Presja otoczenia na związek – jak sobie z nią radzić oraz na co uważać?

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Presja otoczenia na związek oraz ciągłe komentarze na ten temat to z całą pewnościa coś, co potrafi doprowadzić nas do wściekłości oraz poważnych rozmyślań na temat naszej związkowej przyszłości. Jednak czy powinniśmy ulegać tym sugestiom i ciągłem presji? Czy powinniśmy robić coś w kierunku rozwinięcia romantycznej relacji? Jeżeli jesteś zainteresowany tym tematem oraz szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, to zapraszam Cię do lektury niniejszego artykułu.

Presja otoczenia na związek

Będąc singlem, bardzo często spotykamy się z presją naszej rodziny i znajomych, którzy wypytują się o nasze sprawy sercowe oraz sugerują wejście w jakikolwiek związek. Według nich, „taki przystojny, mądry i duży kawaler” powinien znaleźć sobię już dziewczynę oraz rozpocząć związek.

Co właściwie wynika z tej gadaniny i przekonywania? Właściwie nic!

Z takiego gadania, możemy jedynie wywnioskować, iż należy czym prędzej wejść w związek, bo przecież taka jest kolej rzeczy i nie ma na co czekać. Szybki związek jest konieczny i pożądany, ponieważ wtedy nie wyjdziemy na starego kawalera i w końcu będziemy mogli czymś się pochwalić rodzinie.

Jednak czy aby na pewno?

Szybki i łatwy związek to dobry związek?

Czy szybkie znalezienie dziewczyny do związku jest dobrym pomysłem? Odpowiadając na to pytanie, posłużę się słynnym polskim powiedzeniem: „Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł.” Generalnie, w większości przypadków, jakakolwiek czynność wykonana w pośpiechu i pod presją czasu, niesie za sobą szereg wyzwań i niebezpieczeństw. Tak samo jest z szybkim związkiem i z byle jaką dziewczyną!

Romantyczny związek z kobietą to jedna z Twoich najważniejszych decyzji życiowych! Skoro tak, to bardzo ważne, abyś tę decyzję dokładnie przemyślał i podjął w tej kwesii odpowiednii wybór.

Dziewczyna, a w dalszej perspektywie, Twoja przyszła żona, to osoba z którą spędzisz najwięcej czasu w swoim życiu. Twoja przyszła partnerka będzie osobą, która najprawdopodobniej będzie towarzyszyć Ci do końca życia oraz niemal codziennie będzie pojawiać się w Twoim życiu. Ona będzie miała realny wpływ na to jaki człowiekiem będziesz, jak będziesz się czuł, a nawet jakie sukcesy i porażki odniesiesz w swojej karierze zawodowej. Musisz zdać sobię sprawę, że Twoja kobieta będzie jedną z niewielu osób, która będzie kształtować Twoją przyszłość!

Decyzja dotyczącą wyboru romantycznej partnerki na całe życie jest o wiele ważniejsza niż decyzja:

  • jaki samochód kupić;
  • gdzie kupić mieszkanie;
  • jaką szkołę/uczelnię wybrać

Co ciekawe, w kwestiach takich jak wybór samochodu czy komputera, bardzo często sięgamy po pomoc specjalistów, a w przypadku tak ważnej decyzji jak wybór partnerki, wybór pozostawiamy losowi lub łutowi szczęścia.

Dlatego też, jeżeli myślisz że wybór przyszłej żony jakoś Ci się przypadkowo uda lub „jakos to będzie”, to wierz mi – za kilka ładnych lat, możesz się poważnie rozczarować! Gdy będziesz „na szybkości” poszukiwał byle jakie dziewczyny lub też wejdziesz w zaawansowany związek z dziewczyną której nie znasz, to sam szykujesz sobie poważny problem. Szykujesz sobie bowiem Twoje przyszłe życie z zupełnie przypadkową osobą, którek kompletnie nie znasz!

Szukasz dziewczyny do związku? Bez pośpiechu!

Poszukiwanie przyszłej żony oraz tworzenie romantycznego związku ma być pewnym odpowiedzialnym procesem, a nie wyścigiem lub też kwestią jakiegokolwiek przypadku! Niestety jednak, mężczyźni bardzo często w tej kwestii postępują według następujących schematów:

  • Facet chce jak najszybciej wejść w jakikolwiek związek z byle jaką dziewczyną, ponieważ chce zobaczyć jak to jest w związku lub też chce po prostu uprawiać seks.
  • Mężczyzna czując presję otoczenia na związek, wchodzi w romantyczną relację z byle jaką dziewczyną, ponieważ chce się już ustatkować i nie może już znieść presji rodziny i znajomych.

W obydwu przypadkach, mamy do czynienia z brakiem jakiejkolwiek rozwagi. Presja otoczenia na związek oraz nasze prymitywne popędy nie mogą tak bardzo wpływać na tak ważną decyzję, jaką jest wybór przyszłej żony! Warto to powtórzyć raz jeszcze: twoja przyszła druga połówka będzie z całą pewnością jedną z najbardziej wpływowych osób w Twoim życiu. Czy zatem chcesz, aby to była zupełnie przypadkowa osoba, która ma „fajne dupsko i cycki”?

Presja otoczenia na związek – przykłady:

Presja otoczenia na związek może doprowadzić nieraz do niemałych tragedii. Nie oceniam oczywiście, że sama presja otoczenia na związek jest kompletnie zła. Niemniej jednak, często wywołuje ona w mężczyznach odruch „tu i teraz!”, który charakteryzuje się tym, iż facet znajduję pierwszą „chętną” dziewczynę i wchodzi z nią w zażyłą relację, bez względu na to jaka ta dziewczyna jest.

Jak kończą się takie historie?

Niestety, w większości przypadków takie decyzje kończą się tragedią i wielkim nieporozumieniem.

Dlaczego?

Z jednego bardzo prostego powodu:

Jeżeli nie wiemy czego chcemy od życia, to z całą pewnością dostaniemy to czego absolutnie nie chcemy!

Tak samo jest z relacjami damsko-męskimi. Jeżeli nie wiemy czego szukać i jakimi kryteriami się kierować, lub co najgrosze, będziemy brać cokolwiek, to tak naprawdę automatycznie skazujemy się na porażkę.

Oto przykładowe scenariusze (które zdarzają się bardzo często w takich sytuacjach) jakie mogą Cię czekać, gdy ulegniesz presji otoczenia i wejdziesz w szybki i przypadkowy związek:

Związek z toksyczną kobietą

Załóżmy, że wchodzisz w szybki związek, z dziewczyną która akurat wykazała Tobą jakiekolwiek zainteresowanie i jest gotowa na relację z Tobą. Ty, ulegając presji otoczenia na związek, szybko doprowadzasz do romantycznej relacji i związujesz się z tą dziewczyną. Twój pośpiech jednak przysłonił Ci jeden bardzo ważny aspekt: nie poznałeś w ogóle tej kobiety! Wszedłeś z nią w zaawansowany związek bez żadnego obeznania kim ona jest i jaki typ osoby reprezentuje. Na Twoje nieszczęście, w momencie gdy do niej się przywiązałeś a nawet zobowiązałeś, wychodzą jej negatywne cechy na wierzch! Jest ich aż tak dużo, że ciężko jest zliczyć. W takiej sytuacji, musisz cierpieć i użerać się z toksyczną dziewczyną, która cały czas kopie pod Tobą dołki i ściąga Cię w dół swoją toksyczną osobowością.

Związek z niezainteresowaną dziewczyną

Załóżmy ponownie, że presja otoczenia na związek ponownie źle na Ciebie zadziałała i wywołała w Tobie desperackie pragnienie bycia w związku. Ty za wszelką cenę chcesz mieć dziewczynę i pokazujesz to wszystkim kobietom jakie spotykasz. W końcu udaje znaleźć Ci się dziewczynę. Na Twoje nieszczęście jednak, ta dziewczyna jest bardzo wyrachowana i doskonale rozumie, iż jesteś zdesperowany i potrzebujesz związku. Dlatego też, ona postanawia to wykorzystać i wchodzi z Tobą w związek bez przyszłości. Ona w tej relacji, będzie kierować się tylko i wyłącznie swoim egoistycznym dobrem i będzie żerować na Twoim pragnieniu! Mówiąc krótko: ona Cię wykorzysta i rzuci gdy staniesz się dla niej niepotrzebny. Jednak zanim ona skończy z Tobą relację, dostatecznie zniszczy Twoją psychikę i narobi Ci wielu problemów, a podczas rozstania – wbiję finalną szpilę, która stworzy w Twoim serce potężną ranę emocjonalną.

Widmo nieudanego związku

Jeżeli mógłbym dać Ci jakąś radę na temat związków, to mój wybór padnie akurat na tą:

Jeżeli masz być w jakimkolwiek związku, to lepiej już być samemu!

Zapamiętaj to sobie! Związek z niezainteresowaną lub toksyczną kobietą to coś, czego naprawdę nie chcesz doświadczyć – uwierz mi! Już zdecydowanie lepiej być samemu, niz użerać się z nieodpowiednią dziewczyną. Zaosczędzisz przy tym mnóstwo pieniędzy, nerwów i czasu.

Związek bez przyszłości – 5 powodów, dla których kobiety tkwią z mężczyznami w związku

Romantyczna relacja z drugą osobą to poważne zaangażowanie. Będąc z dziewczyną w związku, z całą pewnością zainwestujesz w ten związek sporo pieniędzy, czasu i swojej uwagi. Jeżeli trafisz na nieodpowiednią kobietę, to relacja z nią bardzo mocno nadwyręży Twój portfel, a w szczególności Twoje zdrowie psychiczne. Dlatego też, znacznie lepiej dla Ciebie jest być samemu i zachować wyżej wspomniane zasoby na własne potrzeby lub inne problemy.

Nie mówię oczywiście prez to, że inwestycja w związek jest nieopłacalna. Wręcz przeciwnie! Inwestycja w wartościową kobietę jak najbardziej się popłaca. Jednak inwestowanie w nieodpowiednią kobietę jest co najmniej bardzo głupim pomysłem!

Dlatego też, jeżeli masz być z w związku z byle kim „na szybko”, to odpuść sobie! Bycie singlem w takiej sytuacji będzie kilka razy lepszym wyborem.

Presja otoczenia na związek – jak sobie z nią radzić?

Presja otoczenia na związek nie należy do zbyt pozytywnych zjawisk w relacjach damsko-męskich. Mimo wszystko jednak, ww. presja, niesie za sobą jedno ważne zadanie:

Presja presją, ale warto byłoby zacząć poszukiwania kobiety do romatycznego związku!

Co przez to rozumiem?

Nie powinieneś ulegać presji otoczenia na związek i desperacko szukać dziewczyny do związku. Niemniej jednak, same poszukiwania partnerki do związku nie są głupim pomysłem – o ile zrealizujemy je z głową.

Randkuj z kobietami oraz je poznawaj

Najlepszym sposobem na pozbycie się presji otoczenia na związek jest zignorowanie tej presji oraz rozpoczęcie poszukiwania dziewczyny do związku. Wartościowa kobieta do relacji najprawdopodobniej nie spadnie Ci z nieba oraz nie trafi Ci się jak szczęśliwy łut szczęścia.

Jak szybko poderwać dziewczynę? Jak długo trzeba czekać na związek?

Aby znaleźć wartościową kobietę do związku, musisz przede wszystkim szukać i powoli poznawać napotkane dziewczyny. Nie daje Ci to oczywiście gwarancji, że od razu znajdziesz swoją wymarzoną żonę. Jednak gdy będziesz wiedział czego szukasz oraz będziesz poznawał kandydatki do przyszłej relacji, to szansa na udany związek kilkakrotnie się powiększy!

Kto szuka, ten właśnie znajduje!

Mając takie nastawienie, nie musisz się obawiać tego, że zostaniesz starym kawalerem i zostaniesz sam na starość.

Tak nawiasem mówiac: jeżeli masz już „swoje lata” i nadal nie możesz znaleźć partnerki, to bez obaw! My faceci jesteśmy jak wino – im starsi, tym bardziej wartościowi! I nie żartuje… W przeciwieństwie do kobiet, „wiekowy” mężczyzna, ma większe szanse na znalezienie wartościowej i wolnej partnerki niż kobieta w analogicznej sytuacji.

Nie ma zatem co się stresować. Trzeba po prostu działać!

Szukaj, a znajdziesz

Dlatego też, jeżeli presja otoczenia na związek jest dla Ciebie czymś uciążliwym, postaw na aktywne działanie. Nie popadaj w desperację i nie szukaj szybkich rozwiązań i lekarstw. Zamiast tego, weź odpowiedzialność za swoje relacje, poznawaj powoli wartościowe kobiety i podejmij świadomą decyzję dotyczącą Twojej przyszłej partnerki. Po to powstała moja strona. Abyś mógł zbudować udany związek i cieszyć się satysfakcjonującą relacją ze swoją kobietą.

Nie ulegaj presji otoczenia na związek i nie wpadaj w panikę! Jeżeli jesteś singlem i nie masz dziewczyny, to nie jest powód do tego by w stachanowskim tempie szukać partnerki, Takimi szybkimi i losowymi działaniami, możesz sobie tylko zaszkodzić.

Pamiętaj! Z przypadku rzadko kiedy powstaje coś dobrego i wartościowego!

Pozycja obowiązkowa dla każdego faceta w związku. Dzięki tej książce będziesz gotowy na wszystko w swojej relacji romantycznej, a pojęcia takie jak rozstanie czy brak zainteresowania będą Ci niestraszne!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

1 thought on “Presja otoczenia na związek – jak sobie z nią radzić oraz na co uważać?

  1. Znam to. Jestem po dwudziestce i jeszcze z żadną nic i też widzę że niektórzy zaczynają na mnie dziwnie patrzeć z tego powodu. Boje się że umrę jako stary kawaler z z drugiej strony też nie chce żadnej szukać na siłę lub być z jakąś z braku laku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.