Dziewczyna przestała się odzywać – co to oznacza oraz jak na to zareagować?

Otrzymaj dostęp do archiwum webinarów dot. kobiet i relacji damsko-męskich!

Utrzymywałeś kontakt z dziewczyną – spotykaliście się i pisaliście. Jednak w pewnym momencie dziewczyna przestała się odzywać. Nie pisze już do Ciebie pierwsza i unika wspólnych interakcji. Zastanawiasz się dlaczego? Jeżeli chciałbyś poznać przyczynę tego zachowania oraz ewentualne rozwiązanie tej problematycznej sytuacji – zapraszam do lektury wpisu!

Słów kilka o pisaniu z dziewczyną

Zanim przejdziemy do istoty problemu, chciałbym zwrócić Ci uwagę na samą kwestię pisania z dziewczyną. Z góry zakładam, że jeżeli czytasz ten wpis, to zależy Ci przede wszystkim na podrywie oraz stworzeniu związku z dziewczyną, która przestała się do Ciebie odzywać.

Skoro tak się sprawy mają, musisz zadać sobie następujące pytanie:

Czy pisanie z dziewczyną wpływa pozytywnie na romantyczne zainteresowanie dziewczyny i rozwój relacji romantycznej?

Warto się nad tym choć chwilę zastanowić, bo rzeczywistość może niestety mocno odbiegać od naszych wyobrażeń. No dobra – jak to w końcu jest z tym pisaniem z dziewczyną?

Dziewczyna przestała się odzywać

Pisanie z dziewczyną wpływa negatywnie na romantyczne zainteresowanie. Oto 2 powody:

Niestety, ale pisanie i utrzymywanie nieustannego kontaktu z dziewczyną nie wpływa pozytywnie na kondycję Waszej relacji romantycznej.

Na pozór, powyższe stwierdzenie wydaje się być absurdalne. Jednak gdy przyjrzysz się temu bliżej, zaczniesz bardziej rozumieć mój tok myślenia. Oto 2 powody dla których pisanie z dziewczyną jest bardzo złym pomysłem:

1. Pisanie z dziewczyną nie tworzy relacji romantycznej

Kontakty przez Internet to bardzo duża wygoda. Dzięki komunikatorom oraz wiadomościom SMS możemy utrzymywać kontakt z dowolną osobą bez wychodzenia z domu – o dowolnej porze i niemal w dowolnych warunkach.

Co z jednej strony jest ogromnym ułatwieniem, z drugiej strony jest też dużym utrudnieniem w kontekście budowania relacji romantycznych.

Problem polega właśnie na tym, że relacje romantyczne nie tworzą się na odległość. Nie ma absolutnie żadnej możliwości aby dziewczyna zakochała się w Tobie przez Internet. Jeżeli w ogóle nie będziecie się spotykać i tworzyć tam więzi między Wami, stoisz cały czas w punkcie wyjścia. Pisząc z dziewczyną, tracisz tylko swój czas i energię.

Skoro tak, to po co angażować się w pisanie i bezsensowne chaty, skoro możesz przecież zająć się randkami na żywo, które to faktycznie mają wpływ na kształt Twojego przyszłego związku?

2. Im więcej i częściej, tym słabiej i gorzej

Zauważ, że cały otaczający nas świat oparty jest na pewnych niezmiennych i uporządkowanych prawach. Jedną z takich zasad są nasze reakcje na ciągle powtarzające się wzorce, bodźce i doznania.

Gdy robimy coś pierwszy raz, wszystko wydaje się być świeże i ekscytujące. Każda kolejna dawka sprawia, że doznania stają się mniej porywające. Gdy zaczniemy przesadzać z częstotliwością, początkowa ekscytacja może zamienić się nawet w niechęć i obrzydzenie. Z wszystkim można przesadzić:

 • Jeżeli będziesz codziennie jadł swoją ulubioną potrawę, w końcu przestanie Ci ona tak bardzo smakować. Przy zbyt częstej konsumpcji, może ona nawet Ci obrzydnąć!
 • Granie non stop w tą samą grę w końcu Ci się znudzi, przez co będziesz musiał poszukać nowego tytułu lub modyfikacji dotychczasowej gry.
 • Podobnie jest też z pisaniem do dziewczyny. Tutaj też może wkraść się zabójcza rutyna!

Pierwsze konwersacje są super. Jednak im dalej w las i im częściej, tym gorzej dla Ciebie i Twojej relacji. Codzienne chaty z dziewczyną będą prowadzić do przesycenia, nudy i rutyny w Waszej znajomości.

Podsumowując: nie skupiaj się na pisaniu z dziewczyną!

Jak widzisz, pisanie z dziewczyną i utrzymywanie z nią ciągłego kontaktu nie przynosi Ci żadnych korzyści. Co więcej, takie praktyki mogą Ci jedynie zaszkodzić:

 1. trzymając Ciebie w niepewności i niewiedzy co do realnego stanu Waszej relacji;
 2. wpływając negatywnie na świeżość i tęsknotę w Waszej znajomości

Co jest ważne i na co powinieneś zwracać uwagę?

Najważniejsze w tym wszystkim jest to aby dziewczyna przychodziła na spotkania z Tobą. Jeżeli możesz liczyć na jej fizyczną obecność, jesteś nadal w grze!

Dziewczyna przestała się odzywać – co teraz?

Dziewczyna przestała się odzywać do Ciebie

To nie musi być jeszcze tragedia. Wszystko zależy od tego jaki charakter przybrała jej absencja. Aby sprawdzić czy masz jeszcze jakieś szanse u niej, sam nawiąż kontakt, zadzwoń do niej i zaproponuj spotkanie sam na sam.

 • Jeśli ona się do Ciebie nie odzywa, ale chętnie przychodzi na spotkania z tobą, nie masz powodów do zmartwień. W końcu randki są znacznie ważniejsze od czatów. Po prawdzie, może nawet lepiej, że ona się do Ciebie nie odzywa. Dzięki temu wasze spotkania są po prostu bardziej jakościowe, ponieważ macie znacznie więcej tematów do przegadania i bardziej tęsknicie za sobą.
 • Jeżeli ona się do Ciebie nie odzywa i odmawia również spotkań sam na sam, bardzo możliwe że nie jest już Tobą romantycznie zainteresowana. W takim wypadku, spróbuj zaprosić ją ponownie za tydzień. Gdy ona znów odmówi, możesz dać sobie spokój.

Dlaczego nie powinieneś próbować walczyć o niezainteresowaną dziewczynę?

Załóżmy, że dziewczyna która przestała się do Ciebie odzywać, nie jest już Tobą zainteresowana. Sprawdziłeś jej intencje i niestety, nic z tego nie będzie.

Zdając sobie z tego sprawę, nie powinieneś absolutnie PRÓBOWAĆ W JAKIKOLWIEK SPOSÓB walczyć o jej uczucia i względy.

Relacje damsko-męskie opierają się na zasadzie dobrowolności. Aby cokolwiek zaiskrzyło między Tobą a dziewczyną, obydwoje musicie przejawiać wobec siebie romantyczne zainteresowanie.

Jeżeli dziewczyna nie czuje do Ciebie mięty, próby odzyskiwania jej mogą skończyć się dla Ciebie stratą czasu i pieniędzy lub co gorsze – tragedią i bolesnym zranieniem.

Więcej na ten temat piszę w tym artykule oraz ostrzegam w tym materiale na Instagramie.

Co mogło spowodować, że dziewczyna przestała się odzywać i spotykać?

Dlaczego dziewczyna przestała się odzywać?

Dziewczyna przestała się odzywać i nie jest zainteresowana – to już wiemy. Zastanówmy się teraz nad ewentualnymi przyczynami jej decyzji. Oto najpopularniejsze powody dla których ona przestała utrzymywać z Tobą kontakt:

1. Ona nigdy nie traktowała Waszej znajomości na serio

Zdarzają się nierzadko kobiety, które piszą i utrzymują kontakt z facetami dla zabawy, zabicia czasu czy też dowartościowania się. Tak też mogło być w Twoim wypadku. Byłeś potrzebny tylko na chwile, aby dostarczyć jakąś wartość dziewczynie. Teraz nie jesteś już potrzebny, ona nie jest Tobą zainteresowana romantycznie, więc się nie odzywa. Zostałeś zużyty i odstawiony na bok. Gdy przyjdzie znów taka potrzeba, laska sięgnie ponownie po Ciebie. Ale pamiętaj – nie jest romantycznie Tobą zainteresowana, więc nie oczekuj pozytywów po ponownym kontakcie.

2. Była Tobą zainteresowana, ale już nie jest!

Na początku kobieta mogła faktycznie czuć do Ciebie miętę. Przychodziła na randki, potem po nich do Ciebie pisała. Wszystko szło jak po maśle. Jednak w pewnym momencie, zapewne przez zbyt szybkie tempo narzucone przez Ciebie, dziewczyna to zainteresowanie bezpowrotnie straciła.

Najczęściej jest to spowodowane następującymi zachowaniami:

 • zbyt częste i zbyt długie randki na początku znajomości
 • dotykanie kobiety i szybka eskalacja fizyczności
 • rozmowa o uczuciach, związku i miłości po kilku spotkaniach
 • ciągły kontakt, m.in przez telefon czy komunikatory internetowe
 • nudne radki (na tym często wykładałem się ja w czasach liceum)

Zawaliłeś, a dziewczyna nie jest tobą zainteresowana. Ma do tego prawo. Ty musisz ten wybór zaakceptować, nie próbując przy tym żadnych sztuczek w stylu odzyskiwania jej zainteresowania czy przekonywania do siebie.

3. Po prostu wolny wybór

Dopóki się poznajecie i randkujecie wspólnie ze sobą, każde z Was w dowolnej chwili może zrezygnować z relacji i przestać się odzywać. Być może dziewczyna skorzystała z tego prawa. I w tym przypadku to nie musiała być Twoja wina. Po prostu do siebie nie pasowaliście, dziewczyna nie „czuła tego czegoś”. Nie było między Wami chemii. Tak już jest i nie masz na to wpływu – po prostu.

Dziewczyna się nie odzywa – jak na to finalnie zareagować?

Dziewczyna się nie odzywa - co teraz?

Na początku musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: czy jest ona w ogóle mną zainteresowana?

Sprawdzić to możesz wstępnie poprzez zaproszenie na randkę:

 • Jeżeli dziewczyna się nie odzywa, ale chętnie przychodzi na spotkania z Tobą, wszystko raczej jest w porządku. Znacznie ważniejsze od tego, czy pisze, jest to, czy przychodzi na randki z Tobą!
 • Jeśli nawet nie randki nie chce przyjść, masz tutaj jasną oznakę braku jej zainteresowania.

Przy pierwszej opcji, nie masz żadnego powodu do obaw. Przy drugiej jednak, masz jasną oznakę, że trzeba się wycofać i szukać szczęścia w miłości gdzie indziej. Wiem, że bardzo kuszącą opcją jest próba odzyskania jej zainteresowania. Wiele osób w Interncie sprzeda Ci na to metodę.

Dlatego z góry ostrzegam – te metody na dłuższą metę nie działają! Najlepsze co możesz zrobić w takiej sytuacji to odejść i nie prowokować kobiety do tego żeby Ciebie wykorzystała.

Bo skoro ona nie jest Tobą zainteresowana w sensie romantycznym, to ewentualna relacja z Tobą musiałaby mieć znamiona egoistycznego interesu, czyż nie?

Pozdrawiam
Artur Witoś

Potrzebujesz porządnej dawki wiedzy na temat podrywu, randek, kobiet i relacji damsko-męskich? Zapoznaj się z moim e-bookiem, który poprowadzi Cię za rękę przez cały proces zdobywania kobiety do romantycznego związku!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz otrzymaj darmowy raport PDF, tak na dobry początek!

Zobacz również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Algorytm Podrywu, czyli jak zdobyć wartościową dziewczynę do związku!

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.

Czy faktycznie jestem plagiatorem?

Zapoznaj się proszę z moim artykułem na ten temat, w ramach którego wyjaśniam dlaczego wszystkie zarzuty są wobec mnie bezpodstawne, a ja nie jestem plagiatorem i oszustem.