Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić – czy bezbolesne rozstanie jest w ogóle możliwe?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Czy bezbolesne i łatwe rozstanie z drugą połówką istnieje i jest możliwe do zastosowania? Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić? Czy każdą znajomość można zakończyć w przyjazny i bezinwazyjny sposób? Jeżeli zastanawiasz się nad podobnymi kwestiami, zapraszam Cię do lektury niniejszego wpisu. Przyjrzymy się w nim zjawisku rozstania oraz spojrzymy na ww. rozstanie z perspektywy kobiety. Czy rozstania rzeczywiście mogą być bezbolesne? Zapraszam do lektury!

Planujesz rozstanie?

Skoro już jesteś na tej stronie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż w bardzo bliskiej perspektywie planujesz rozstanie ze swoją drugą połówką. Możliwe też, że czytasz ten artykuł z czystej ciekawości i chcesz dowiedzieć się czegoś wartościowego.

Niezależnie od tego z jakimi intencjami przyszedłeś, na samym początku, warto zadać sobie zasadnicze pytanie:

Dlaczego mężczyzna chce zerwać z dziewczyną?

Być może jest to głupie pytanie, ale z całą pewnością, warto na nie jednak odpowiedzieć.

Jeżeli facet zaczyna coraz częściej rozmyślać o rozstaniu i szuka furtki do ucieczki, to znaczy że obecny związek, z jakiegoś powodu, jest dla niego niesatysfakcjonujący. Mężczyzna może planować rozstanie z różnych powodów, które akurat w tej sytuacji nie są istotne. Ważna jest jednak następująca intencja:

Facet już postanowił w swoim sercu, że nie chce być z dziewczyną i szuka JAKIEGOKOLWIEK sposobu aby z nią zerwać.

Gdy pojawiają się myśli o rozstaniu, powstaje następujące pytanie: „Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?”

Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić? Czy to możliwe?

No właśnie… Czy istnieje sposób na łagodne i bezbolesne rozstanie?

Zanim bezpośrednio odpowiem na nurtujące Cię pytanie, pozwól że odwrócimy sytuacje i przedstawimy ją w krzywym zwierciadle:

Bezbolesne rozstanie?

Załóżmy, że jesteś w związku z kobietą swojego życia. Dziewczyna jest dla Ciebie chodzącym aniołem. Podoba Ci się w niej wszystko – charakter, uroda, zainteresowania – dosłownie wszystko! Będąc z nią w zażyłej relacji, dokładasz wszelkich starań aby utrzymać jej zainteresowanie na wysokim poziomie oraz z całych sił pragniesz być z nią do końca życia. Na Twoje nieszczęście jednak, Twoja ukochana, w tajemnicy przed Tobą, przygotowuje się do rozstania. Ona dostrzega Twoje zaangażowanie i poświęcenie. Dlatego też, postanawia iż znajdzie sposób na bezbolesne i najmniej inwazyjne rozstanie. Gdy przychodzi „moment prawdy”, dziewczyna używa wobec Ciebie najwyśmienitszych form retorycznych, pięknie argumentuje swoją decyzję oraz oczywiście – próbuje bezboleśnie się z Tobą rozstać. I co wtedy? Jak zapewne się domyślasz, żadne piękne słówka i obietnice nie wypełnią pustki w Twoim sercu i goryczy, jaką zafundowała Ci przed chwilą osoba którą dażyłeś dotąd zaufaniem. Smutek, żal i rozpacz – tyle właśnie zostało z tak zwanego „bezbolesnego rozstania”…

Po zapoznaniu się z tą krótką historią, zapewne domyślasz się jak brzmi odpowiedź na pytanie: jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?

Bezbolesne i przyjemne rozstanie jest niemożliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy druga osoba rzeczywiście jest zaangażowana i prawdziwie zainteresowana!

Dziewczyna zastanawia się czy chce ze mną być – ona mówi, że mnie kocha ale ma wątpliwości.

Jeżeli dziewczyna jest faktycznie zaangażowana w relację z Tobą i chce z Tobą być, to nie ma możliwości aby zainicjowane przez Ciebie rozstanie było bezbolesne! Rozłąka zawsze będzie wiązała się z mniejszą bądź też większą przykrością. Niestety, ale „nie da się wypić krwi i nie zrobić dziurki”. Jeśli planujesz rozstanie, musisz liczyć się też z konsekwencjami.

To może się nie rozstawać?

Skoro wiesz już, że bezbolesne rozstanie jest praktycznie niemożliwe, w Twojej głowie może pojawić się następująca myśl:

Skoro bezbolesne rozstanie jest niemożliwe, to będę odwlekał moją decyzję w czasie i trochę z tym poczekam. Może w końcu ona zacznie mi się podobać lub zmienię co do niej zdanie… A może ona mnie jakoś rzuci? Może ją jakoś zmuszę do zerwania!

Stanowczo odradzam Ci myślenia takimi kategoriami! Jeżeli faktycznie nie jesteś zainteresowany relacją z daną dziewczyną i widzisz, że to wszystko nie ma sensu, to czym prędzej zerwij z tą dziewczyną! Jeżeli będziesz zwlekał z tak ważną decyzją, to sam będziesz grał na własną niekorzyść. Po pierwsze, będziesz marnował swój i dziewczyny czas. Po drugie, im dłużej będziesz czekał z decyzją rozstania, tym potem Wasze rozstanie będzie cięższe i bardziej bolesne.

Dlaczego?

Im większy macie razem staż i więcej czasu spędzacie razem, tym bardziej się do siebie przywiązujecie i zwiększacie swoją więź. Dlatego też, jeżeli będziesz kombinował i rozwlekał decyzję w czasie, to możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić.

A może coś się zmieni?

Jeżeli myślisz jak zerwać z dziewczyną i jednocześnie żywisz ukrytą nadzieję, że coś się zmieni, to mam dla Ciebie złą wiadomość: najpewniej nie zmieni się nic! 

Jak zachęcić dziewczynę do sportu i zdrowego trybu życia?

Mimo upływającego czasu, Ty cały czas będziesz szukał furtki do ucieczki. Jeśli myślisz, że

  • Toksyczny charakter dziewczyny da się zmienić;
  • Naszą drugą połówkę można dowolnie kształtować i zmieniać;
  • Dziewczyna jakimś cudem zacznie Ci się podobać;

… to możesz się niemiło zaskoczyć! To tylko złudne nadzieje. Prawda jest taka, że powyższe rzeczy zdarzają się bardzo rzadko, o ile w ogóle się zdarzają.

Poważnie zastanów się nad swoją relacją i dziewczyną z którą w tej relacji jesteś. Jeżeli czujesz i widzisz, że to nie to, to nie zwlekaj! Zdecyduj się na rozstanie, zamiast tkwić z kimś, co do kogo nie masz żadnych poważnych zamiarów.

Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?

Powiedzmy, że zdecydowałeś się na ww. rozstanie. Znalazłeś w sobie odwagę by zakończyć relację z dziewczyną. Co powinieneś teraz zrobić? Jak zerwać z dziewczyną żeby jej nie zranić?

Jak dowiedziałeś się już z poprzednich podpunktów, kompletnie bezbolesne rozstanie nie jest możliwe. Nie oznacza to jednak tego, że nie powinniśmy starać się ograniczać negatywne skutki naszych działań. Jak tego dokonać?

  1. Nie zwlekaj z rozstaniem, jeżeli jesteś pewny że to NIE TO: Gdy podejmiesz ostateczną decyzję o odejściu, to zrób to od razu! Nie zwlekaj, nie rób kobiecie złudnych nadziei, nie pozwól jej się jeszcze bardziej przywiązać. Im szybciej zerwiesz, tym lepiej dla Was.
  2. Zerwij z klasą: Nie rób z rozstania awantury, nie obrażaj dziewczyny i nie wymieniaj jej kardynalnych błędów. Po prostu porozmawiaj z tą dziewczyną, bez zrzucania na nią winy i wywoływania niepotrzebnych spięć
  3. Daj pewność, że to ultymatywne rozstanie: Niektórzy mężczyźni, gdy zrywają z dziewczyną, na otarcie łez, próbują w jakiś sposób pokazać dziewczynie że to nie ostateczna decyzja i może „kiedyś coś będzie”. Nie rób tak! Nie stwarzaj pozorów potencjalnego powrotu i nie rób jej złudnych nadziei. Unikaj tematu „przerwy w związku” czy też „tymczasowego rozstania”. Jeżeli odchodzisz, to masz być tego pewny i nie ma powrotu.

Pamiętaj! Jeżeli nie rozstanie, to co? Związek z kobietą może się zakończyć rozstaniem lub może się w dalszej perspektywie rozwijać, przechodząc potem w dalsze stopnie zaawansowania. Nie ma czegoś „pośrodku”. Albo jesteś z kimś w związku i rozwijacie swoją relację, albo po prostu się rozstajesz!

Jeżeli jesteś z kimś w związku, to tym samym pośrednio wyrażasz zgodę na rozwój tej relacji w kierunku narzeczeństwa i małżeństwa. Jeżeli tego nie chcesz, musisz się rozstać. Innej opcji nie ma!

Zadaj sobie zatem pytanie: Czy chcesz, aby ta dziewczyna była Twoją żoną? Czy tylko przez brak odwagi i tchórzostwo zamierasz być w ścisłym i zaawansowanym związku z kimś, kogo w ogóle nie kochasz?

Czas na męską decyzję

Zastanów poważnie się nad swoją relacją oraz wyciągnij z tego wnioski. Rozstanie z dziewczyną to akurat sytuacja, która nie zakończy się wesołym oberkiem dla Was obydwojga. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś podjąć męskiej decyzji.

Tkwiąc z kimś w związku, ranisz siebie oraz swoją partnerkę. Bezbolesne rozstanie jest praktycznie niemożliwe, jednak znacznie bardziej bolesne i niszczące jest życie z kimś, na kim nam w ogóle nie zależy. Przecież Twoja dziewczyna po rozstaniu może równie dobrze znaleźć kolejnego wartościowego faceta, który faktycznie będzie zaangażowany w relację z nią. Chcesz dobra dla dziewczyny? Pozwól jej wzrastać w ramionach faceta, który ją pokocha! Nie blokuj jej takiej możliwości i zdecyduj się na rozstanie, jeżeli nie chcesz z nią być.

Bądźmy mężczyznami z krwi i kości i bierzmy odpowiedzialność za nasze życie!

Pozdrawiam

Artur Witoś

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Dowiedz się jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku, uniknąć odrzucenia oraz skutecznie poprowadzić relację do romantycznego związku.

Ponad 170 stron praktycznej wiedzy o poznawaniu kobiet, zagadywaniu, randkowaniu i relacjach damsko-męskich, które pomogą Ci zdobyć wartościową dziewczynę do związku.

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu - kurs podrywu w formie e-booka!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.