dopiero wtedy nas rzuca!

Jakie przełożenie na Twój związek ma fakt, iż ta dziewczyna w ogóle się już nie stara?

Ogromne! Jeżeli już jej nie zależy i jest z Tobą z przyzwyczajenia lub też braku laku, to ona będzie również się negatywnie zachowywać. Dlaczego?

 1. Ona nie ma już nic do stracenia, a więc czemu miałaby nie robić Ci awantur i nie czepiać się Ciebie?
 2. Wskutek jej zabitego zainteresowania, ona traci bezpowrotnie szacunek do Ciebie. Skoro nie ma szacunku, to ona ma do Ciebie pretensje o wszystko!

Zabite zainteresowanie to poważna sprawa! Jeżeli kobieta straciła już kompletnie romantyczne zainteresowanie, to musisz się liczyć z poważnymi konsekwencjami swojego zaniedbania.

3. Pozwoliłeś jej na to!

Ostatni powód nie jest może tak popularny jak pierwszy i drugi – niemniej jednak – czasami i to się zdarza.

Jednak do rzeczy:

Na samym początku związku, gdy zaczynasz częściej spotykać się z dziewczyną, zaczyna się prawdziwy okres wspólnego poznania. Ty poznajesz bardziej swoją kobietę, a Twoja kobieta poznaje Ciebie. W przeważającej sytuacji, kobiety na samym początku sprawdzają nas i nasze reakcje na ich zachowania.

Na samym początku relacji, kobieta będzie chciała sprawdzić na ile może sobie pozwolić i jak daleko może się posunąć.

Ona może początkowo wystawiać Cię na małe i dyskretne próby Twojej asertywności i stanowczości. Gdy zobaczy, że będziesz przyzwalał jej na „drobne grzechy”, to z całą pewnością zapragnie więcej i będzie wykonywać wobec Ciebie coraz śmielsze gesty.

Gdy Ty będziesz przymykał oko na jej „testy” i potulnie będziesz siedział pod jej sukienką, to ona dostanie od Ciebie potwierdzenie:

„Jestem bezbronny wobec Ciebie i nie jestem w stanie w żaden sposób zareagować na Twoje negatywne zachowanie. Możesz robić co chcesz, a ja na to nie zareaguję.”

Wobec takiego potwierdzenia, kobieta wykorzystuję Twoją słabość przeciwko Tobie, co w dalszej perspektywie wpływa na jej pretensje i docinki.

Ona będzie…

 • mieć pretensje o wszystko;
 • czepiać się o byle błahostkę;
 • wykorzystywać Twoją bezradność do własnych, egoistycznych celów.

Podobnie jak w poprzednim podpunkcie – jeżeli kobieta straci do Ciebie szacunek, to nie pozostanie to bez konsekwencji.

Dlaczego dziewczyna mnie nie szanuje? 3 przyczyny braku szacunku w relacji!

Gdy kobieta zobaczy, że jej naganne zachowania przynoszą jej wymierne skutki, to ona nie będzie miała żadnych wyrzutów by powtórzyć to w przyszłości!

Co z tym wszystkim?

Dziewczyna ma pretensje

Skoro już domyślasz się dlaczego dziewczyna ma pretensje o wszystko, zapewne w Twojej głowie narodzi się następujące pytanie:

Co teraz? Jak ja mam na to zareagować i co powinienem zrobić?

Jeżeli faktycznie dziewczyna ma cały czas pretensje i wszczyna bezsensowne kłótnie i wojenki, to pozostaje Ci praktycznie tylko jedno rozwiązanie:

Powinieneś czym prędzej skończyć z nią relację, póki jeszcze nie ma wobec Was poważnych zobowiązań!

Dlaczego? Przemawia za tym przynajmniej jeden poważny argument:

Jeżeli dziewczyna tak wobec Ciebie się już tak zachowuje, to istnieje naprawdę małe prawdopodobieństwo, że ona zmieni swoje nastawienie do Ciebie.

Jej ciągłe pretensje i narzekania, na 99%, mają już charakter prawa nabytego i ona z tego już nie zrezygnuje. Możesz oczywiście próbować ją jakoś zmienić lub wypersfadować na niej zmianę zachowania. Pamiętaj jednak! Jeżeli ona nie chce się zmienić, to nie ma siły na tym świecie, która by ją do tego przekonała.

Musisz mieć też na uwadze fakt, iż bardzo prawdopodobne że ta dziewczyna jest toksyczna, a zmiana jej charakteru jest praktycznie niemożliwa!

Dlatego też, najrozsądniejszym wyborem dla Ciebie będzie po prostu zerwanie tej znajomości i znalezienie kobiety, która odpowiednio Cię uszanuję oraz będzie miała nieco bardziej łagodniejszy charakter. Możesz oczywiście ją zmieniąć i próbować odwrócić bieg wydarzeń. Musisz jednak liczyć się z tym, iż poświęcisz przy tym mnóstwo czasu, pieniędzy i nerwów, a doskonale wiesz, że szanse na sukces są znikome!

Bo do tanga trzeba dwojga…

Romantyczny związek to wspólna praca mężczyzny i kobiety mająca na celu zbudowanie trwałej i wartościowej relacji. Jeżeli kobieta organicznie nie nadaje się do romantycznej relacji, to nie ma żadnej możliwości na zbudowanie udanego związku – choćbyś nie wiem jak się starał…

To niemożliwe! Do tanga trzeba dwojga. Jeżeli jedno z Was nie podejmuje starań nakierunkowanych na dobro Waszej relacji, to nie ma możliwości zbudowania trwałej i udanej relacji.

Jeżeli dziewczyna ma pretensje o wszystko i cały czas się czepia, to widać gołym okiem: nie zależy jej na Twoim dobru! Wyciągnij z tego odpowiednie wnioski i zdecyduj:

Czy chcesz zbudować udany zwiazek z zainteresowaną i wartościową dziewczyną? Czy może wolisz użerać się z kobietą, która wiecznie narzeka i ma pretensje o wszystko?

 

Pozdrawiam

Artur Witoś

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

4 thoughts on “Dziewczyna ma pretensje o wszystko i cały czas się czepia – jakie są tego powody?

 1. Bardzo dziękuje za radę – uratowałeś relacją z moją „dziewczyną”. Ale ona teraz chce być moją żoną. Czy możesz mi poradzić coś więcej ?

 2. A co poradzisz kobiecie, która jest w związku od 2004r. Mieszkaliśmy razem, wzięliśmy ślub po 7 latach. Do mojego porodu było idealnie, no może nie zawsze, czasem się sprzeczaliśmy ale tak raz na 3 miesiące, raczej o poważne rzeczy. Obecnie mamy czteroletniego syna, a zachowanie męża od porodu zmieniło się o 18 stopni. Do pomocy przy dziecku był ostatni, bo bał się, że mu krzywdę zrobi, bajek nie czyta, bo twierdzi, że nie widzi przy przyciemnionym świetle, kołysanki nie zaśpiewa, bo albo mówi, że nie umie, albo, że ja to lepiej zrobię. Ciągle przyczepia się, że na wszystko łoży, zarabia 3x więcej ode mnie. Z mojej wypłaty zostaje zero, latami, miesiąc w miesiąc. Głównie on robi opłaty stałe, ja wyżywienie całej trójki, zwierzaka. Resztę, która mu zostaje przeznacza na swoje zachcianki, ja zachcianek już nie mam, bo po co. Moje zachcianki to standardowe kosmetyki jak się kończą :/. Za część swoich zachcianek płaci kartą kredytową nie tylko swoją, ale i moją, później ja też to spłacam. Kur… błędnie koło. Nie wychodzę ani na kawę, ani sama na spacer. On wyjdzie z dzieckiem na spacer tylko jak ja pójdę, ale sam nie. A jak już łaskawie wyjdzie, to spacer się kończy po 15 min. Przyczepia się o wszystko, nie o ważne rzeczy, nawet nie o tzw „skarpetkę na podłodze”, ale o starcie kurzu – bo mu zrobię ryskę na szafce, konsoli, kto wie czym jeszcze. Koło sprzętu agd robię już łuk pół metrowy, bo się czepi, że kolanem dotknę czy czymś. Strach cokolwiek położyć na szafce, czy przesunąć krzesło, bo za chwilę jest draka, że podłoga się zniszczy. Co najlepsze, jeszcze mu na niczym ryski nie zrobiłam… Porozmawiać się nie da, bo jego racja jest jego i koniec, każdy taką ma mieć.

  1. Rzeczywiście, bardzo beznadziejna sytuacja. Zwłaszcza, że Twój mąż nie chce z Tobą rozmawiać. Na pierwszy rzut oka widać, że brakuje Wam wspólnie spędzonego razem czasu, sam na sam. Bez dziecka, po prostu taka randka tylko dla Ciebie i mężczyzny. Powinniście wrócić do tej tradycji sprzed porodu, o ile taka była. Jeśli chcesz powalczyć, zorganizuj dla Was spotkanie sam na sam. Zostaw syna z opiekunką, dowiedz się co kręci Twojego mężczyznę. Jeżeli lubi uprawiać sport, to zabierz go na tenisa lub squasha. Jeśli to konsolowy typ, idźcie razem do salonu gier albo wynajmij dla Was na kilka dni okulary VR w wypożyczalni, np. w Plenti. Spróbuj go gdzieś wyrwać, tłumacząc że chcecsz spędzić z nim trochę czasu i że generalnie bardzo lubisz jego towarzystwo.

   Podejmij taką próbę i zobacz czy cokolwiek to pomoże. Jeżeli on będzie zimny jak skała i nie będzie chciał żadnych spotkań i czułości, spróbuj się od niego odsunąć. Nie inicjuj gestów czułości tak często, ale nie obrażaj się na niego. Po prostu bądź chłodniejsza. Pozwól mu na inicjację dotyku, czułości czy kontaktu. Gdy to też nie pomoże, masz do czynienia z wyjątkowo betonowym typem, którego będzie ciężko zmienić i bardzo prawdopodobne, że nie jest już Tobą zainteresowany w sensie romantycznym.

   Jednak zanim to stwierdzisz, spróbuj rozpalić iskrę w Waszej relacji raz jeszcze 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.