Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić – czy bezbolesne rozstanie jest w ogóle możliwe?

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Czy bezbolesne i łatwe rozstanie z drugą połówką istnieje i jest możliwe do zastosowania? Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić? Czy każdą znajomość można zakończyć w przyjazny i bezinwazyjny sposób? Jeżeli zastanawiasz się nad podobnymi kwestiami, zapraszam Cię do lektury niniejszego wpisu. Przyjrzymy się w nim zjawisku rozstania oraz spojrzymy na ww. rozstanie z perspektywy kobiety. Czy rozstania rzeczywiście mogą być bezbolesne? Zapraszam do lektury!

Planujesz rozstanie?

Skoro już jesteś na tej stronie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż w bardzo bliskiej perspektywie planujesz rozstanie ze swoją drugą połówką. Możliwe też, że czytasz ten artykuł z czystej ciekawości i chcesz dowiedzieć się czegoś wartościowego.

Niezależnie od tego z jakimi intencjami przyszedłeś, na samym początku, warto zadać sobie zasadnicze pytanie:

Dlaczego mężczyzna chce zerwać z dziewczyną?

Być może jest to głupie pytanie, ale z całą pewnością, warto na nie jednak odpowiedzieć.

Jeżeli facet zaczyna coraz częściej rozmyślać o rozstaniu i szuka furtki do ucieczki, to znaczy że obecny związek, z jakiegoś powodu, jest dla niego niesatysfakcjonujący. Mężczyzna może planować rozstanie z różnych powodów, które akurat w tej sytuacji nie są istotne. Ważna jest jednak następująca intencja:

Facet już postanowił w swoim sercu, że nie chce być z dziewczyną i szuka JAKIEGOKOLWIEK sposobu aby z nią zerwać.

Gdy pojawiają się myśli o rozstaniu, powstaje następujące pytanie: „Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?”

Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić? Czy to możliwe?

No właśnie… Czy istnieje sposób na łagodne i bezbolesne rozstanie?

Zanim bezpośrednio odpowiem na nurtujące Cię pytanie, pozwól że odwrócimy sytuacje i przedstawimy ją w krzywym zwierciadle:

Bezbolesne rozstanie?

Załóżmy, że jesteś w związku z kobietą swojego życia. Dziewczyna jest dla Ciebie chodzącym aniołem. Podoba Ci się w niej wszystko – charakter, uroda, zainteresowania – dosłownie wszystko! Będąc z nią w zażyłej relacji, dokładasz wszelkich starań aby utrzymać jej zainteresowanie na wysokim poziomie oraz z całych sił pragniesz być z nią do końca życia. Na Twoje nieszczęście jednak, Twoja ukochana, w tajemnicy przed Tobą, przygotowuje się do rozstania. Ona dostrzega Twoje zaangażowanie i poświęcenie. Dlatego też, postanawia iż znajdzie sposób na bezbolesne i najmniej inwazyjne rozstanie. Gdy przychodzi „moment prawdy”, dziewczyna używa wobec Ciebie najwyśmienitszych form retorycznych, pięknie argumentuje swoją decyzję oraz oczywiście – próbuje bezboleśnie się z Tobą rozstać. I co wtedy? Jak zapewne się domyślasz, żadne piękne słówka i obietnice nie wypełnią pustki w Twoim sercu i goryczy, jaką zafundowała Ci przed chwilą osoba którą dażyłeś dotąd zaufaniem. Smutek, żal i rozpacz – tyle właśnie zostało z tak zwanego „bezbolesnego rozstania”…

Po zapoznaniu się z tą krótką historią, zapewne domyślasz się jak brzmi odpowiedź na pytanie: jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?

Bezbolesne i przyjemne rozstanie jest niemożliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy druga osoba rzeczywiście jest zaangażowana i prawdziwie zainteresowana!

Dziewczyna zastanawia się czy chce ze mną być – ona mówi, że mnie kocha ale ma wątpliwości.

Jeżeli dziewczyna jest faktycznie zaangażowana w relację z Tobą i chce z Tobą być, to nie ma możliwości aby zainicjowane przez Ciebie rozstanie było bezbolesne! Rozłąka zawsze będzie wiązała się z mniejszą bądź też większą przykrością. Niestety, ale „nie da się wypić krwi i nie zrobić dziurki”. Jeśli planujesz rozstanie, musisz liczyć się też z konsekwencjami.

To może się nie rozstawać?

Skoro wiesz już, że bezbolesne rozstanie jest praktycznie niemożliwe, w Twojej głowie może pojawić się następująca myśl:

Skoro bezbolesne rozstanie jest niemożliwe, to będę odwlekał moją decyzję w czasie i trochę z tym poczekam. Może w końcu ona zacznie mi się podobać lub zmienię co do niej zdanie… A może ona mnie jakoś rzuci? Może ją jakoś zmuszę do zerwania!

Stanowczo odradzam Ci myślenia takimi kategoriami! Jeżeli faktycznie nie jesteś zainteresowany relacją z daną dziewczyną i widzisz, że to wszystko nie ma sensu, to czym prędzej zerwij z tą dziewczyną! Jeżeli będziesz zwlekał z tak ważną decyzją, to sam będziesz grał na własną niekorzyść. Po pierwsze, będziesz marnował swój i dziewczyny czas. Po drugie, im dłużej będziesz czekał z decyzją rozstania, tym potem Wasze rozstanie będzie cięższe i bardziej bolesne.

Dlaczego?

Im większy macie razem staż i więcej czasu spędzacie razem, tym bardziej się do siebie przywiązujecie i zwiększacie swoją więź. Dlatego też, jeżeli będziesz kombinował i rozwlekał decyzję w czasie, to możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.

A może coś się zmieni?

Jeżeli myślisz jak zerwać z dziewczyną i jednocześnie żywisz ukrytą nadzieję, że coś się zmieni, to mam dla Ciebie złą wiadomość: najpewniej nie zmieni się nic! 

Jak zachęcić dziewczynę do sportu i zdrowego trybu życia?

Mimo upływającego czasu, Ty cały czas będziesz szukał furtki do ucieczki. Jeśli myślisz, że

  • Toksyczny charakter dziewczyny da się zmienić;
  • Naszą drugą połówkę można dowolnie kształtować i zmieniać;
  • Dziewczyna jakimś cudem zacznie Ci się podobać;

… to możesz się niemiło zaskoczyć! To tylko złudne nadzieje. Prawda jest taka, że powyższe rzeczy zdarzają się bardzo rzadko, o ile w ogóle się zdarzają.

Poważnie zastanów się nad swoją relacją i dziewczyną z którą w tej relacji jesteś. Jeżeli czujesz i widzisz, że to nie to, to nie zwlekaj! Zdecyduj się na rozstanie, zamiast tkwić z kimś, co do kogo nie masz żadnych poważnych zamiarów.

Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?

Powiedzmy, że zdecydowałeś się na ww. rozstanie. Znalazłeś w sobie odwagę by zakończyć relację z dziewczyną. Co powinieneś teraz zrobić? Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?

Jak dowiedziałeś się już z poprzednich podpunktów, kompletnie bezbolesne rozstanie nie jest możliwe. Nie oznacza to jednak tego, że nie powinniśmy starać się ograniczać negatywne skutki naszych działań. Jak tego dokonać?

  1. Nie zwlekaj z rozstaniem, jeżeli jesteś pewny że to NIE TO: Gdy podejmiesz ostateczną decyzję o odejściu, to zrób to od razu! Nie zwlekaj, nie rób kobiecie złudnych nadziei, nie pozwól jej się jeszcze bardziej przywiązać. Im szybciej zerwiesz, tym lepiej dla Was.
  2. Zerwij z klasą: Nie rób z rozstania awantury, nie obrażaj dziewczyny i nie wymieniaj jej kardynalnych błędów. Po prostu porozmawiaj z tą dziewczyną, bez zrzucania na nią winy i wywoływania niepotrzebnych spięć
  3. Daj pewność, że to ultymatywne rozstanie: Niektórzy mężczyźni, gdy zrywają z dziewczyną, na otarcie łez, próbują w jakiś sposób pokazać dziewczynie że to nie ostateczna decyzja i może „kiedyś coś będzie”. Nie rób tak! Nie stwarzaj pozorów potencjalnego powrotu i nie rób jej złudnych nadziei. Unikaj tematu „przerwy w związku” czy też „tymczasowego rozstania”. Jeżeli odchodzisz, to masz być tego pewny i nie ma powrotu.

Pamiętaj! Jeżeli nie rozstanie, to co? Związek z kobietą może się zakończyć rozstaniem lub może się w dalszej perspektywie rozwijać, przechodząc potem w dalsze stopnie zaawansowania. Nie ma czegoś „pośrodku”. Albo jesteś z kimś w związku i rozwijacie swoją relację, albo po prostu się rozstajesz!

Jeżeli jesteś z kimś w związku, to tym samym pośrednio wyrażasz zgodę na rozwój tej relacji w kierunku narzeczeństwa i małżeństwa. Jeżeli tego nie chcesz, musisz się rozstać. Innej opcji nie ma!

Zadaj sobie zatem pytanie: Czy chcesz, aby ta dziewczyna była Twoją żoną? Czy tylko przez brak odwagi i tchórzostwo zamierasz być w ścisłym i zaawansowanym związku z kimś, kogo w ogóle nie kochasz?

Czas na męską decyzję

Zastanów poważnie się nad swoją relacją oraz wyciągnij z tego wnioski. Rozstanie z dziewczyną to akurat sytuacja, która nie zakończy się wesołym oberkiem dla Was obydwojga. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś podjąć męskiej decyzji.

Tkwiąc z kimś w związku, ranisz siebie oraz swoją partnerkę. Bezbolesne rozstanie jest praktycznie niemożliwe, jednak znacznie bardziej bolesne i niszczące jest życie z kimś, na kim nam w ogóle nie zależy. Przecież Twoja dziewczyna po rozstaniu może równie dobrze znaleźć kolejnego wartościowego faceta, który faktycznie będzie zaangażowany w relację z nią. Chcesz dobra dla dziewczyny? Pozwól jej wzrastać w ramionach faceta, który ją pokocha! Nie blokuj jej takiej możliwości i zdecyduj się na rozstanie, jeżeli nie chcesz z nią być.

Bądźmy mężczyznami z krwi i kości i bierzmy odpowiedzialność za nasze życie!

Pozdrawiam

Artur Witoś

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.