Jak uniknąć friendzone – najczęstsze błędy facetów prowadzące do przyjaźni z kobietą.

“Strefa przyjaźni” to jeden z najgorszych koszmarów dla wielu facetów. Mężczyźni starają się i próbują wszystkich możliwych sposobów, aby uniknąć bycia przyjacielem, ale bardzo często i tak nimi zostają. Dlaczego tak się dzieje? Jak uniknąć friendzone? Czy jest to w ogóle możliwe? Zapraszam do lektury poniższego wpisu, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące przyjaźni z kobietą.

Friendzone na życzenie

Przyjaciel na życzenie

Jak to jest z tą strefą przyjaźni? Jak uniknąć Friendzone? Czy można to jakoś zatrzymać?

Oczywiście że można!

Bardzo często winowajcami są sami mężczyźni, którzy zachowują się jak koleżanki i psiapsiółki. Popełniają przy tym mnóstwo błędów i ukrywają swoje zamiary, a potem dziwią się, że kobieta traktuje go jako przyjaciela. Nic dziwnego, skoro tak się właśnie zachowuje…

Mężczyźni zachowują się jak “męskie koleżanki i psiapsiółki” a potem dziwią się, że są w “friendzone! 

Jak uniknąć friendzone?

Nie ma co tutaj winić kobiet – w tym przypadku w 90% mężczyźni zawalają sprawę i to ich wina.

Prawda jest taka, że każda kobieta klasyfikuję każdego mężczyznę w pewien sposób:

Ona obserwuje Twoje zachowania i na podstawie tego, wrzuca faceta do odpowiedniego worka:

 • Potencjalny kandydat na chłopaka
 • Cała reszta (przyjaciele, mili chłopacy, desperaci, nieatrakcyjni faceci)

Jeżeli Ty nie będziesz w stanie pokazać swoich intencji, to kobieta za Ciebie tego nie zrobi. Gdy będziesz się skradał i udawał miłego kolegę, ona faktycznie zakwalifikuję Cię jako przyjaciela!

Dlatego też, bardzo ważne jest abyś zachowywał się zupełnie inaczej niż typowy mężczyzna, który wpada do “friendzone”, dzięki czemu unikniesz podobnego losu.

Poniżej przedstawię Ci najczęstsze błędy, które prowadzą do “strefy przyjaźni” z kobietą.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak uniknąć friendzone, wystrzegaj się tych błędów!

Ukrywanie swoich intencji

Zaskoczona kobietaNajczęstszy orz największy błąd mężczyzn – ukrywanie swoich romantycznych intencji! Faceci myślą, że poznawanie oraz budowanie romantycznych relacji z kobietami to coś złego. Dlatego też, ukrywają swoje prawdziwe zamiary i szukają przykrywek – robią wszystko aby tylko kobieta nie dowiedziała się, że na nią lecimy.

Co najśmieszniejsze, kobiety doskonale wiedzą, że jeżeli facet zaczyna się koło niej kręcić, to coś jest na rzeczy!

Atrakcyjność płci przeciwnej oraz wzajemne przyciąganie jest normalne – nie masz czego się wstydzić. Nie wiadomo jednak czemu, faceci za wszelką cenę chcą to ukryć i…

 • są dla dziewczyny mili i uprzejmi
 • pomagają jej w szkole i rozwiązują jej zadania
 • umawiają się z nią tylko w neutralnych sytuacjach – lekcja języka angielskiego, matematyki itd.
 • piszą z nią i wysłuchują jej żali
 • unikają randek sam na sam
 • boją się pocałunku
 • … i tak dalej…

Jeżeli będziesz ukrywał swoje romantyczne zainteresowanie, to kobieta uzna Cię za przyjaciela.

To logiczne…

Skoro Ty nie robisz nic żeby popchnąć romantyczną relację do przodu, to kobieta automatycznie szufladkuje Cię jako przyjaciela, bo tak się przecież zachowujesz!

Gdy będziesz ukrywał swoje zainteresowanie, to kobiety pomyśli sobie:

On nic nie robi żeby jakoś ruszyć tę relację… Nie zaprasza mnie na randki i jest bardzo zachowawczy… Pewnie mu się nie podobam lub jest po prostu tchórzliwym chłopcem! Nie mam co marnować czasu na takich chłoptasiów…

Dziewczyna ze mną pisze ale nie chce się spotkać – co zrobić?

Ukrywanie swoich intencji do gwoźdź do Twojej trumny! Jeżeli chcesz mieć dziewczynę, a nie koleżankę to weź od niej numer i zacznij randkować! Strach przed odrzuceniem i romantyczną relacją w żaden sposób nie ułatwi Ci sprawy…

Zachowywanie się jak koleżanka

Bycie "koleżanką kobiety" to klucz do friendzone

Kolejny poważny błąd. Faceci myślą, że jeżeli zaczną zachowywać się jak dobra koleżanką to zbliżą się do kobiety.

Mają rację…

Zbliżą się do niej… Jednak jako “męska koleżanka”, a nie potencjalny chłopak do związku!

 • Rozmawianie na typowe “kobiece” tematy, zwierzanie się z uczuć i plotkowanie w damskim gronie
 • Spotykanie się z dziewczyną i jej koleżankami
 • Robienie sobie “prezencików”

… to bilet w jedną stronę z tabliczką “przyjaciel kobiety”.

Dziewczyna nie chce się spotkać sam na sam – problem wspólnych spotkań ze znajomymi.

Koleżanki i psiapsiółki - chcesz dołączyć?

Sprawami sercowymi kobiety zajmują się jej koleżanki, a nie Ty!

Twoim zadaniem jest zbudowanie romantycznej relacji, a nie wysłuchiwanie jej problemów sercowych.

Nie wiesz jak uniknąć friendzone? Bądź dla niej tajemniczym, zabawnym i nieodgadnionym facetem! Nie wykładaj się dla niej jak otwarta księga i zachowuj się jak kandydat na chłopaka, a nie koleżankę!

Bycie nieatrakcyjnym

Jak uniknąć friendzone? Bądź atrakcyjny!

Co przez to rozumiem? Bycie nieatrakcyjnym to przede wszystkim bycie:

 • straszliwie miłym
 • łatwym i ogólnodostępnym
 • zdesperowanym
 • potrzebującym

Jeżeli “sprzedasz” się kobiecie za darmo, to ona uzna Cię po prostu za frajera, którego można wykorzystywać. W takiej sytuacji z pewnością nie będziesz chłopakiem dziewczyny. Maksimum co może na Ciebie czekać, to oczywiście przyjaźń i łatka bardzo dobrego kolegi.

Relacje damsko-męskie nie polegają na koncercie dobrych uczynków i byciu miłym i straszliwie łatwym. Kobiety uwielbiają nieodgadnionych i nietuzinkowych mężczyzn.

Myślisz, że dlaczego powstał bardzo popularny mit o “bad boyach”, na których lecą wszystkie laski?

Kobiety kręci tajemnica i wyzwanie. Jeżeli będziesz łatwy, milutki i za bardzo uprzejmy, to ona rzuci Cię w kąt jak zabawkę, ponieważ NIE JESTEŚ ŻADNYM WYZWANIEM!

Bycie miłym, potrzebującym i łatwym jest zupełnie sprzeczne z bycie atrakcyjnym.

Dziewczyny uwielbiają tajemniczych gości!

Zobacz…

Już nawet małe dziewczynki uganiają się za łobuzami i niegrzecznymi chłopcami… Mili i uprzejmi chłopacy zaś zostają MAKSYMALNIE kolegą, który nie ma szans na coś więcej.

Jak uniknąć friendzone?

Unikanie powyższych błędów powinno znacznie wpłynąć na Twoje szanse z płcią przeciwną. Jeżeli nie chcesz zostać tylko przyjacielem dziewczyny, to unikaj tych błędów jak ognia!

Pamiętaj:

Jeżeli chcesz być kandydatem na chłopaka do związku, to musisz zachowywać się jak FACET DO ZWIĄZKU. Jeżeli będziesz zachowywał się jak typowa koleżanka, to wybacz ale… zostaniesz maksymalnie przyjacielem dziewczyny!

Jak było u Ciebie?

Spotkałeś się już tym problemem? Byłeś już w friendzone?

Jeżeli tak, to stawiam, że popełniłeś przynajmniej jeden z powyższych błędów.

Daj mi znać jak jest w Twoim przypadku! Podziel się z nami swoją historią w komentarzu oraz ostrzeż innych facetów przed kompletną katastrofą.

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz zgarnij randkowego e-booka, tak na dobry początek!

Podziel się artykułem ze znajomymi:

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Dowiedz się jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku, uniknąć odrzucenia oraz skutecznie poprowadzić relację do romantycznego związku.

Ponad 170 stron praktycznej wiedzy o poznawaniu kobiet, zagadywaniu, randkowaniu i relacjach damsko-męskich, które pomogą Ci zdobyć wartościową dziewczynę do związku.

Zobacz również:

2 thoughts on “Jak uniknąć friendzone – najczęstsze błędy facetów prowadzące do przyjaźni z kobietą.

 1. Mnie się tak zdarzyło. Chociaż nie chciałem z nią związku, ale tego, co było później tym bardziej nie Ale po kolei: w poprzedniej pracy była taka koleżanka. Była taka zagubiona: miała kryzys małżeński, więc trochę wyciągnąłem rękę – spytałem się, czy nie chce jechać na wyjazd pod namiot. Po tym spytała się, czy nie chcę zostać jej przyjacielem. Oboje byliśmy w małżeństwach, więc myślę: może być, co tu się sensownego wymyśli. I by mi to pasowało, ale był tez kochanek. Najpierw nie wiedziałem o co tej dziewczynie chodzi: kim ja mam być w tym układzie. Ale spotykali się rzadko, a pomiędzy spotkaniami była dla mnie bardzo miła: kupowała prezenty itd, więc nie pytałem. Ale ten kochanek tez totalnie ją zlewał. I raz, po urodzeniu dziecka zlał ją maksymalnie. Załamałem ręce jak się mi o tym opowiedziała. I spytałem się: po co Ci on? Odpowiedziała, ze po co kobiety jeżdżą do Afryki. Nie chciałem, żeby się dalej uganiała za nim, wiec postanowiłem uderzyć. I wtedy do mnie dotarło, ze przez kilka lat ona, może nie najpiękniejsza, ale dla mnie atrakcyjna miała zupełnie inny obraz mnie. Potem już to był koniec przyjaźni: nie chciałem powrotu do tego, co było (no kto by chciał być tak traktowany), a ona cały czas próbowała podchodów, żebym znowu był jej przyjacielem. Teraz już robię przesiewam. Flirtuję z każdą nowo poznaną dziewczyną. Przynajmniej odczepią się te, które we mnie widzą tylko koszulę do wypłakiwania.

  1. Dokładnie. Niestety tak już jest, że jeżeli dziewczyna uzna nas za przyjaciela, to potem nie ma praktycznie możliwości odkręcenia zaistniałej sytuacji. Najgorsze jest jednak to, że to tak naprawdę mężczyźni wpadają do “friendzone” na własne życzenie. W relacjach nie liczą się nasze piękne intencje czy też górnolotne plany. Kobiety patrzą na nasze czyny. Dlatego też, jeżeli będziemy zachowywać się jak koleżanki, to nie dziwmy się potem że nimi zostajemy 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu

Kompletna i obszerna książka poświęcona w pełni zdobywaniu kobiet do romantycznego związku. Ponad 170 stron na temat podrywu i kontaktu z płcią przeciwną.