Close

Dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili – jak na to zareagować oraz jak temu zapobiec?

Masz już umówioną randkę na konkretną godzinę i datę, przygotowujesz się do niej i ustawiasz cały swój grafik pod to spotkanie z dziewczyną. Jednak w ostatniej chwili, zupełnie nieoczekiwanie otrzymujesz wiadomość – dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili. Jesteś wściekły i nie wiesz co zrobić. Czy powinieneś jakoś na to zareagować? Czy jest jakiś sposób, aby drugi raz zapobiec podobnej sytuacji? Jeżeli podobne pytania zaprzątają Twoją głowę, to serdecznie zapraszam Cię do lektury mojego wpisu!

Dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili – czy to jest OK?

Kobieta z czerwonymi ustami

 

Spójrzmy prawdzie w oczy – jeżeli dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili, to jest to zdecydowanie zachowanie karygodne!

 Jeżeli kobieta odwołuje wcześniej zaplanowane spotkanie, to jest to oznaka braku szacunku do Ciebie i Twojego czasu!

Oczywiście, zdarzają się nieraz nieoczekiwane zdarzenia losowe takie jak:

 • wypadek samochodowy
 • choroba
 • i tak dalej…

Wtedy faktycznie kobieta ma prawo do odwołania spotkania, ponieważ pewne okoliczności po prostu temu sprzyjają.

Jednak w zdecydowanej większości, czyli około 99% przypadków, dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili bez żadnego logicznego powodu!

Przypadki takie jak nagły i niespodziewany wypadek dziewczyny zdarzają się bardzo rzadko, dlatego też nie próbuj w ogóle usprawiedliwiać jej złego zachowania.

Mężczyźni mają bardzo często tendencję do usprawiedliwiania kobiety, nawet wtedy gdy wszystko wskazuje na jej ewidentną winę!

Jeżeli ona odwołuje spotkanie, ponieważ:

 • musi uczyć się na sprawdzian/egzamin
 • spotyka się ze swoją koleżanką
 • po prostu nie może znaleźć czasu

To jest jej problem! Jeżeli obiecała spotkać się z Tobą w konkretnym miejscu i o konkretnej godzinie, to niech tą obietnicę dotrzyma.

Nie wierz w jej gadkę, że ona po prostu nie ma czasu…

Dziewczyna nie wie czego chce – co to oznacza?

Jeżeli nie ma czasu i jest tak bardzo zalatana, to po co się z Tobą umawiała?

Umów należy dotrzymywać! Jeżeli dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatnej chwili, mimo że wcześniej zadeklarowała przybycie, to jest to jej problem.

Jak na to zareagować?

Jak na to zareagować?Jak zareagować na takie zachowanie dziewczyny? Zrobić jej awanturę, obrazić się na dziewczynę i nigdy się do niej nie odezwać? Nie, nie, nie! 

Co prawda możesz coś takiego zrobić – i nawet praktyki takie polecają inni specjaliści w tym temacie – ja jednak tego stanowczo odradzam.

Dlaczego?

Gadanie i tak nic Ci nie da! Najwyżej się na niej wyżyjesz i pokażesz,że łatwo można wyprowadzić Cię z równowagi.

Co ja polecam zrobić?

Przy pierwszym takim występku NIE RÓB NIC!

Tak, nie rób NIC! Nie reaguj jakoś szczególnie na jej karygodne zachowanie.

Nie zareagujesz w żaden sposób na to zachowanie, ale kolejnym razem – po prostu nie dopuścisz do podobnej sytuacji.

Jak nie dopuścić do takiej sytuacji?

Jeżeli dziewczyna ostatnio odwołała spotkanie, to mam dla Ciebie kilka rad jak temu zapobiec.

Dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili

Po pierwsze, następnym razem zaproś dziewczynę na randkę z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dla przykładu: jeżeli dzwonisz do dziewczyny w niedzielę, to umów się z nią dopiero na czwartek.

Dzięki takiemu zagraniu dziewczyna będzie musiała zarezerwować sobie tą datę w swoim grafiku i ciężko będzie jej też później wytłumaczyć się, że nie ma czasu lub jest zajęta. Specjalnie dajesz jej randkę na kilka dni do przodu po to by mogła ustawić sobie odpowiednio tydzień, jeżeli faktycznie jest tak bardzo zajęta i rozchwytywana przez wszystkich.

Po drugie, zanim skończysz z nią rozmowę, upewnij się że ona przyjdzie na randkę na sto procent!

Jeżeli ta sama dziewczyna wcześniej odwołała spotkanie, dodaj do rozmowy następującą frazę:

Słuchaj Edyta… Mam bardzo napięty grafik i chciałbym mieć już teraz pewność, że przyjdziesz w czwartek na spotkanie. Nie mam czasu na niepewne spotkania, dlatego też potwierdź mi teraz czy dasz radę.

Nie baw się z kobietami! Po prostu – kawa na ławę!

Nie masz czasu i musisz mieć pewność, że ona na tym spotkaniu się pojawi.

Jeżeli zadeklaruje Ci, że będzie na 100%, to super – masz jej słowo. Jeżeli mimo wszystko, nie przyjdzie mimo potwierdzenia – to przynajmniej wiesz z kim masz do czynienia. W takiej sytuacji możesz przestać się z nią kontaktować, ponieważ ona nie szanuje Ciebie i Twojego czasu.

Jeżeli natomiast ona zacznie kręcić i mówić, że do końca nie wie i powie że potwierdzi to później, to odpowiedz:

Okej, jeżeli nie jesteś pewna to spotkamy się może innym razem. Niestety, ale ja naprawdę nie mogę pozwolić sobie na niepewne sytuacje.

I tyle! Nie ma co się patyczkować z kobietami, które ewidentnie nie szanują naszego czasu

Nie pozwól wejść sobie na głowę! Ktoś z was obydwojga musi wziąć odpowiedzialność za prowadzenie relacji. Jeżeli ty tego nie zrobisz, to będziesz skazany na jej humorki!

“Dam Ci jeszcze znać, dobra?”

Kobieta

Bardzo często, gdy kobieta już od samego początku nie chce się z Tobą spotkać, ucieka się do poniższej sztuczki:

Dziewczyna podczas rozmowy telefonicznej boi się bezpośrednio Ci odmówić, więc otwiera sobie furtkę do odmowy poprzez starą jak świat gadkę: “Dobrze… To ja dam Ci jeszcze znać czy będę mogła, ok?”

Uwierz mi! Jeżeli kobieta mówi, że jeszcze nie wie czy się spotka, to znaczy że się nie spotka!

Ja sam bardzo często tak miałem, gdy chciałem zorganizować jakąś imprezę wśród moich znajomych.

Gdy ktoś mi mówił, że jeszcze nie wie i mi później da znać, to wiedziałem że ta osoba w ogóle nie przyjdzie – tak samo jest z kobietami!

Dlatego też, jeżeli usłyszysz podobne słowa, to wiedz że coś poważnie śmierdzi! Kobieta po prostu chce jakoś uciec od bezpośredniej odpowiedzi, dlatego też mówi że odpowie później.

Jak na to zareagować?

Tak samo jak w poprzednim przypadku! Powiedz jej, że musi potwierdzić Ci wolę spotkania tu i teraz – inaczej w ogóle się nie spotykacie!

To bardzo ostra i skuteczna praktyka. Kobieta nie będzie miała wyjścia:

 • Potwierdzi Ci podczas rozmowy, że będzie na 100% i przyjdzie na spotkanie
 • … albo powie że jak tak to nie spotka się z Tobą

Tak czy siak – będziesz wiedział na czym stoisz i nie będziesz całymi nocami zastanawiał się o co jej chodzi!

Dlaczego dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili?

Uśmiech dziewczyny

Skoro jesteśmy już przy tym temacie, to warto zadać sobie pytanie:

Dlaczego w ogóle dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili? 

Odpowiedź jest bardzo prosta:

Dziewczyna po prostu nie jest Tobą zainteresowana! Odwołane spotkania są po prostu bardzo wyraźną oznaką braku jakiegokolwiek zainteresowania.

Dziewczyna ze mną pisze ale nie chce się spotkać – co zrobić?

Bardzo proste – jeżeli dziewczyna chciałaby Cię poznać, to po prostu by się z Tobą spotkała. Nie daj się jednak zwieść – pisanie z Tobą na FB lub poprzez SMS to żadna oznaka zainteresowania. Jeżeli chcesz faktycznie zobaczyć, czy dziewczynie zależy na Tobie, to zobacz czy przychodzi na spotkania.

Spotkałeś się może z podobną sytuacją? Jakie są Twoje doświadczenia związane z tym tematem? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Newsletter

Chcesz otrzymywać na bieżąco więcej wartościowych treści na temat randek, kobiet i związków?
Dołącz do męskiego grona oraz zgarnij randkowego e-booka, tak na dobry początek!

 

4 thoughts on “Dziewczyna odwołuje spotkanie w ostatniej chwili – jak na to zareagować oraz jak temu zapobiec?

 1. W pelni zgoda. A co jesli dziewczyna odmowi spotkanie kilka dni wczesniej? Moim zdaniem to tez jest oznaka braku zainteresowania jesli nie poda alternatywnego terminu, no chyba ze jest to jakis event, na ktory mozna pojsc tylko w danym terminie. I co jesli odwola w ostatniej chwili ale poda alternatywny termin? Jak takie cos bys traktowal?

  1. Jeżeli odmówi kilka dni wcześniej i nie poda innego terminu, to faktycznie jest to oznaka braku zainteresowania. Jeżeli dziewczyna musi odwołać spotkanie, mimo że jest zainteresowana, to będzie starać się jakoś nas zadowolić i poda kiedy będzie wolna. Ona po prostu będzie czuć, że coś jest nie tak i będzie chciała jakoś to naprawić. Miałem podobną sytuację i zainteresowana dziewczyna błyskawicznie wręcz podaje inny, alternatywny termin.

   Jeżeli chodzi o odwołanie w ostatniej chwili i alternatywny termin, to tutaj kobieta musi mieć jakiś ważny powód aby zrezygnować ze spotkania. Pytanie tylko jaki? Generalnie jeżeli kobieta odwołuje spotkanie w ostatniej chwili bez żadnego konkretnego powodu, to jest to oznaka niezainteresowania. W moim przypadku dziewczyna odwołała spotkanie w ostatniej chwili i podała alternatywny termin. Co ciekawe jednak, kilka dni przed tym “alternatywnym terminem” dostałem kolejną wymówkę i już na 100% wiedziałem że nie jest zainteresowana 😉

   Jeżeli sytuacja jest ciężka do oceny tak jak w Twoim ostatnim przypadku, trzeba posilić się innymi oznakami zainteresowania, takimi jak: jej wcześniejsze zachowanie na spotkaniach, zaangażowanie itd. Nieraz po prostu da się wyczuć czy dziewczyna jest zainteresowana czy też nie.

   Tak czy siak – jeżeli kobieta odwołała spotkanie, ale nadal chce się spotykać, należy nauczyć ją tego, iż takich rzeczy po prostu się nie robi. Następnym razem jak umawiamy się z kobietą, to oczekujmy od niej potwierdzenia przybycia bez żadnych wykrętów.

 2. Siema, co zrobić w sytuacji jak 2 razy odmówiła po czym sama chciała się spotkać, ale tak byle jak przejazdem na papierosa. Dodatkowo później chcąc mieć pewność dążyłem do pocałunku i ona się odwróciła. Chciałem dać sobie spokój, ale jak odpuszczam to ona znowu mnie zaczepia… czy to jest typ toksycznej kobiety?

  1. Już sam fakt, że odmówiła Ci dwa razy pod rząd dużo mówi o jej zainteresowaniu i zaangażowaniu. Dodatkowo, ta dziewczyna, na otarcie łez zaproponowała Ci się spotkać na papieroska, tak żeby chwilę pogadać. Sama pogadanka na papierosie to ŻADNE spotkanie, więc tego nie liczymy jako propozycję randki. Na papieroska to ona może sobie wyskoczyć z kolegami z pod bloku albo z koleżankami, ale nie z potencjalnym chłopakiem do związku. Kolejna sprawa – odwróciła się przy pocałunku. To też bardzo zły sygnał, który wyraźnie pokazuje jej intencje. Podsumowując te 3 oznaki, można zatem dojść do prostego wniosku, że ona nie jest Tobą zainteresowana. Sam fakt, że ona Ciebie zaczepia i nie odpuszcza pokazuje, że ona chce czerpać od Ciebię uwagę i atencję, ponieważ chciałaby mieć łosia, który będzie ją chwalił i za nią ganiał. Niestety jednak, za tym wszystkim nie idzie romantyczne zainteresowanie. Jedyny interes jaki ona może w tym mieć, to wykorzystanie Ciebie do własnych i egoistycznych pobudek. Czy jest toksyczna? Na podstawie tak jednostkowych przekazów, ciężko mi jest to naprawdę stwierdzić. Jedno jest niemal pewne – ONA NIE JEST ZAINTERESOWANA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *