Dziewczyna nie odczytuje wiadomości. Co to oznacza oraz jak na to zareagować?

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Poznałeś niedawno kobietę i od razu zacząłeś z nią pisać. Jednak po kilku dniach, dziewczyna przestała z Tobą się kontaktować i odpisywać na Twoje wiadomości. Dlaczego dziewczyna nie odczytuje wiadomości? Czy to coś poważnego? Czyżby to była pierwsza oznaka jej braku zainteresowania? Sam temat pisania z dziewczyną nie jest tak prosty i jasny, jakby mogło na pierwszy rzut oka się wydawać. W niniejszym artykule przyjrzymy się bardziej samej kwestii pisania z dziewczyną oraz sytuacji w której dziewczyna nie odczytuje wiadomości SMS/na Messangerze. Zapraszam do lektury!

Dziewczyna nie odczytuje wiadomości – nakreślenie sytuacji

Standardowo, zanim zaczniemy rozmawiać o samym problemie oraz jego rozwiązaniu, nakreślmy ramy sytuacji, którą będziemy poruszać.

Załóżmy zatem, że poznałeś ostatnio dziewczynę od której to zabrałeś numer telefonu. Oprócz numeru telefonu, udało Ci się z nią nawet spotkać oraz sukcesywnie wymieniać wiadomości pomiędzy spotkaniami. Po jakimś czasie jednak, dziewczyna przestała odczytywać wiadomości od Ciebie oraz zmniejszyła częstotliwość kontaktu z Tobą.

Jeszcze niedawno zachowywała się ona wzorowo i odpisywała niemal natychmiast. Teraz natomiast, dziewczyna nie odczytuje wiadomości w ekspresowym tempie lub nie odczytuje ich w ogóle.

Czy jest to poważny powód do obaw?

Czy to temat, którym powinieneś się martwić?

Jeżeli znasz choć trochę moją działalność i moje podejście do tematu pisania z dziewczyną, zapewne domyślasz się już mojej odpowiedzi. Jeżeli nie, już wyjaśniam:

Sam temat pisania z dziewczyną na jakimkolwiek komunikatorze nie jest Twoim istotnym problemem i przedmiotem Twojego zainteresowania w kontekście podrywu!

Samo pisanie nie ma żadnego wpływu na Twoje powodzenie z płcią przeciwną w kontekście randkowania oraz budowania związku. Twoja gadka i bajera przez komunikator nie wpłynie pozytywnie na rozwój relacji. Mimo, iż Tobie może się tak wydawać.

Tak samo jest ze współczynnikiem otwieralności wiadomości przez dziewczynę. Sam fakt, że dziewczyna odczytuje Twoje wszystkie wiadomości nie oznacza, że jest Tobą romantycznie zainteresowana.

Znów się powtarzam, ale warto przypomnieć to raz jeszcze. Pisanie z dziewczyną w celu podrywu jest kompletnie bezsensowne oraz może przynieść Ci tylko i wyłącznie wiele negatywnych następstw. Jeżeli chcesz poczytać więcej na temat pisania z dziewczyną, zajrzyj do moich książek, artykułów i filmów. Na temat samej zasadności pisania z dziewczyną, pisałem między innymi w tym wpisie.

Dziewczyna nie odczytuje wiadomości? Obserwuj jej pozostałe zachowanie

Jeżeli dziewczyna nie odczytuje wiadomości od Ciebie, to nie jest to właściwie duży powód do obaw czy też zachwytu. Dziewczyna może nie odczytywać wiadomości, ponieważ jest zajęta, nie ma czasu lub nie wyświetlają jej się powiadomienia w telefonie. Może też tak się zdarzyć, że Twoje wiadomości jakimś cudem utkną w jej skrzynce odbiorczej lub je po prostu nie zauważy. No cóż – zdarza się…

Czy ona przychodzi na randki? To jest bardzo ważne!

Zamiast zastanawiać się co oznacza jej zachowanie w postaci nieodczytywania wiadomości, popatrz na to z innej strony. Ona może nie odczytywać wiadomości lub w ogóle z Tobą nie pisać. Jednak w kontekście jej romantycznego zainteresowana, ona musi:

 • akceptować zaproszenia na randki oraz na nie finalnie przychodzić;
 • całować się z Tobą w usta po kilku pierwszych spotkaniach zapoznawczych;
 • wyrażać chęć dalszego spotykania Ciebie na żywo.

Jeżeli ona będzie przejawiać powyższe oznaki zainteresowania, a nie będzie odczytywać Twoich wiadomości w ekspresowym tempie, to wszystko jest OK! W takiej sytuacji, wszystkie ważne rzeczy masz właściwie na swoim miejscu. W takim rozdaniu jej zachowanie w odniesieniu do pisania jest nieistotne.

Natomiast jeżeli ona nie będzie przychodzić na spotkania i jednocześnie nie będzie odczytywać Twoich wiadomości, to faktycznie coś jest nie tak.

Problem polega jednak na tym, że samo zachowanie polegające na nieodpisywaniu, pozostawione w odizolowaniu od innych zachowań, nie jest wskaźnikiem jakiechkolwiek intencji kobiety. Mówiąc prościej – to może oznaczać brak zainteresowania lub też nie. Jeżeli nie postawimy tego obok innych ważnych zachowań, nie jesteśmy w stanie wyciągnąć żadnych logicznych wniosków.

Nie zwracaj uwagi na drobnostki i głupie szczegóły

Jako mężczyźni, powinniśmy przestać zwracać uwagę na głupie szcczegóły i drobnostki oraz zająć się wyłącznie interpretacją ważnych oznak zainteresowania.

Bardzo często trafiają do mnie mężczyźni, którzy pytają mnie o interpretację najmniejszych i najdrobniejszych zachowań. Męźczyźni piszą: Artur, czy możesz powiedzieć mi co to oznacza?

 • „Dziewczyna zamiast uśmiechniętej buźki, wysłała mi buziaczka. Czy to oznacza, że jest gotowa na związek?”
 • „Kobieta na randce podrapała się po brodzie jak do mnie mówiła o następnym spotkaniu. Co to oznacza?”
 • „Ona wspomniała na jednym spotkaniu o moim znajomym. Czy ona chce wzbudzić we mnie zazdrość?”
 • „Dziewczyna nie ubiera się już w sukienki. Czy ona nie jest mną zainteresowana w związku?”

Nie popadajmy w paranoje i nie analizujmy każdego zachowania dziewczyny. Zachowajmy we wszystkim zdrowy rozsądek.

Obserwuj tylko to, co ważne!

Nie panikuj i nie doszukuj we wszystkim przyczyny braku zainteresowania. Aby oszczędzić sobie nerwów i czasu, zwracaj uwagę na najważniejsze zachowania, a więc na jej obecność na spotkaniach czy też reakcje na pocałunki w usta.

Aby uniknąć szaleństwa nadinterpretacji, polecam Ci gorąco moją książkę zajmującą się tymi tematami – Algorytm Podrywu.

Z wnikliwej lektury ww. pozycji dowiesz się jak interpretować zachowanie kobiety, na co zwracać szczególną uwagę oraz co najwazniejsze – jak skutecznie zdobyć wartościową dziewczynę do związku na całe życie.

Dziewczyna nie odczytuje wiadomości? To bez znaczenia!

Nie masz żadnych powodów do przesadnych zmartwień spowodowanych jej nieodczytywaniem wiadomości na Messengerze czy innym komunikatorze. Nie powinieneś się tym przejmować lub też podejmować jakichkolwiek działań mających na celu poprawy tego stanu rzeczy. Jak przedstawiłem Ci we wcześniejszej części artykułu, to właściwie bez znaczenia czy ona odczytuje wiadomości czy też nie.

Ważne jest natomiast to, czy ona przychodzi na spotkania z Tobą, dobrze się bawi i czy akceptuje kolejne kroki rozwoju Waszej romantycznej relacji. O to właściwie powinieneś się martwić.

Reszta to nieistotne detale, które będą zaśmiecać Ci umysł i odwracać Twoją uwagę od rzeczy prawdziwie istotnych.

Pozdrawiam
Artur Witoś

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

4 thoughts on “Dziewczyna nie odczytuje wiadomości. Co to oznacza oraz jak na to zareagować?

 1. Witam potrzebuję porady na początku przepraszam za brak przecinków itp. Piszę to szybko z pracy. Całkiem niedawno poznałem super dziewczynę na weselu kumpla ja byłem drużbą ona druhną. Panna młoda powiedziała mi żebym sobie jedną z nich wybrał jako para no ok każdą z nich widziałem raz w życiu nie wiedziałem którą wybrać i teraz zaczyna się historia ta dziewczyna sama do mnie podeszła i mnie wybrała poznaliśmy się dzień wcześniej pomagając młodym dopiąć wszystko na ostatni guzik. Fajna sympatyczna dziewczyna wybrała mnie pomyślałem fajnie fajnie po kościele postanowiłem odbić piłeczkę zaproponowałem jej żeby usiadła koło mnie wyglądała na zadowoloną uśmiechnęła się nawet się nie zastanowiła i zgodziła się no ok fajnie fajnie sobie pomyślałem. Ogólnie kontakt miałem z nią dobry rozmawialiśmy potańczyliśmy zauważyłem że lubiła spędzać ze mną czas dawałem jakieś komplementy wiadomo nie zasypywałem jej tym od czasu do czasu w rozmowie coś dałem adekwatnego do tematu sama zaczęła proponować taniec, wspólne zdjęcia itp pomagałem jej dużo np jak pojechaliśmy na sesję zdjęciową to miała średnie buty to szedłem kołoniej żeby miała ewentualnie oparcie była zadowolona z tego albo podałem jej rękę jak wchodziliśmy pod górkę bo też teren był średni na jej buty wróciliśmy mówiła że się cieszy że trafiła na najlepszego drużbę na jakiego mogła trafić. Miała problem z zębem bo ją bolał przykładała tam zimną wódkę załatwiłem jej lód z baru też była bardzo zadowolona po prostu starałem się być dla niej miły. Widać było że miło spędzała ze mną czas później później poszła tańczyć z innym drużbą który tak próbował do niej podbijać ale potańczyła chwilkę i wracała do mnie później sama mi proponowała taniec ze mną dużo tańczyła no tylko że ona ma chłopaka który przyjechał bardzo późno przy czym przy nim zachowywała się strasznie sztywno chodzi o to że tak jak była ze mną to była taka rozluźniona tutaj z pogadała ze mną z kimś innym i tak to leciało jak przyszedł on to sztywno trzymała się niego nie gadała z nikim innym zatańczyła z nim raz ale brakowało tam nie wiem takiej energii tmstrasznie sztywno to wyglądało później było mało osób stwierdziłem że na mnie już czas bo było wolne miejsce w aucie (jak on był wtedy praktycznie nie miałem z nią kontaktu) przyszedłem się pożegnać no wszystko ok i nagle ona podchodzi do mnie i mówi że oni też się zbierają i żebym nie jechał z nimi bo oni mnie zabiorą no to mówię że spoko spoko i mnie odwieźli, nie spędzili dużo czasu razem na tym weselu. W aucie też było trochę sztywno mało gadatliwy typek ona też mało się odzywała podziękowałem i się rozeszliśmy i teraz minęło parę dni od tego wesela dodałem ją po weselu nie dodała mnie ale widzę że na grupie wysłała zdjęcia w dzień i później nic nie wyświetlała na grupie przez następne dni i napisałem do niej na mess pomimo tego że mnie nie dodała też nie odczytała wydaje mi się że ma chłopaka zaborczego bardzo i przy mnie czuła taką wolność i teraz powiedz mi czy coś mogę zrobić i co o tym myślisz. Chcę jeszcze ewentualnie napisać do jej przyjaciółki ze ślubu też ją poznałem chciałem jej zapytać czy wszystko ok z nią jako z tą co ze mną spędzała czas i liczę na to że ona przekaże jej że pytałem że się interesuję i może wzbudzę jej ciekawość i pójdzie to do przodu. Pozdrawiam

  1. Hej, jeżeli ta dziewczyna ma chłopaka i domyślasz się, że jest nim raczej z przyzwyczajenia, to możesz próbować się z nią spotykać. Jeżeli masz jej numer czy kontakt do niej, to normalnie uderzaj do niej z propozycją spotkania. Na samym początku, zweryfikuj czy ona na to spotkanie sam na sam chce przyjść. Jeżeli tak, jesteś w grze. Jeżeli nie, raczej możesz sobie odpuścić.

 2. Fajny artykuł, ale z jednym się nie zgodzę. Nieraz udało mi się nakręcić laskę na spotkanie na seks tylko przez neta. I to niezależnie od wieku. Poza tym, one często poznają człowieka przez pisanie a jak pisze przed snem to się przywiązuje. Przy czym to małolaty. Więc nie z każdą kobietą nie ma to żadnego wpływu.

  1. Akurat intencją tego artykułu nie jest nakręcanie małolat na seks, tylko zbudowanie wartościowej relacji na całe życie. Prawdziwie poznać drugiego człowieka możemy tylko i wyłącznie w prawdziwym życiu, podczas spotkań sam na sam. Żadne pisanie tutaj nic niestety nie zmieni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.