Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza – specyfika kobiecej natury.

50 uniwersalnych zasad relacji damsko-męskich, o których powinien wiedzieć każdy mężczyzna!

Zapewnie nieraz zastanawiałeś się dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza i to Ty musisz robić całą robotę. Dlaczego dziewczyna, mimo swojego zainteresowania, nie podejmuje żadnych konkretnych kroków i nie pisze do nas jako pierwsza? Dlaczego ona nie jest bezpośrednia? Jeżeli nurtują Cię te oraz podobne kwestie, to koniecznie przeczytaj mój artykuł. Wytłumaczę Ci w nim, dlaczego dziewczyny, nawet te zainteresowe, nie piszą do nas jako pierwsze i zostawiają inicjatywę mężczyznom. Zapraszam zatem do lektury!

Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza?

Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza?

Na potrzeby tego artykułu, załóżmy że jesteś w sytuacji, która przydarzyła się niedawno jednemu z moich czytelników. Otóż wcześniej wspomniany facet, randkował z dziewczyną według moich zaleceń. Wszystko przebiegało zgodnie z planem – dziewczyna była nim zainteresowana, przychodziła na spotkania oraz odwzajemniała jego pocałunki. Mimo wszystko jednak, mój czytelnik był zaniepokojony pewną kwestią:

Dlaczego nie pisze pierwsza? Skoro jest zainteresowana, to powinna pisać jako pierwsza, prawda?

Wcześniej wspomniany przeze mnie facet, konsultował się ze mną w tej sprawie oraz zadawał podobne pytania:

Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza? Chyba coś jest z nią nie tak, skoro ona do mnie nie pisze… Pewnie się jej nie podobam i tylko chce mnie wykorzystać! Cały czas ją widzę na Facebooku. Ja cały czas na nią czekam i NIC… Zawsze muszę sam pisać.

Jeżeli już mowa o pisaniu z dziewczyną – czy polecam takie praktyki? Zdecydowanie NIE! Pisanie z dziewczyną na Facebooku lub też jakimkolwiek innym komunikatorze zabija Twoją tajemniczość oraz, siłą rzeczt, zabiera Wam tematy do rozmów! Samo pisanie z dziewczyną to odrębny temat. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszam Cię do lektury poniższego wpisu:

Pisanie z dziewczyną na FB – co robić oraz czego unikać.

Wracając do tematu. Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza, nawet wtedy gdy wydaje się być Tobą zainteresowana? Czy ona coś udaje czy może jest wstydliwa?

Kobiety nie są bezpośrednie!

Zanim padnie jeszcze konkretna odpowiedź, pozwól że zapoznam Cię po krótce z kobiecą naturą i nauczę Cię czegoś na przyszłość. Z pewnością zgodzisz się ze mną, i nie będzie to odkrycie koła na nowo, że kobiety znacznie różnią się od facetów pod względem fizycznym jak i psychicznym. Kobiety są inne – to widać na pierwszy rzut oka. Bardzo dobrze, że tak jest, ponieważ te małe i duże róznice tak naprawdę nas kręcą! Wracając jednak do tematu – jedną z różnic damsko-męskich jest kwestia bezpośredniego podejścia do relacji:

Kobiety, w przeciwieństwie do nas, nie są bezpośrednie i nie będą wykonywać poważnych kroków w kierunku rozwijania relacji.

Dlaczego? Po prostu takie są! Nie ma sensu tego jakoś przesadnie uzasadniać. Brak bezpośredniości u kobiet to fakt, a o faktach się nie dyskutuje, tylko przyjmuje do wiadomości. Co prawda zdarzają się pewne przypadki w których to kobieta przejmuje inicjatywę i jest bezpośrednia, ale warto pamiętać – wyjątek potwierdza regułę.

Kobiety nie są bezpośrednie i na 99% nigdy nie powiedzą Ci wprost czego chcą oraz jakie plany mają wobec Ciebie. Bezpośrednie działanie oraz podejmowanie ryzyka to natomiast męska domena. Dlatego też, mężczyźni muszą bardzo często podejmować w relacjach „pierwsze kroki”.

Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza? Bo jest kobietą!

Dlatego też, kobieta do Ciebie nie napisze jako pierwsza. Ona jest kobietą i nie chce wykonywać za Ciebie brudnej roboty. Zainteresowana dziewczyna może nie chcieć Ci się narzucać i pokazywać zbytnio swojego zainteresowania. Ona może, kiedy będzie bardzo zainteresowana, rozpocząć rozmowę, ale pamiętaj – to nie kobieca robota!

Dziewczyny nie piszą do nas jako pierwsze, ponieważ nie chcą nam się narzucać oraz boją się odrzucenia.

Strach przed odrzuceniem – to potężny demotywator, który zniechęca wiele kobiet do działania. Dziewczyna, mając przed sobą perspektywę ryzyka i pokazania swojego zainteresowania, woli pośrednio pokazać Ci swoje intencje i zachęcić Ciebie do działań. Kobiety są stworzeniami bardzo emocjonalnymi i ewentualne odrzucenie może być dla nich znacznie cięższym problemem niż dla nas. Zobacz – dziewczyna pisząc do Ciebie jako pierwsza, podejmuje ryzyko. Jeżeli jej się nie uda, zostanie odrzucona. Ona boi się zatem, że:

  • Ty ją wyśmiejesz i zaczniesz z niej drwić za to, że ona podjęła jakiekolwiek działanie;
  • pomyślisz, że jest łatwa;
  • uznasz ją za narzucającą się i nieatrakcyjną dziewczynę
  • w ogóle jej nie odpiszesz i ją zlejesz

Powodów jej obaw może być wiele. Mogą wydawać Ci się one jako absurdalne, ale uwierz mi – kobiety często myślą takimi kategoriami.

Dodatkowo, w społeczeństwie nadal utarty jest pogląd, jakoby to mężczyzna miał obowiązek wykonywać pierwszy krok w tych kwestiach. Skoro tak, to kobiety podążają wskazaną drogą oraz zostawiają to zadanie nam – mężczyznom.

Dziewczyna nie pisze? To żaden problem!

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza oraz podejrzewasz tym samym, iż ona nie jest zainteresowana – to bez obaw! Nie masz na razie czym się martwić. Pisanie z dziewczyną oraz prowadzenie konwersacji z Tobą to żadna oznaka zainteresowania! 

Znacznie ważniejsze od samego pisania jest zupełnie coś innego. Ważne jest to czy ona przychodzi na spotkania!

Bez znaczenia czy dziewczyna z Tobą pisze czy też nie. Jedyne na co muszisz zwracać uwagę, to jej obecnośc na randkach z Tobą!

Jeżeli jesteś w podobnej sytuacji co mój czytelnik i dziewczyna z którą się spotykasz:

  • nie pisze do Ciebie jako pierwsza,
  • ale przychodzi na spotkania…

to nie masz żadnego problemu! Wszystko idzie w dobrym kierunku. Randkuj z nią nadal i dobrze się bawcie. Samo pisanie, jak już wcześniej podkreśliłem, nie ma sensu.

Spójrz na to z drugiej strony. Bardzo często zdarza się sytuacja, w której dziewczyna cały czas pisze z mężczyzną, ale nie chce się spotkać. Kto w takim zestawieniu jest w lepszej sytuacji? Oczywiście, że mężczyzna, który spotyka się z dziewczyną na żywo. On może spokojnie poznawać dziewczynę i prowadzić relację do przodu. Tego samego niestety nie można powiedzieć o mężczyźnie, który tylko pisze z dziewczyną i nie może się z nią spotkać.

Bez obaw, skup się na randkach

Dlatego też, w ogóle nie przejmuj się tą kwestią oraz nie rozważaj dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza. Zamiast tego, skup się na ciekawych randkach, a kobiece zainteresowanie będzie wzrastało ze spotkania na spotkanie.

Kobiety nie są bezpośrednie i nie będą popychać relacji do przodu, co nie zmienia faktu, że mogą być przecież Tobą zainteresowane. Zdarzają się nierzadko przecież przypadki kobiet, które są naprawdę nami zainteresowane, jednak do niczego nie dochodzi, ponieważ boją się one wykonać jakikolwiek ruch.

Dlatego też, przełamywanie pierwszych lodów, a więc proponowanie spotkania/całowanie dziewczyny to nasze zadania!

Jesteśmy meżczyznami, a naszą domeną jest smiałość, odwaga i inicjatywa. Zróbmy zatem z tego jakiś pożytek! 😉

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

 

 

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

1 thought on “Dlaczego dziewczyna nie pisze pierwsza – specyfika kobiecej natury.

  1. Przyszły do nas w odwiedziny 2 dziewczyny i 1 z nich mi się spodobała. Potem poszliśmy do klubu i potańczyliśmy. Mam z nią kontakt na fb, ale to ja zawsze pierwszy zaczynam rozmowę. Przez covid-19 nie można się spotkać. Jak napiszę co u niej słychać,- to ona z chęcią odpiszę, a tak normalnie nigdy do mnie nie napisała. Udało nam się przed epidemią spotkać na piwo- to było nasze jedyne spotkanie. Jak się wydaje czy dziewczyny udają niedostępne i to chłopak zawsze musi zaczynać rozmowe. Mam 27 lat a ona 21.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.