Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba? Czy powinienem wyjawić jej swoje uczucia?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Zakochałeś się w dziewczynie i zastanawiasz się jak powiedzieć jej, że Ci się podoba i chciałbyś z nią być? Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, proponuję Ci dokładnie przeczytać poniższy artykuł w którym przedstawię Ci moje podejście do tej sprawy. Czy powinieneś powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba? Czy wyznanie uczuć to dobra droga? Jeżeli dręczą Cię podobne kwestie, przeczytaj koniecznie niniejszy artykuł. Zapraszam do lektury!

Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba? Czy to faktycznie konieczne?

Dziewczyna

Załóżmy na potrzeby tego artykułu, że zakochałeś się po uszy w dziewczynie i jesteś już niemal pewny, że to ta jedyna. Minęło co prawda tylko kilka spotkań, jednak Ty już zadurzyłeś się w niej w wystarczający sposób, by twierdzić iż wyznanie uczuć jest dobrym rozwiązaniem.

Jednak czy faktycznie to dobry pomysł? Czy wyznanie uczuć będzie dobrym rozwiązaniem?

Wyznawanie dziewczynie uczuć, szczególnie na samym początku znajomości, jest bardzo głupim i lekkomyślnym pomysłem!

Dlaczego tak myślę? W dalszej części mojego wpisu postaram się bliżej przybliżyć moje stanowisko. Jednak uprzedzając wszelkie złośliwe komentarze i błyskawiczne pytania: tak, tak – powinieneś pokazać dziewczynie, że jesteś nią romantycznie zainteresowany. Nie oznacza to jednak tego, że powinieneś robić to w niewłaściwy sposób. Takim właśnie sposobem jest bezpośrednie wyznawanie uczuć. Takie zachowanie jest nieatrakcyjne i z całą pewnością, nie prowadzi Cię w kierunku romantycznego związku.

Czy ta dziewczyna jest na to gotowa?

Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba?

Skoro zamierzasz powiedzieć dziewczynie, że Ci się podoba i masz zamiar wyznać jej swoje uczucia, to możemy bardzo słusznie stwierdzić, iż jesteś w niej zakochany. Twoje zachowanie i zamiary jasno to wskazują.

Zadajmy sobie jednak pytanie – jak wygląda sytuacja po stronie płci przeciwnej? Czy ona również jest Tobą romantycznie zaślepiona?

Doświadczenie nakazuje podejrzewać, iż sytuacja po drugiej stronie może wyglądać zupełnie inaczej. Wynika to między innymi z faktu, iż kobiety znacząco różnią się od mężczyzn pod wieloma względami. Jednym z takich czynników różnicujących jest kwestia rozwoju uczuć i zaufania w relacjach:

Kobiety, w odróżnieniu od mężczyzn, znacznie wolniej dojrzewają do poważniejszych kroków w relacjach damsko-męskich takich jak związek, seks, małżeństwo czy wspólne mieszkanie. Płeć piękna potrzebuje więcej czasu aby nam zaufać i ewentualnie w nas się zakochać.

Mając na uwadze powyższe prawidło, musisz zdawać sobie sprawę z potencjalnej sytuacji w której Ty na związek będziesz już gotowy, jednak bez wzajemności. Dziewczyna, po kilku randkach, nie musi czuć „w brzuchu motylków” i nie będzie oczekiwała od Ciebie jakichkolwiek deklaracji miłości. Ona po prostu będzie chciała, aby wasza relacja się powoli rozwijała i wzrastała. Bez żadnych górnolotnych obietnic i deklaracji.

„Powiem dziewczynie, że mi się podoba… Co wtedy?”

Założmy ponownie, że jesteś zakochany w dziewczynie i wyznajesz jej swoje uczucia po 3-4 randkach. Dodatkowo, zgodnie z wcześniej przedstawioną zasadą, dziewczyna nie jest jeszcze gotowa na taki gest. Co może wydarzyć się w takiej sytuacji?

  • Dziewczyna może pomyśleć, iż jesteś desperatem który chce czym prędzej znaleźć sobie drugą połówkę.
  • Kobieta może wystraszyć się naszym szybkim tempem i wycofać sie z relacji w obawie przed zranieniem lub zbyt gwałtowną eskalacją uczuć.
  • Ona po prostu uzna Cię za nieatrakcyjne gościa, który będzie zawracał jej dupę i stanie się dla niej niepotrzebnym uciążeniem.

C0 potem? Jak myślisz, jak dziewczyna na to może zareagować? Odpowie Ci tym samym? Czy może odpowie…

Yyyyy… Nooo spoko, to fajnie…

Takimi zbyt szybkimi deklaracjami możesz przecież wywołać niezręczną sytuację i ciszę, która w późniejszej perspektywie może przerodzić się większą „tragedię”.

Pamiętaj! Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że na samym początku znajomości, dziewczyna nie będzie jeszcze gotowa w takim stopniu, w jakim gotowy Ty jesteś. Skoro tak, to bardzo łatwo i szybko możesz zniszczyć szansę na udany związek. Domyślam się jednak, że na tym akurat Ci nie zależy, prawda?

Wyjawianie uczuć jest nieatrakcyjne!

Abstrahując już od tego czy dziewczyna na związek jest gotowa czy też nie… Wyznawanie uczuć i pokazywanie wprost swojego zainteresowania jest po prostu nieatrakcyjne!

„Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba?” – zapewne zapytasz. Nie mów w ogóle!

Kobiety, niezależnie od tego co deklarują na różnych forach i podczas wywiadów, nie chcą słyszeć że jesteśmy w nich zakochani!

Dlaczego?

Po pierwsze, płeć piękna lubuję się we wszelkiego typu tajemnicach i romantycznych niewiadomych. Jeżeli to stwierdzenie nie jest dla Ciebie wystarczająco przekonujące, zastanów się dlaczego:

  • kobiety uwielbiają oglądać wszelkiej maści romansidła, w których wątek miłosny zawsze ciągnięty jest do końca i nigdy nie wiadomo jak się to wszystko skończy?
  • wiele dziewczyn ugania się za tzw. „bad boyami”, którzy są zimnymi i tajemniczymi osobnikami?
  • kobiety czytają i ekscytują się książkami, które prowadzą zagmatwany i bardzo skomplikowany wątek romantyczny?

Tak samo jak my, kobiety nie chcą mieć wszystkiego podanego na tacy!

Kobiety uwielbiają tajemniczych i nieprzewidywalnych gości! To właśnie poczucie niepewności i dreszczyk związany z niewiadomą sprawia, że dziewczyna jest Tobą zainteresowana i pozytywnie się do Ciebie nakręca.

Jeżeli powiesz dziewczynie, że Ci się podoba, to automatycznie zabijesz tę tajemnicę i odkryjesz wszystkie swoje karty. Nie tędy droga!

Odnieś to do siebie

Tak samo sytuacja wygląda w naszym przypadku. Czy „mega łatwa” dziewczyna byłaby dla Ciebie atrakcyjna?

Czy dziewczyna, która…

  • non stop powtarzałaby Ci, że Cię kocha i się w Tobie zakochała…
  • przejawiałaby wszelkie oznaki desperacji…

… zwiększała by Twoje zainteresowanie, czy może byłoby odwrotnie?

Zakładam, że zapewne nie…

Jak mam zatem się zachować?

Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba?

Skoro wiesz już, że nie powinieneś mówić dziewczynie, że Ci się podoba, w Twojej głowie narodzi się następująca myśl:

„To co powinienem zrobić? Jak pokazać dziewczynie swoje romantyczne zainteresowanie? Jeżeli tego nie zrobię, to ona przecież może uznać mnie za przyjaciela…”

Masz rację. Jeżeli nie będziesz pokazywał kobiecie swoich romantycznych intencji, to faktycznie dziewczyna może pomyśleć iż pretendujesz tylko do funkcji przyjaciela. Powinieneś pokazać jej swoje romantyczne zaangażowanie.

Jak pokazać dziewczynie swoje romantyczne zainteresowanie?

Jeżeli nie należy mówić dziewczynie o swoich uczuciach i o tym, że nam się podoba, to co?

Zamiast wyjeżdżać do dziewczyny z wiązanką uczuć i wyznań, postaw na męskie i pośrednie zachowania, które ujawnią Twoje intencje.

O jakie zachowania konkretnie mi chodzi?

  1. Randkuj z dziewczyną sam na sam, pokazując jej tym samym w sposób pośredni swoje intencje.
  2. Po 3-4 randkach, pocałuj ją w usta, aby podkreślić swoje romantyczne zamiary.

To bardzo krótki, aczkolwiek bardzo konkretny katalog zachowań, które zdradzają pośrednio Twoje romantyczne zainteresowanie. Dziewczyna będzie domyślać się w jakim kierunku to zmierza, choć co najważniejsze, nigdy nie będzie miała pewności co do Twoich uczuć. Ona będzie się co prawda domyślać, jednak zawsze będzie istniała iskierka niepewności, która będzie ją nakręcać!

Jak zacząć związek? Kiedy zapytać oraz jak to zrobić.

O to właśnie chodzi. Nie musisz wyjawiać jej wszystkich swoich kart żeby pokazać zaangażowanie. Niech o Twoim zainteresowaniu mówią Twoje męskie czyny, zamiast dziecinnych i desperackich wyznań uczuć.

„Jak powiedzieć dziewczynie że mi się podoba?” Najlepiej nie mówić wcale!

Jeżeli chcesz pokazać dziewczynie swoje zaangażowanie, to zastanów się nad formą tego gestu chociażby z 5 razy! Jak już zostało to wspomniane we wcześniejszej części artykułu, wyznawanie uczuć jest wysoce niewskazane. Takie zachowanie jest po prostu nieodpowiednie, nieatrakcyjne i wpływa negatywnie na zainteresowanie kobiety i ogólny stan Waszej relacji.

Romantyczna relacja pomiędzy dwojgiem ludzi powstaje wskutek wspólnie spędzanego czasu, dopasowania fizycznego/charakteru, a nie wskutek jakiś deklaracji uczuć.

Mówiąc dziewczynie, że Ci się podoba, w żaden sposób sobie nie pomożesz, a możesz co najwyżej sobie tylko zaszkodzić. Wyznawanie uczuć i mówienie sobie nawzajem o tym, że się „sobie podobamy” to raczej kategoria zachowań małych dzieci, a nie dorosłych ludzi. Twoja męska inicjatywa w postaci randek i pocałunków w usta z całą pewnością wystarczy.

Jeżeli będziecie sobą wzajemnie zainteresowani, to do związku w dalszej perspektywie dojdzie – niezależnie od tego, czy wyznawaliście sobie własne preferencje fizyczne, czy też nie.

Pozdrawiam

Artur Witoś

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.